Zanik szlaków dopaminergicznych ?

Moderator: Zdrowie

• 5 / / 0

Witam, zastanawia mnie moja dziwna przypadłość. Nie jestem fanem stymulantów jednak grubo ponad 10 lat temu próbowałem mefedronu za który niejeden dziś dałby sobie to i owo uciąć.
Nie ja, nie czułem żadnej większej euforii, poza pobudzeniem właściwie nie odczuwałem żadnych skutków od których część znajomych szybko się uzależniła.
Ostatnio miałem okazję spróbować koksu, nie jakiejś lipy i znowu nic. Zawsze miałem problemy z motywacją, odczuwaniem przyjemności. Szybko uzależniłem się za to od mj. Wszystko co działa na 5HT-2A jest dla mnie pyszne.
Zastanawia mnie jednak co z tymi stymulantami. Dlaczego reaguję na nie w ten sposób. Czy to może oznaczać że coś jest nie tak z moimi neuroreceptorami i wydzielaniem dopaminy ? W jaki sposób to sprawdzić ? Czy istnieją jakieś wiarygodne testy ?
Użytkownik nieaktywny
  • 1 / 1 / 0

Mając w stażu wiele innych.. W związku tym zawarte są receptory serotoniny, więc..

Stymulanty które wywołują euforię, robiąc to bez żadnego konkretnego bodźca. Mają to do siebie, że minimalizują stres.. Możliwe, że jest u Ciebie tak niski, że efekt jest znikomy..

W niektórych stanach wojna z konopiami faktycznie dobiega końca

Dwa stany na zachodzie USA, Kolorado i Waszyngton, były pierwszymi, które na jesieni 2012 zalegalizowały rekreacyjną marihuanę dla dorosłych po 21. roku życia. Z czasem dołączyły do nich: Kalifornia, Oregon, Nevada, Maine, Alaska, Michigan, Vermont, Massachusetts, Illinois oraz stołeczny Dystrykt Kolumbii.

USA: odkryto 600-metrowy tunel na granicy z Meksykiem

Amerykańskie organy ścigania odkryły 600-metrowy tunel przemytników prowadzący od granicy z Meksykiem do miasta San Diego i zatrzymały narkotyki o wartości prawie 30 milionów dolarów, poinformowano w komunikacie prasowym opublikowanym na stronie internetowej policji imigracyjnej i celnej USA.

ZX

• 662 / 223 / 0

Moze masz problem z wychwytem dopaminy, np. ADHD.
  • 1288 / 335 / 0

przy ADHD to by raczej nie bylo pobudzenia
  • 5 / / 0

24 marca 2020ZX pisze:
Moze masz problem z wychwytem dopaminy, np. ADHD.
Co do objawów adhd występują jedynie zaburzenia koncentracji uwagi. Z pobudzeniem psychoruchowym jest wręcz przeciwnie, strasznie jestem zmulony, mógłbym bardzo dużo spać ale staram się zmuszać do wstawania, ćwiczyć, jeździć na rowerze.
Odkryłem jednak przyczynę mojej niedrożności nosa - naczynioruchowa niedrożność nosa z którą nauczyłem się po prostu żyć. Mogła jednak spowodować trwałe niedotlenienie mózgu i może tutaj należy szukać przyczyny zarówno poziomu dopaminy jak i obniżenia zdolności logicznego myślenia.
  • 1288 / 335 / 0

@Grzechuj to sie zdecyduj. to bylo w koncu pobudzenie czy zamulenie ?

ZX

• 662 / 223 / 0

No to masz ADD co tez jest problemem z wychwytem dopaminy. Raczej od nosa tego nie masz. Po prostu za malo szarych komorek ;-)
  • 5 / / 0

24 marca 2020Ankaaa pisze:
@Grzechuj to sie zdecyduj. to bylo w koncu pobudzenie czy zamulenie ?
Na codzień zamulenie , po mefedronie lub kokainie jedynie lekkie pobudzenie bez efektów euforii występujących po substancjach oddziałujących na 5HT -2A psylocybinie czy LSD.
Wróć do „Opisz swój przypadek”
Na czacie siedzi 827 uczestników Wejdź na czata