Jakich argumentów użyć do przepisania Memantyny off-label

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 239 / 8 / 0

Cześć.

Zamierzam wybrać się na wizytę do psychiatry. Próbuję zejść z pregabaliny którą swego czasu miałem przepisaną (i w którą niestety trochę sie dałem wrobić nie ufając sobie i swoim doświadczeniom z GABAergicznymi substancjami). Rzecz w tym, ze mam trochę rozwalone GABA receptory, nie chce wchodzić w szczegóły. Zmniejszanie pregabaliny (obecnie udało mi się zejsc z 600 do 450mg) powoduje za każdym razem mocno obniżone samopoczucie i napięcie, natłok myśli przez ok. 10dni, i to pomimo, że robię to w najmniejszej możliwej dawce bo o 75mg.

Memantyną/dysocjantami ratowałem się już kiedyś w takich sytuacjach (np. jak próbowałem schodzić z karbamazepiny). Teraz nie biorę nic i nie chcę grzać, jeśli lekarz czegoś nie zaaprobuje nie będę tego brał. Jednak uważam, że może mi to pomóc, i chciałbym użyć argumentów które "politycznie" mogą zadziałać w takiej rozmowie, ostatnia doktor u której byłem trochę się tego bała. Nie wiem, może kwestia lekarza, ale wolę się przygotować, żeby nie wydać 150zł na "pogadankę".

Chodzi mi o argumenty, w momencie, gdyby lekarz uznał, że jest to jakoś prawnie ryzykowne dla niego(psychofarmakologiczne argumenty raczej znam). Ostatnia doktor stwierdziła, że "w takim przepisaniu off-label wykorzystuje się efekty uboczne, a w tym leku nie widzi efektów ubocznych które mogłyby pomóc", pomimo, że była po mojej stronie. Wydaje mi się, że była przestraszona trochę.

(Ewentualnie: jest coś z naturalnych substancji, albo tych aptecznych dostępnych bez recepty co mogło by mi pomóc w odstawieniu Pregabaliny w moim przypadku? Tylko proszę nie podawać jakiś potencjalnie "rozrywkowych" rzeczy bo nie biorę.)
  • 588 / 71 / 0

Odniosę się niestety tylko do końcowej części posta - bacopa i bylica piołun mogą pomóc.

Jak depenalizacja marihuany może pomóc w walce z koronawirusem

Trudno polemizować ze stwierdzeniem, że spożywanie marihuany stwarza znacznie niższe zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, niż Covid-19. Utrzymanie nieskutecznej prohibicji stanowi bezdyskusyjny koszt dla budżetu państwa, który pokrywa pracę policji, prokuratury, laboratoriów, sądów, zakładów karnych i ośrodków odwykowych .

100 tysięcy podpisów za legalizacją? Dopiero w 2021…

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, Wolne Konopie przekładają organizację obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej na rok 2021. To była paskudnie trudna decyzja.

ZX

• 743 / 259 / 0

Wiesz co, schodzenie z pregabaliny to czesto przybiera ekstremalne scenariusze. Dlatego podawanie do tego jakichkolwiek lekow tez jest niebezpieczne. Jesli mozesz, to najlepiej schodz z niej powoli i to co opisujesz to sa raczej bardzo lekkie objawy ktore musisz przebolec.
  • 239 / 8 / 0

29 marca 2020pawoleh666 pisze:
Odniosę się niestety tylko do końcowej części posta - bacopa i bylica piołun mogą pomóc.
Mówisz z teorii czy z własnego doświadczenia?
  • 588 / 71 / 0

@ergoSum Wiedza teoretyczna, a także doświadczenia pewnej osoby (ale tylko z bacopą akurat)
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 1068 uczestników Wejdź na czata