[Wątek obrazkowy] Jak testować kokainę i wykryć np. lewamizol?

Dział poświęcony dyskusji na temat testów służących wykazaniu, że osoba spożywała narkotyki, oraz służących zidentyfikowaniu substancji w materiale.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 2 Strona 1 z 1

SIN

Rejestracja: 2012
 • 343 / 136 / 0

Wesprzyj Hyperreal i kup narkotesty na sklep.sin.org.pl - z kodem [h] 10% zniżki dla Ciebie i 10% na serwery w prezencie od SIN.
 1. Wątek założony w porozumieniu z administracją Hyperreala. Stan darowizn: https://sklep.sin.org.pl/kupony/?couponid=[h]-3301
 2. Skorzystaj z poradnika SIN i dowiedz się jak testować skład substancji PRZED zażyciem.
 3. Dodaj zdjęcia, jeśli masz problem z interpretacją wyników swoich testów. Jeśli nie uzyskasz tu odpowiedzi, sprawdź http://reddit.com/r/ReagentTesting/Jak testować kokainę: jeśli zamierzasz użyć kokainy ("koksu"), potrzebujesz narkotestu na kokainę aby sprawdzić obecność tej substancji i wykluczyć obecność domieszek. Czysta kokaina jest biała i nie może być zidentyfikowana po wyglądzie. Do testowania kokainy użyj odczynników Marquis, Mecke, Liebermann Ehrlich i Scott, w jednorazowych lub wielorazowych zestawach. Do wykrywania fentanylu i jego analogów rekomendujemy użyć paskowych testów na fentanyl. Narkotesty sprawdzają OBECNOŚĆ, ale nie CZYSTOŚĆ ani ILOŚĆ substancji. Użyj różnych testów dla większej precyzji badania i wykrycia domieszek - 90% domieszek zareaguje z 1 z 3 odczynników, a 95% z 1 na 5. Pozytywny czy negatywny wynik nie oznacza, że próbka jest bezpieczna. Żadna substancja nie jest w 100% bezpieczna.

TL;DR: Poniższa grafika zawiera skróconą instrukcję narkotestu na kokainę. Dalej znajduje się też bardziej szczegółowy poradnik jak użyć testu na kokainę.
KOKO_5_2-400x874.png
Jakiego narkotestu potrzebuję aby sprawdzić kokainę ("koks")?

Rekomendowane odczynniki: Marquis, Mecke, Liebermann, Ehrlich i Scott.
Rekomendowane zestawy: jednorazowy zestaw testów do kokainy, wielorazowy zestaw testów do kokainy

Jak testować kokainę?

PRZED użyciem testu na kokainę
 • REKOMENDOWANE jest nagranie reakcji do porównania później

KROK PIERWSZY do testowania kokainy / proszku / kryształków
 • Weź i drobno skrusz mały kawałek, nie większy niż główka szpilki – taki •.
 • Umieść próbkę na odpowiedniej powierzchni do testowania, najlepiej płytce do reakcji lub na dnie/spodzie ceramicznego kubka (przykład). *Jeśli używasz jednorazowych fiolek, umieść próbkę w środku i obserwuj, ponieważ odczynnik już jest wewnątrz.
 • Dodaj jedną (lub dwie) krople odczynnika na próbkę i czekaj na wynik.
 • Sprawdź wyniki odczynników z instrukcją.
CapturFiles_336.png
 • Sprawdź wyniki testu odczynnikiem Scotta: testując kokainę Scottem, kolor całej reakcji powinien być niebieski.
 • Wprawdzie wiele substancji zmienia kolor na niebieski z odczynnikiem Scotta, ale niemal wyłącznie kokaina, lidokaina i inne -kainy zmieniają kolor też płynu samego odczynnika.

KROK DRUGI, jak testować kokainę pod kątem domieszek
Według EMCDDA, najczęstsze domieszki kokainy to lewamizol (środek do odrobaczania zwierząt), kofeina, inne stymulanty i różne leki takie jak fenecytyna lub lidokaina.

 • Aby wykryć domieszki kokainy należy zacząć od testów Marquis i Liebermann – jeśli tylko ten drugi zmienia kolor na pomarańczowy, wskazuje to obecność lewamizolu, środka do odrobaczania zwierząt / zwiększania objętości proszku. Jeśli oba, wskazuje to na obecność (dodatkowo) met/amfetaminy.
 • Następnie spróbuj odczynników, które NIE powinny reagować z kokainą: Mecke, Froehde, Robadope (na 2C-x, amfetaminę, MDA lub PMA), Simon’s (na MDMA, metamfetaminę, mefedron i pochodne lub PMMA) i Zimmermann (na a-PVP i 4-MMC oraz pochodne)
 • Pamiętaj, że różne nieaktywne domieszki mogą zaburzać wyniki testów (różowy kolor reakcji odczynnika Marquisa może być w normie)
levamisole-in-cocaine-liebermann-test-600x213.jpg

PO użyciu narkotestu na kokainę
 • OPCJONALNE: Dla własnego bezpieczeństwa i dobra swoich rur zneutralizuj użyte odczynniki zasypując je sodą kuchenną.
 • Umyj powierzchnię testową pod bierzącą wodą.

FAQ
 • Niebieskie kryształki. Wiele substancji zmienia swój kolor po dodaniu odczynnika Scotta, ale niemal wyłącznie kokaina, lidokaina i inne kainy zmieniają kolor płynu samego testu.
 • Różowy kolor reakcji Marquisa może być w normie, mimo, że na ogół odczynnika Marquisa nie reaguje z czystą kokainą.
 • Bąblowanie i syczenie. Każda syntetyczna substancja w postaci soli będzie bąblować z większością testów odczynnikowych, które są mocnymi kwasami. Jeśli widzisz jedynie bąblowanie zamiast zmiany koloru, to może wskazywać obecność nowych substancji psychoaktywnych.
 • Szybkość reakcji nie świadczy o ilości czy czystości. Jednak jeśli masz problem z interpretacją wyniku, spróbuj użyć większej próbki lub lepiej ją skruszyć przed testowaniem.
 • Na ile testów starcza jeden narkotest na LSD i inne lizergamidy? Wielorazowy zestaw testów starcza na do 100 (5 ml) lub 200 (10 ml) testów. Każda kropla równa się jednemu testowi. Jednorazowe zestawy zawierają 2 ampułki (2 testy).
 • Test nie zareagował jak powinien? Uważaj! Wszystkie wyniki są dostępne w naszych instrukcjach i apkach TestDrugs.

Jak sprawdzić czy narkotest na kokainę działa?
 • Użyj dowolnej substancji i porównaj reakcję z instrukcją. Najłatwiej użyć aspiryny - z Marquisem reaguje powoli na różowo lub pomarańczowo.
 • Zachowaj próbkę do porównania później w razie wątpliwości. Jeśli próbka kontrolna reaguje normalnie, odczynnik wciąż działa.

Szukasz gdzie kupić narkotest na kokainę?
Wesprzyj Hyperreal i kup narkotesty na sklep.sin.org.pl - z kodem [h] 10% zniżki dla Ciebie i 10% na serwery w prezencie od SIN.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

SIN

Rejestracja: 2012
 • 343 / 136 / 0

A tu na zdjęciu przykra niespodzianka, testy Marquis (po lewej) i Scott (po prawej) i kompletny brak tak kokainy, jak nawet lidokainy (nadesłane):

50843509_2369682489985128_1052982093865442170_n-1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Byłem żołnierzem i nie znosiłem narkotyków. Na emeryturze zacząłem leczyć się psychodelikami

Mike Cooley leczy się z PTSD psychodelikami. Rozmowa Jerzego Afanasjewa z bohaterem filmu dokumentalnego „Wyzwolenie”, który można było obejrzeć na festiwalu WatchDOC w Warszawie.

Po śmierci Adama przeszukali wszystkie radiowozy. Niepokojąca teoria

Od śmierci 21-letniego Adama C. z Konina (woj. wielkopolskie) minął już tydzień, a w sprawie wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Pewnym jest, że młody mężczyzna zginął postrzelony przez policjanta, a obok jego ciała znaleziono woreczek z substancją psychotropową.
Posty: 2 Strona 1 z 1
Wróć do „Testy na obecność i tożsamość narkotyków”
Na czacie siedzi 426 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości