[Wątek obrazkowy] Jak testować MDMA i MDA?

Dział poświęcony dyskusji na temat testów służących wykazaniu, że osoba spożywała narkotyki, oraz służących zidentyfikowaniu substancji w materiale.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 2 Strona 1 z 1

SIN

Rejestracja: 2012
 • 347 / 138 / 0

Wesprzyj Hyperreal i kup narkotesty na sklep.sin.org.pl - z kodem [h] 10% zniżki dla Ciebie i 10% na serwery w prezencie od SIN
 1. Wątek założony w porozumieniu z administracją Hyperreala. Stan darowizn: https://sklep.sin.org.pl/kupony/?couponid=[h]-3301
 2. Skorzystaj z poradnika SIN i dowiedz się jak testować skład substancji PRZED zażyciem.
 3. Dodaj zdjęcia, jeśli masz problem z interpretacją wyników swoich testów. Jeśli nie uzyskasz tu odpowiedzi, sprawdź http://reddit.com/r/ReagentTesting/Jak testować MDMA / MDA: jeśli zamierzasz użyć MDMA, potrzebujesz narkotestu na MDxx aby sprawdzić obecność tych substancji i wykluczyć obecność domieszek. Czyste MDMA lub MDA ("ekstaza", "emka") może mieć kolor biały, brązowy lub szampana i nie może być zidentyfikowane po wyglądzie. Do testowania MDA i MDMA użyj odczynników Marquis, Mecke, Simon's i Robadope w jednorazowych lub wielorazowych zestawach. Do wykrywania fentanylu i jego analogów rekomendujemy użyć paskowych testów na fentanyl. Narkotesty sprawdzają OBECNOŚĆ, ale nie CZYSTOŚĆ czy ILOŚĆ substancji. Użyj różnych testów dla większej precyzji badania i wykrycia domieszek - 90% domieszek zareaguje z 1 z 3 odczynników, a 95% z 1 na 5. Pozytywny czy negatywny wynik nie oznacza, że próbka jest bezpieczna. Żadna substancja nie jest w 100% bezpieczna.

TL;DR: Poniższa grafika zawiera skróconą instrukcję narkotestu na MDMA i MDA. Dalej znajduje się też bardziej szczegółowy poradnik jak użyć testu na MDMA i MDA.
mdma-ecstasy-reagent-testing-kit-chart.png
Jakiego narkotestu potrzebuję aby sprawdzić MDxx (Ekstazę / Emkę)?

Rekomendowane odczynniki: Marquis. Mecke, Simon's, Robadope.
Rekomendowane zestawy: jednorazowy zestaw testów do MDMA, wielorazowy zestaw testów do MDMA

Jak testować MDMA i MDA?

PRZED użyciem testu na MDxx
 • REKOMENDOWANE jest nagranie reakcji do porównania później

KROK PIERWSZY do testowania MDMA / MDA / tabletek / kapsułek / proszku / kryształu
 • Weź i drobno skrusz mały kawałek, nie większy niż główka szpilki - taki •.
 • Umieść próbkę na odpowiedniej powierzchni do testowania, najlepiej płytce do reakcji lub na dnie/spodzie ceramicznego kubka (przykład). *Jeśli używasz jednorazowych fiolek, umieść próbkę w środku i obserwuj, ponieważ odczynnik już jest wewnątrz.
 • Dodaj jedną (lub dwie) krople odczynnika Marquisa na próbkę: testując MDxx (MDMA, MDA lub MDEA) kolor reakcji zawsze powinien być natychmiastowo czarny. Może wyglądać brązowawo lub fioletowo przez kilka sekund przed pełną zmianą w czarny.
howtotestMDMAand2CB_marquisreagent-600x600.jpg
 • MDxx reagują na czarno ze wszystkimi następującymi testami: Marquis, Mecke, Mandelin, Liebermann i Froehde.
 • Aby odróżnić MDMA od MDA użyj testu Simon's, który reaguje na niebieski / granatowy kolor z dowolną aminą drugorzędową taką jak MDMA, metamfetamina, PMMA lub mefedron i pochodne (katynony reagują wolniej od reszty).
 • Aby rozróżnić MDA od MDMA użyj testu Robadope, który reaguje na różowy kolor z dowolną aminą pierwszorzędową taką jak amfetamina, MDA, PMA czy 2C-x.

KROK DRUGI, jak testować MDMA pod kątem domieszek
Według EMCDDA i Drugsdata.org, tabletki które zawierają MDMA prawie nigdy nie są zanieczyszczone niczym aktywnym poza kofeiną.

 • Aby wykryć domieszki MDMA należy użyć testów Robadope (na 2C-x, amfetaminę, MDA lub PMA) i Zimmermann (na a-PVP i 4-MMC oraz pochodne). Reagują na pierwszorzędowe aminy i pierwszo i drugorzędowe katynony.
 • Aby wykryć domieszki MDA należy użyć testów Simon's (na metamfetaminę, MDMA, PMMA lub MMC i pochodne) i Zimmermann (na a-PVP i 4-MMC oraz pochodne). Reagują na drugorzędowe aminy i pierwszo i drugorzędowe katynony.
robadope-simon-s-test-768x564.png

PO użyciu narkotestu na MDMA
 • OPCJONALNE: Dla własnego bezpieczeństwa i dobra swoich rur zneutralizuj użyte odczynniki zasypując je sodą kuchenną.
 • Umyj powierzchnię testową pod bierzącą wodą.
FAQ
 • Fioletowy kolor. Na ogół opisywana fioletowo-czarna reakcja testu Marquis często może być bardziej brązowawa. Zwróć uwagę bardziej na to czy jest natychmiastowa, niż na dokładną początkową barwę.
 • Bąblowanie i syczenie. Każda syntetyczna substancja w postaci soli będzie bąblować z większością testów odczynnikowych, które są mocnymi kwasami. Jeśli widzisz jedynie bąblowanie zamiast zmiany koloru, to może wskazywać obecność nowych substancji psychoaktywnych.
 • Szybkość reakcji nie świadczy o ilości czy czystości. Jednak jeśli masz problem z interpretacją wyniku, spróbuj użyć większej próbki lub lepiej ją skruszyć przed testowaniem.
 • Na ile testów starcza jeden narkotest na MDMA lub MDA? Wielorazowy zestaw testów starcza na do 100 (5 ml) lub 200 (10 ml) testów. Każda kropla równa się jednemu testowi. Jednorazowe zestawy zawierają 2 ampułki (2 testy).
 • Test nie zareagował jak powinien? Uważaj! Wszystkie wyniki są dostępne w naszych instrukcjach i apkach TestDrugs.

Jak sprawdzić czy narkotest na MDMA lub MDA działa?
 • Użyj dowolnej substancji i porównaj reakcję z instrukcją. Najłatwiej użyć aspiryny - z Marquisem reaguje powoli na różowo.
 • Zachowaj próbkę do porównania później w razie wątpliwości. Jeśli próbka kontrolna reaguje normalnie, odczynnik wciąż działa.
Szukasz gdzie kupić narkotest na MDMA lub MDA?
Wesprzyj Hyperreal i kup narkotesty na sklep.sin.org.pl - z kodem [h] 10% zniżki dla Ciebie i 10% na serwery w prezencie od SIN
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2020 przez SIN, łącznie zmieniany 5 razy.

SIN

Rejestracja: 2012
 • 347 / 138 / 0

Przykłady pozytywnego wyniku testu MDMA odczynnikiem Marquisa:
39746060_590609958007834_7595366010450870272_n.JPG
IMG_5028 2.JPG
69933155_130408931681677_8856336299746115627_n-2.jpg
(znalezione na forum Dread)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ayahuasce

W ciągu ostatniej dekady nastąpiła ogromna zmiana w amerykańskiej polityce dotyczącej marihuany. Możliwe, że to zapowiedź tego, co może stać się z innymi środkami psychoaktywnymi, które obecnie są zakazane. Publikujemy fragment książki „Gdy rośliny śnią. Ayahuasca, amazoński szamanizm i ogólnoświatowy renesans psychodeliczny”.

Handlował dopalaczami, wpadł przez nerwowo zachowujących się klientów

Kaliscy funkcjonariusze pojawili się na jednym z osiedli i zainteresowało ich dziwne, nerwowe zachowanie dwóch osób opuszczających jedną z posesji. 48-latek i 27-latka znajdowali się w samochodzie zaparkowanym przy posesji, a chwilę wcześniej z niej wyszli.
Posty: 2 Strona 1 z 1
Wróć do „Testy na obecność i tożsamość narkotyków”
Na czacie siedzi 1481 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości