[Wątek obrazkowy] Jak testować kokainę i wykryć np. lewamizol?

Dział poświęcony dyskusji na temat testów służących wykazaniu, że osoba spożywała narkotyki, oraz służących zidentyfikowaniu substancji w materiale.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 5 Strona 1 z 1

SIN

Rejestracja: 2012
 • 347 / 138 / 0

Wesprzyj Hyperreal i kup narkotesty na sklep.sin.org.pl - z kodem [h] 10% zniżki dla Ciebie i 10% na serwery w prezencie od SIN.
 1. Wątek założony w porozumieniu z administracją Hyperreala. Stan darowizn: https://sklep.sin.org.pl/kupony/?couponid=[h]-3301
 2. Skorzystaj z poradnika SIN i dowiedz się jak testować skład substancji PRZED zażyciem.
 3. Dodaj zdjęcia, jeśli masz problem z interpretacją wyników swoich testów. Jeśli nie uzyskasz tu odpowiedzi, sprawdź http://reddit.com/r/ReagentTesting/Jak testować kokainę: jeśli zamierzasz użyć kokainy ("koksu"), potrzebujesz narkotestu na kokainę aby sprawdzić obecność tej substancji i wykluczyć obecność domieszek. Czysta kokaina jest biała i nie może być zidentyfikowana po wyglądzie. Do testowania kokainy użyj odczynników Marquis, Mecke, Liebermann Ehrlich i Scott, w jednorazowych lub wielorazowych zestawach. Do wykrywania fentanylu i jego analogów rekomendujemy użyć paskowych testów na fentanyl. Narkotesty sprawdzają OBECNOŚĆ, ale nie CZYSTOŚĆ ani ILOŚĆ substancji. Użyj różnych testów dla większej precyzji badania i wykrycia domieszek - 90% domieszek zareaguje z 1 z 3 odczynników, a 95% z 1 na 5. Pozytywny czy negatywny wynik nie oznacza, że próbka jest bezpieczna. Żadna substancja nie jest w 100% bezpieczna.

TL;DR: Poniższa grafika zawiera skróconą instrukcję narkotestu na kokainę. Dalej znajduje się też bardziej szczegółowy poradnik jak użyć testu na kokainę.
KOKO_5_2-400x874.png
Jakiego narkotestu potrzebuję aby sprawdzić kokainę ("koks")?

Rekomendowane odczynniki: Marquis, Mecke, Liebermann, Ehrlich i Scott.
Rekomendowane zestawy: jednorazowy zestaw testów do kokainy, wielorazowy zestaw testów do kokainy

Jak testować kokainę?

PRZED użyciem testu na kokainę
 • REKOMENDOWANE jest nagranie reakcji do porównania później

KROK PIERWSZY do testowania kokainy / proszku / kryształków
 • Weź i drobno skrusz mały kawałek, nie większy niż główka szpilki – taki •.
 • Umieść próbkę na odpowiedniej powierzchni do testowania, najlepiej płytce do reakcji lub na dnie/spodzie ceramicznego kubka (przykład). *Jeśli używasz jednorazowych fiolek, umieść próbkę w środku i obserwuj, ponieważ odczynnik już jest wewnątrz.
 • Dodaj jedną (lub dwie) krople odczynnika na próbkę i czekaj na wynik.
 • Sprawdź wyniki odczynników z instrukcją.
CapturFiles_336.png
 • Sprawdź wyniki testu odczynnikiem Scotta: testując kokainę Scottem, kolor całej reakcji powinien być niebieski.
 • Wprawdzie wiele substancji zmienia kolor na niebieski z odczynnikiem Scotta, ale niemal wyłącznie kokaina, lidokaina i inne -kainy zmieniają kolor też płynu samego odczynnika.

KROK DRUGI, jak testować kokainę pod kątem domieszek
Według EMCDDA, najczęstsze domieszki kokainy to lewamizol (środek do odrobaczania zwierząt), kofeina, inne stymulanty i różne leki takie jak fenecytyna lub lidokaina.

 • Aby wykryć domieszki kokainy należy zacząć od testów Marquis i Liebermann – jeśli tylko ten drugi zmienia kolor na pomarańczowy, wskazuje to obecność lewamizolu, środka do odrobaczania zwierząt / zwiększania objętości proszku. Jeśli oba, wskazuje to na obecność (dodatkowo) met/amfetaminy.
 • Następnie spróbuj odczynników, które NIE powinny reagować z kokainą: Mecke, Froehde, Robadope (na 2C-x, amfetaminę, MDA lub PMA), Simon’s (na MDMA, metamfetaminę, mefedron i pochodne lub PMMA) i Zimmermann (na a-PVP i 4-MMC oraz pochodne)
 • Pamiętaj, że różne nieaktywne domieszki mogą zaburzać wyniki testów (różowy kolor reakcji odczynnika Marquisa może być w normie)
levamisole-in-cocaine-liebermann-test-600x213.jpg

PO użyciu narkotestu na kokainę
 • OPCJONALNE: Dla własnego bezpieczeństwa i dobra swoich rur zneutralizuj użyte odczynniki zasypując je sodą kuchenną.
 • Umyj powierzchnię testową pod bierzącą wodą.

FAQ
 • Niebieskie kryształki. Wiele substancji zmienia swój kolor po dodaniu odczynnika Scotta, ale niemal wyłącznie kokaina, lidokaina i inne kainy zmieniają kolor płynu samego testu.
 • Różowy kolor reakcji Marquisa może być w normie, mimo, że na ogół odczynnika Marquisa nie reaguje z czystą kokainą.
 • Bąblowanie i syczenie. Każda syntetyczna substancja w postaci soli będzie bąblować z większością testów odczynnikowych, które są mocnymi kwasami. Jeśli widzisz jedynie bąblowanie zamiast zmiany koloru, to może wskazywać obecność nowych substancji psychoaktywnych.
 • Szybkość reakcji nie świadczy o ilości czy czystości. Jednak jeśli masz problem z interpretacją wyniku, spróbuj użyć większej próbki lub lepiej ją skruszyć przed testowaniem.
 • Na ile testów starcza jeden narkotest na LSD i inne lizergamidy? Wielorazowy zestaw testów starcza na do 100 (5 ml) lub 200 (10 ml) testów. Każda kropla równa się jednemu testowi. Jednorazowe zestawy zawierają 2 ampułki (2 testy).
 • Test nie zareagował jak powinien? Uważaj! Wszystkie wyniki są dostępne w naszych instrukcjach i apkach TestDrugs.

Jak sprawdzić czy narkotest na kokainę działa?
 • Użyj dowolnej substancji i porównaj reakcję z instrukcją. Najłatwiej użyć aspiryny - z Marquisem reaguje powoli na różowo lub pomarańczowo.
 • Zachowaj próbkę do porównania później w razie wątpliwości. Jeśli próbka kontrolna reaguje normalnie, odczynnik wciąż działa.

Szukasz gdzie kupić narkotest na kokainę?
Wesprzyj Hyperreal i kup narkotesty na sklep.sin.org.pl - z kodem [h] 10% zniżki dla Ciebie i 10% na serwery w prezencie od SIN.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SIN

Rejestracja: 2012
 • 347 / 138 / 0

A tu na zdjęciu przykra niespodzianka, testy Marquis (po lewej) i Scott (po prawej) i kompletny brak tak kokainy, jak nawet lidokainy (nadesłane):

50843509_2369682489985128_1052982093865442170_n-1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

Kokaina o wartości 2,6 miliona EUR ukryta w ładowni masowca

Belgijska policja skonfiskowała kokainę ukrytą na masowcu Ultra Daniela, należącego do armatora Ultrabulk. To efekt „nalotu” sił policyjnych w ubiegłym tygodniu na statek cumujący w Gandawie.

SIN

Rejestracja: 2012
 • 347 / 138 / 0

No to może ćwiczenie. Na co wskazują poniższe reakcje testów Marquis, Mecke, Liebermann, Ehrlich i Scott?

Podpowiemy, że kluczowe są tu wyniki Marquisa i Liebermanna.
photo_2020-02-02_12-35-09.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SIN

Rejestracja: 2012
 • 347 / 138 / 0

W powyższym poście Liebermann zareagował mocniej niż Marquis, więc sugeruje to lewamizol / fenecytynę, ale raczej nie amfetaminę. Raczej, ponieważ mogą to być śladowe ilości, ale reakcja Marquisa jest na tyle słaba, że może to być dowolna inna domieszka, nawet nieaktywna.

Natomiast poniższy przykład pokazuje coś odwrotnego: Marquis jest mocno pomarańczowy i sugeruje zawartość amfetaminy. Liebermann również zareagował, więc nie wiemy czy potwierdza amfetaminę, czy lewamizol / fenecytynę. Gdyby Marquis nie zareagował, wiedzielibysmy ze w grę wchodzi tylko lewamizol / fenecytyna.
IMG_20200229_201442__01.jpg
Dziękujemy za nadesłanie zdjęcia! W razie potrzeby jesteśmy zawsze do dyspozycji pod adresem testy@sin.org.pl.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SIN

Rejestracja: 2012
 • 347 / 138 / 0

Dwa nowe przykłady wskazujące obecność wysoce toksycznego lewamizolu!

Tutaj mamy kolejno Marquis, Mecke, Liebermann, Ehrlich, Scott. Mecke na ogół ma ciemniejszą barwę więc niekoniecznie wskazuje obecność lidokainy, za to mocna czerwonawa reakcja Liebermanna na 100% wskazuje raczej lewamizol niż fenecytynę, mocniej niż poprzednie przykłady.
89669297_213653549693232_3510662897170644992_n.jpg

Na drugim zdjęciu podobnie, jednak tutaj badacz użył znacznie za dużej ilości próbki - potrzebna jest jak najmniejsza jaką jest się w stanie przygotować, dosłownie 2-3 mg. W związku z tym trzeba pamiętać, że reakcja może mieć nieco inne wyniki gdyby użyć  właściwej próbki.
sd28vt6f79m41.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Posty: 5 Strona 1 z 1
Wróć do „Testy na obecność i tożsamość narkotyków”
Na czacie siedzi 1481 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości