antypsychotics vs weight loss vs akathisia

Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 2 / / 0

Mój lekarz pocoś dodał mi do doksepiny tisercin: https://en.wikipedia.org/wiki/Levomepromazine. I nie, żeby mnie to strasznie muliło (nie takie rzeczy się żarło, pamiętam jak siedzieliśmy na ławce upieprzeni aminaziną i rozmowa wyglądała mniej więcej tak:

- Słuchaj przypomniałem mi sie.. A nie, kurde, zapomniałem..
- No właśnie chciałem ci coś ważnego powiedzieć. Tylko nie pamiętam co

Ale to mi się nie podoba:

Serious side effects include ... akathisia ...

The most common side effect is akathisia.[2] Levomepromazine ... may cause weight gain.[

Jakby to zrobić redukcję szkód? Od piwa i tak mam bębęn, no ale to nic jak się obejrzy filmiki na youtube z ta akathisia. Straszna rzecz.

PS Wg lekarza mam to brac dwa razy dziennie po 25mg. Tego wystarczy żeby się załapać w tą akathisie? A co z weight gain? Widzialm goscia co brał dropsy na głosy w głowie (olanzepinę chyba) tylko że on coś wciskał non-stop, a to mandarynki, a to bananki.

ZX

• 662 / 223 / 0

No a powiedz serio musisz brac antypsychotyki. Czy jestes oblakany, masz zwidy, slyszysz glosy, mowisz o rzeczach ktorych nie ma, straciles kontrole nad swoim zyciem, masz gleboka paranoje? Jesli nie, to nie powinienes tego brac. A szczegolnie jesli masz depresje, bo to jest lek ktory akurat mocno ja pogarsza.

Jak depenalizacja marihuany może pomóc w walce z koronawirusem

Trudno polemizować ze stwierdzeniem, że spożywanie marihuany stwarza znacznie niższe zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, niż Covid-19. Utrzymanie nieskutecznej prohibicji stanowi bezdyskusyjny koszt dla budżetu państwa, który pokrywa pracę policji, prokuratury, laboratoriów, sądów, zakładów karnych i ośrodków odwykowych .

USA. Asystentka nauczyciela sprzedała uczniom narkotyki. Jeden zmarł

Do zdarzenia doszło na Florydzie. 20-letnia Marina Deetz dała kilkunastoletnim uczniom fentanylu. W zamian 18-latek i 17-latek wręczyli jej kokainę i 50 dolarów. Następnie wspólnie zażyli zakazane substancje.
  • 2 / / 0

27 marca 2020ZX pisze:
No a powiedz serio musisz brac antypsychotyki. Czy jestes oblakany, masz zwidy, slyszysz glosy, mowisz o rzeczach ktorych nie ma, straciles kontrole nad swoim zyciem, masz gleboka paranoje? Jesli nie, to nie powinienes tego brac. A szczegolnie jesli masz depresje, bo to jest lek ktory akurat mocno ja pogarsza.
No wlasnie wydaje mi sie ze nie musze. Tzn jak bralem dopalacze to rozne dziwne rzeczy sie dzialy.

Tyle ze ja znam tego lekarza N lat. On mi bunondol przepisywal, tianeptine paczkami, co wpieprzalem pom 60 tabsow, klonow ile chcis=alem.

To on mi znalazl doksepine - jedyny do tej pory antydepresant, ktory dziala, to ja zachowalem sie dziecinne i zexarlem kilka paczek klonow ns raz (i to nie jeden raz). No to noja peosbe dorxucic do doksepiny chocisx rolki to mi dodal ten tisercin, ze uspokaja. No i owszem, uspokaja, ale boje sie tej asktyzji i brzucha - widzialem takich ludzi,..

ZX

• 662 / 223 / 0

problemy z pamiecia i duzy brzuch to najmniejszy problem ktorego musisz sie obawiac, no moze zaburzenia pamieci moga poglebic depresje. Ale antypsychotyki hamuja serotonine i dopamine i to trwale. Przez to wpada sie w depresje tj zablokowana serotonina i dodatkowo dopamina. Stajesz sie warzywem ktoremu sie nic nie chce i do tego mysli samobojcze. To sie daje mocnym wariatom, zeby ich unieszkodliwic. To ci moze zepsuc cale zycie. Dodatkowo na depresje to ci podziala bardzo zle na 2 sposoby - wyhamuje serotonine i dodatkowo zaburzenia pamieci. A ten srodek to nie jest taki jak benzo, ze dziala tylko jak go bierzesz - to zostaje na cale zycie albo bardzo dlugo i taki wyhamowany bedziesz caly czas - warzywem. Ja ci powiem wprost - nie bierz tej trucizny a lepiej na tym wyjdziesz. Akurat to, ze znasz lekarza to wcale nie swiadczy, ze to jest bezpieczne - nie mozesz ufac zadnemu psychiatrze, oni rozpierdalaja mozgi prawie kazdemu kogo napotkaja i sie z niczym nie licza bo wiele innych opcji leczenia nie ma. To, ze ci przepisywal leki to zle o nim swiadczy, bo nie powinien w ciebie tyle lekow ladowac i teraz pokazuje to samo. To zostan na tym antydepie ale ten antypsychotyk sobie lepiej daruj.
  • 2 / / 0

Dzieki! Bo nie podoba mi się jednak ulotka tego tisercin. Co prawda doksepine biore 2x2x2 i jeszcze paczkę chce "na wszelki wypadek"). J jestem poniekąd związany z nim, spróbuje zrozumieć jego tez (PS np jak bylem w delegacji to przepisywał mi 4c4x4x4 (0/4mg) czyli pol paczki na dzień. Głupio mi się z nim kłócić. Ale ze muszę pogadać to fakt.
Wróć do „Substancje psychoaktywne”
Na czacie siedzi 827 uczestników Wejdź na czata