Popsuta Głowa - Problem z wyobraźnią!

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

• 58 / 2 / 0

@dajmon

Tak sie zastanawiam... co mogloby miec wplyw na takie czynniki, ze miedzy 13-18 rokiem jaralem I pilem I bylo wszystko wesolo, dobrze.. wiadomo byly fazy zamuly, odmozdzenia... ale pozniej weszly grubsze uzywki I koniec koncow, teraz jaranie siada gorzej na leb niz inne wynalazki???ocb
  • 601 / 90 / 0

Pacjencie, zgłoś się w końcu po pomoc do profesjonalisty!
...ale nie na forum

Jak depenalizacja marihuany może pomóc w walce z koronawirusem

Trudno polemizować ze stwierdzeniem, że spożywanie marihuany stwarza znacznie niższe zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, niż Covid-19. Utrzymanie nieskutecznej prohibicji stanowi bezdyskusyjny koszt dla budżetu państwa, który pokrywa pracę policji, prokuratury, laboratoriów, sądów, zakładów karnych i ośrodków odwykowych .

Kofeina zwiększa zdolność do rozwiązywania problemów. Nie stymuluje jednak kreatywności

Kofeina zwiększa zdolność do skupienia i rozwiązywania problemów. Wyniki badań amerykańskiego zespołu, które ukazały się w piśmie Consciousness and Cognition, pokazują jednak, że nie stymuluje kreatywności.

ZX

• 662 / 223 / 0

ja dokladnie wygooglowalem po angielsku szereg objawow ktore opisales i wszystkie z nich pojawiaja sie w zespolach lękowych, chociaz w tym przypadku (zespoły lękowe) to wszystko generalnie jest możliwe. Ja miałem kiedyś podobnie jak dojechałem się benzo i ziołem z dodatkiem alko. A czułem że zioło mi dziwnie wchodzi po tym benzo od poczatku.
  • 58 / 2 / 0

Moze tak znalezc innego profesionaliste strikte od uzaleznien? I jeszcze raz sprobowac leczenie tylko u kogos innego ?
  • 51 / 4 / 0

27 marca 2020czekam na nick pisze:

Tak sie zastanawiam... co mogloby miec wplyw na takie czynniki, ze miedzy 13-18 rokiem jaralem I pilem I bylo wszystko wesolo, dobrze.. wiadomo byly fazy zamuly, odmozdzenia... ale pozniej weszly grubsze uzywki I koniec koncow, teraz jaranie siada gorzej na leb niz inne wynalazki???ocb
Może dojrzałeś, kolokwialnie organizm zmienił tryb z wzrostu na kwitnienie i nasączanie się chemikaliami nie sprzyja mu ? A może po prostu przekroczyłeś jakieś progi krytyczne dla swojego ciała i bez należytego serwisu się nie obędzie ? Tak czy inaczej powinieneś zgłosić się do specjalisty jak radzą inni.

A kierunek to do rodzinnego, a ten po zdawkowym opisie przypadłości powienien skierować do psychiatry.
  • 41 / 10 / 0

Do psychiatry skierowania nie trzeba!
  • 51 / 4 / 0

A to najmocniej przepraszam za wprowadzenie w błąd.
  • 58 / 2 / 0

Mam psychiatre ale jakoś albo on mnie nie rozumie, albo ja go xd
Najebane troche do głowy mam hah - tyle wiem.
A z tą dojrzałością to nie przesadzajmy, bo dalej czuje się na 14lat - czasem pomyślę i przebłysk mam ;d
No chyba bez farmakologii się nie obejdzie. Nw.
Coś trzeba kminić ze zdrowiem.
  • 58 / 2 / 0

A tak co do tego dojrzewania, to naduzywanie roznych, przeroznych substancji,w takich latach 13-23lat jak bardzo moglo opoznisc dojrzewanie organizmy sfery psychicznej/fizycznej.. czy organizm sam moze nadrobic taki okres... czy ja mam prawo siie czuc wllasnie taki nie dojrzaly przez te uzywki? W obydwu sferach.

Slyszalem cos takiego ze psychika sie mogla zle uksztaltowac, jakie sa tego objawy?
Mam wrazenie ze brak mi tzw. Mechanizmow obronnych - da sie to keszcze nauczyc ??
Pzdr
  • 397 / 50 / 0

O tym co pytasz możnaby rozprawkę napisać. Ale od tego właśnie jest psycholog i psychiatra.

Czy nadużywanie różnych substancji w wieku 13-23 lat mogło źle ukształtować Twoją psychikę? Nie tyle co mogło, ale na pewno to zrobiło, a jak bardzo to już kwestia neurologiczno-psychiatryczna.
Od 18lat weszły, często: Beta Ketony różnorakie, Dopy, feta, Mefedon, mj i browary praktycznie codziennie do wszystkiego.
Rzadziej LSD, Pixy, koko pare razy, MDMA.
Co się stało z Twoją psychiką to powie Ci tylko psychiatra, bo krzywdę wyrządziłeś sobie ogromną. Twoim zadaniem jest słuchanie tego co mówi i leczenie się zgodnie z zaleceniami. Z jego strony farmakologicznie postaracie się naprawić to co sobie zepsułeś. Masz jakieś bóle głowy, proponuję wizytę u neurologa, na tomograf czeka się naprawdę krótko, skierowanie dostać jest bardzo łatwo, a dowiesz się czy i jak duże masz np. zmiany demielizacyjne w mózgu, które mimo młodego wieku po tym co sobie narobiłeś pewnie masz. W 100% wszystkiego nie odbudujesz, ale lepiej teraz zacząć niż za kolejne parę lat.

Jeszcze pytasz co się dzieje, że jaranie Ci źle siada, paliłem 9-10 lat dzień w dzień, już nawet nie pamiętam, wszystko było super. Nagle jednego popołudnia się zjebało, wyobraź sobie że po tylu latach palenia nagle nie mogłem zajarać, teraz po kolejnych paru latach wiem już kiedy mogę to zrobić, a kiedy skończy się źle. Jakbyś poczytał temat to dziesiątki ludzi doświadczają tego samego, palisz wiele lat, aż przychodzi jakiś dziwny bad trip, który nagle z każdego kolejnego palenia robi paranoję.

Pokrótce, uderzaj do lekarzy, jeśli jesteś ubezpieczony to lekarz rodzinny, nie musisz mówić o ćpaniu, mów o silnych bólach głowy, nawet podkoloryzuj temat, dostaniesz skierowanie do neurologa, a tam skierowanie na tomograf, który pokaże jak fizycznie wygląda Twój mózg. I marsz do psychiatry, masz całe życie przed sobą, lepiej o nie zawalczyć niż być jakimś odklejeńcem bez szans na fajne życie. A jeśli brak Ci ubezpieczenia to leć do pośredniaka póki nie ma kolejek.

I na tą chwilę nie rozjaśniaj sobie umysłu kwasem, grzybami i nie uskuteczniaj terapii MDMA, tyle.
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 827 uczestników Wejdź na czata