Wystawienie e - recepty

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 319 / 34 / 0

Warto się dopytać w konkretnej placówce, bo np. skierowanie na rehabilitację jest ważne tylko 30 dni i w ogóle nie idzie przez IKP (nie ma kodów itp.), jest to specyficzne skierowanie, psychoterapia chyba też takim jest (chyba nie idzie przez IKP, nie? masz tam to skierowanie wpisane?)

Natomiast skierowania do specjalistów oraz pracowni diagnostycznych są "do momentu ustąpienia problemu na które zostały przepisane", czyli w praktyce bezterminowo.
  • 166 / 72 / 0

Dzięki za odpowiedzi.
@motq Idzie normalnie przez IKP jako skierowanie do poradni specjalistycznej - poradnia psychologiczna.
20 czerwca 2021motq pisze:
Natomiast skierowania do specjalistów oraz pracowni diagnostycznych są "do momentu ustąpienia problemu na które zostały przepisane", czyli w praktyce bezterminowo.
I właśnie myślałam, że tak też jest to traktowane, dlatego się nie spieszyłam, aż magiczka na wizycie stwierdziła, że "chyba miesiąc", bo sama też nie jest pewna xD Ale ona w ogóle jest jakaś taka niedoinformowana :korposzczur:

Jak posiadać, aby nie posiadać?

"Kilka refleksji nad orzecznictwem sądowym ostatnich lat w sprawach narkotykowych" - materiał bardzo ciekawy, acz zwracamy uwagę, że te "ostatnie lata" były ponad dekadę temu.

Włochy: apteki przyłączają się do walki przeciwko uzależnieniu od tytoniu

259 aptek z prowincji Werona, należących do Ferderfarma, weźmie udział w projekcie, którego celem jest walka przeciwko uzależnieniu tytoniowemu.
  • 204 / 21 / 0

Witam was, u mojego magika nie ma kropel tramalu :trucizna: ale jest 200 mg retard 50 sztuk, na początku brać 1 pakę, czy od razu przywalić 2 paki ? Bo mi się wydaje że 2 opakowania to będzie podpadającę, jak myślicie?
  • 358 / 45 / 0

@Politoksymann - jeżeli byłeś u niego kilka razy to nie zaszkodzi wziąć od razu dwóch.

PS. Dlaczego nie ma kropel? Nie chce przepisać czy coś innego?
  • 319 / 34 / 0

A co, jak idziesz pierwszy raz do nowego to nie wypada dwóch czy co? %-D
  • 204 / 21 / 0

są jednak krople i retardy nawet czopki hehe
  • 146 / 16 / 0

Krople bardzo łatwo dostępne ja wyciągnąłem 3 butle 100ml w ciągu 20dni
  • 1829 / 163 / 0

Założyłem niedawno IKP ale zapomniałem hasła. Otrzymałem emaila z linkiem do zmiany hasła, gdzie trzeba zatwierdzić zmianę kodem SMS z numeru podanego przy rejestracji. Niestety karta sim przepadła. Jest inny sposób na odzyskanie dostępu do konta?
  • 3874 / 1632 / 1

Tak. zaloguj się przez konto bankowe (profil zaufany) - tak potwierdzisz tożsamość. Potem zmień numer telefonu. I nie offtopuj!
  • 183 / 11 / 0

Jaka jest górna granica ilości paczek na recepcie i czy ma znaczenie grupa substacji? Załóżmy, że dostaję reckę na
1. 3 paczki benzo
2. 3 paczki antyhistaminy
3. 3 paczki pregabaliny
Więc z praktyki wiem, że to przejdzie, ale:
Czy można dostać np. po 3 paczki 3 różne benzodiazepiny, czyli łącznie 9 paczek?
Analogicznie - tramal w różnych postaciach np. krople/retardy są tak samo traktowane, czy można zapełnić w teori całą receptę "różnymi wersjami" - np. kilka combo, kilka retardów, kilka kropli?
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata