Wystawienie e - recepty

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 475 Strona 44 z 48
Rejestracja: 2020
  • 246 / 40 / 0

@Demis
Przodownik to Świetny Człowiek. Kompetencje, chęć pomocy, bezinteresowność, z którą rzadko spotykamy się w dzisiejszych czasach. Również zaniepokoił mnie powolny odzew w omawianych sprawach, następnie wręcz cisza na internetach. Jeśli macie z Nim kontakt, proszę życzyć Mu dużo zdrowia, wierzę w Niego.

@lucifer_sam
@Mordarg
Co do tematu wyłudzania danych i dokumentów - nawet bank nie ma prawa zażądać skanu dowodu, jeśli okażemy dokument, a legitymujemy się podpisem. Do ręki pracownikowi, nawet w placówce bym plastiku nie dał. Nie mają prawa, a próbowali. Z ich strony, mission failed.

Warto by pseudomedycznymi naciągaczami, także zajęły się właściwe instytucje. Kto jest właścicielem tej chorej spółki?

Przykłady z ostatnich miesięcy to OLX, oraz Vinted tzw. szafa, mające tego samego pośrednika płatności. Blokowanie wypłat i przechowywanie, oraz obrót środkami sprzedawcy, w przypadku nieotrzymania dokumentów i - uwaga, także wyciągów bankowych, są już normą. Sporo pokrzywdzonych kobiet, zostały bez pieniążków, pomimo tego, że klientki im zapłaciły.
https://www.money.pl/gospodarka/uodo-wy ... 4016a.html
https://www.dobreprogramy.pl/vinted-dzi ... 883669633a
Rejestracja: 2020
  • 208 / 47 / 0

A ja czytałem całkowicie odmienną opinię prawną, że banki jednak mają prawo robić sobie skan naszego dowodu, jako jedne z niewielu instytucji.

Pax narca: Meksyk o krok od legalizacji marihuany. Jak sytuacja wygląda w Europie?

Meksyk już niedługo może stać się trzecim krajem na świecie, w którym rekreacyjny użytek marihuany będzie legalny. Grupę tę uzupełniają kolejne amerykańskie stany, chociaż prawo federalne USA nadal tego zabrania. Europa skupia się na dekryminalizacji, czyli zmniejszaniu wymiaru kary za posiadanie substancji uznawanej za nielegalną. W Polsce nad pakietem ustaw w tej sprawie pracuje grupa parlamentarna.

Nowy Jork: ustawa legalizująca marihuanę przegłosowana

We wtorek (30.03) nowojorski senat przyjął ustawę o legalizacji marihuany rekreacyjnej. Następnie Zgromadzenie Stanowe przegłosowało (100-49 głosów) przyjęcie projektu. Gubernator Andrew Cuomo zapowiedział, że ją podpisze.
Rejestracja: 2020
  • 246 / 40 / 0

Zaznaczam, że sytuacja, w której spotkali się z moją odmową, dotyczyła osobistej wizyty w placówce - pracownica chciała "dokument na zaplecze, jak już Pan jest, to zeskanujemy z dwóch stron".
Nie zgodziłem się i jedynym potwierdzeniem, stał się podpis na formularzu.

Operatorzy przy rejestracji kart SIM, z okazanego im na odległość dokumentu, spisywali tylko samą serię dowodu, albo prosili o jej podyktowanie na głos - o ile placówka była pusta i wyraził bym zgodę.
Na 100% nie otrzymali moich skanów, a już na pewno nie mają tych aktualnych.
Rejestracja: 2020
  • 208 / 47 / 0

@kurczakswiezy a no widzisz, za to jak bierzesz kredyt, albo zakładasz konto to bank ma prawo zrobić kopię dowodu. Ochrona danych osobowych u nas to żart, pracowałem za czasów studenckich w dużej sieci komórkowej, każda osoba miała dostęp do danych kazdego zarejestrowanego użytkownika w tym właśnie skanów dowodów. Później coś się ponoć zmieniło i skany wyglądają inaczej zamazując wrażliwe części...

o, przyponniałem sobie ze minęło już 5 lat od rozwiązania umowy z jedną firmą telekomunikacyjną i trzeba do nich pisać o wykasowanie moich danych, ciekawe jak sytuacja się potoczy, bo jeszcze kilka lat temu sami nie wiedzieli co mają robić w takiej sytuacji, jak wchodziło "prawo do bycia zapomnianym"

swoją drogą z jakiej branży jesteś?
Rejestracja: 2020
  • 156 / 16 / 0

@up
Oczywiście, że nie ma.

Jakiś czas temu wymieniałem dowód na nowy i podczas wizyty w banku, pani w kasie zauważyła, że upłynął termin ważności starego i poprosiła o dane nowego.
Zapytała również czy może zrobić jego kserokopię, informując mnie również o prawie do odmowy. Nie zgodziłem się, nie dlatego, że paranoicznie boje się dać zeskanować dowód dużym instytucjom, takim jak np. banki, no ale w sumie po co.
Więc skoro tam nie było konieczności, to przy otwieraniu konta również nie ma. Co do kredytów, to nie wiem, bo nie biorę, ale wątpię, żeby się to czymś różniło w tej kwestii.

Swoją droga, ciekawa anegdotka dotycząca tego tematu - ostatnio YT przy okazji chęci oglądnięcia jakiegoś filmiku z obostrzeniem pełnoletniej widowni, poprosił mnie o weryfikację tego czy jestem 18+ (Teraz sobie przypomnieli. Samo moje konto duckduckgo ma już chyba 18 lat, albo blisko. Skrypt robił to raczej wybiórczo, dopiero przy którymś z kolei filmie z serii "Blok Ekipa".) i jedną z dwóch metod (nie pamiętam drugiej) było właśnie przesłanie skanu dokumentu.
Przesłałem. Sprawdzanie miało trwać kilka dni, a było natychmiastowe, więc równie dobrze mogłem tam wrzucić zdjęcia np. dupy.
W każdym razie sam skan dowodu jest wrzucony na moją chmurę duckduckgo Drive od wielu lat dla mojego użytku.
Ah, ci specjalni specjaliści. :]
Rejestracja: 2020
  • 128 / 12 / 0

Witajcie, kończy się bromek, a chcę wrócić do clona jak wcześniej niestety dokumentację mam z 2018 ile tego klona brałem wychodzi 6 mg na dzień, w wypisach szpitalnych jest też że brałem nawet 8 mg ale jest wpisane uzależnienie od BDZ, czyli jak to podobno psychiatra przeczyta to mogę się pożegnać ktoś napisał że na 3 miesiące, dają mi dała babka i ta sama 2 razy pod rząd na 3 miechy, ale brom mnie wkurwia już bo jest za słaby i schodzi jak woda,
Mam pytanie mam poważne uszkodzenie kregosłupa i brałem trampka, dokumentacj mam czy psychiatra może przepisać mi trampka?
Cena nie gra roli jeśli chodzi o stronę jak możecie podajcie mi coś na priv wolę zapłacić więcej i mieć pewność że dostanę co chce niż mało a będzie odmowa

Z góry dzięki
Rejestracja: 2010
  • 1073 / 97 / 0

Priv wariacie
Rejestracja: 2018
  • 349 / 43 / 0

@Politoksymann od stacjonarnego psychiatry trudno wyrwać cokolwiek na jakikolwiek ból. Oni przepisują głównie leki na stany twojego samopoczucia. Sam próbowałem coś wziąć to z trudem wypisała mi jedną dawkę i powiedziała abym zwrócił się do poradni leczenia bólu ;(

Internetowo może się udać. Skoro cena nie gra roli to wybierz neurologa. Taki lek do dla nich jak aspiryna.
Rejestracja: 2021
  • 26 / 2 / 0

Dzien dobry, ostatni raz wystawilem recepty na podstawie starych recept.
By przepisac nastepnym razem leki nalezy dostarczyc swieze zaswiadczenie od psychiatry z rozpoznaniem choroby oraz z zaleconym leczeniem.
Pozdrawiam
Jakby ktos chcial wymienic sie namiarami na swojego doktora z telemedycyny to bylbym bardzo chetny...
Aktualny juz nie chce wspolpracowac ale kilka razy dalo sie wyciagnac recke na 3 paki alprazolamu i 4 paki diazepamu za jakies 50-60 zł na podstawie starych recept i jakiejs tam dokumentacji medycznej ale bez konkretnej choroby i wskazaniami do uzywania BDZ

Pozdrawiam
Rejestracja: 2020
  • 128 / 12 / 0

Witajcie, Jak ma ktoś namiary na magika, który daje Trampka, to bardzo proszę o priv
Posty: 475 Strona 44 z 48
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 2322 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: wacek901 i 2 gości