<< Outdoor 2020 >> - Wątek ogólny

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

• 872 / 58 / 0

Tak więc - czas start :)

1. Znalezienie odpowiedniego spota
2. Przygotowanie go pod uprawę
3. Dopiero wtedy kiełkujemy pestki i

4. Przesadzenie na spota ....

Powodzenia !! :)
tjazz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 529 / 43 / 0

Mozna znalesc dobrego spota szukajac na gooogle maps i satelite ?

Politycy i prezydenci przeciwni marihuanie, którzy nie mogli oprzeć się jej urokowi

Niesprawiedliwa delegalizacja konopi indyjskich to temat, który jednoczy użytkowników marihuany na całym świecie. Być może, najbardziej irytujące zachowanie przejawiają przywódcy polityczni, którzy utrzymują swój sprzeciw wobec marihuany, mimo że sami z niej korzystają.

Zapalisz marihuanę w sklepie tytoniowym?

Marihuanę będzie można palić w przyszłym roku w Chicago w sklepach tytoniowych, w pubach z fajkami wodnymi (hookah) i innych podobnych miejscach, jeżeli te propozycje burmistrz Lori Lightfoot zatwierdzi rada miasta.
  • 1673 / 208 / 0

Oczywiście.
Zawsze tak zaczynałem szukać nowych spotów - tylko kiedyś nie było GoogleMaps, a GoogleEarth, taka aplikacja na kompa, starsi na pewno pamiętają.

Szukasz spota, później sprawdzasz jak wygląda sprawa ze słońcem na tym spocie - jest strona, która pokazuje ile statystycznie godzin świeci słońce w tym miejscu. Nie pamiętam niestety linka, może ktoś podlinkuje.

Jeśli wszystko jest ok notujesz koordynaty, wsiadasz w pociąg / samochód / rower i lecisz go oglądać w realu.

W tym roku życzę wam wielu kilogramów i oby bez przypału drodzy farmerzy.
  • 7997 / 1029 / 0

Ja już spot mam - skoro w zeszłym sezonie się sprawdził, to nie szukam nowego.
Zrobił się jeszcze bardziej niedostępny i "poznikało" wiele małych drzewek więc warunki słoneczne będę jeszcze lepsze. Żeby tylko pogoda dopisała, bo zapas szacuję maks do końca roku (przy założeniu, że spalanie się nie zwiększy).

W tym sezonie planuję kupić ze 4 pestki auto oraz mam "wydłubańce" jakiejś purpurowej odmiany sezonowej.

U mnie w mieście od dłuższego czasu jest dramat z tematem. Przez większość czasu albo nie da się kupić, albo jest podłej jakości (info od kolegi). Aktualnie łatwiej byłoby kupić uran, niż zielsko...
Dobrze mieć na to wyje...e, czego i Wam życzę : )
  • 14 / 1 / 0

Waszym zdaniem co bylo by latwiejsze w uprawie na 1 out pelnosezosone,czy automaty?
i tez co ile odwiedzac takiego spota
  • 7997 / 1029 / 0

Generalnie bliżej prawdy byłoby stwierdzenie, że sezony są łatwiejsze "w obsłudze".
Chodzi przede wszystkim o to, że żyją 3 x dłużej i bardziej "wybaczają" błędy, bo mają więcej czasu na regenerację.
Są jednak odmiany sezonowe trudne w uprawie (kapryśne), jak i łatwe automaty.
Jeśli miałbym Ci sugerować konkretną odmianę, to zdecydowanie na początek Passion #1 i Early Skunk (w zeszłym sezonie widziałem, że pestki były do kupienia). Bardzo niewymagające krzaki, które dają dobrej jakości zbiór. Świetnie radzą sobie w naszym klimacie. Wymieniłem te odmiany, bo miałem okazję uprawiać je (właściwie to skrzyżowane ze sobą, ale 2 sztuki wyrosły skrajnie podobne do obojga rodziców) w zeszłym sezonie.
Na spocie możesz pojawiać się codziennie (jak ja w zeszłym - prowadziłem fotorelację dzień po dniu budzetowy-outdoor-t66164.html), ale to szalenie ryzykowne. Jeśli nie będziesz musiał uprawiać w donicach, a bezpośrednio w gruncie, to właściwie 2 x w miesiącu wystarczy. Chyba, że zajdą jakieś inne okoliczności - np susza i trzeba by podlać i nakarmić. Generalnie krzaki poradzą sobie same (jeśli nic ich nie zje / nie ukradnie), choć regularna pielęgnacja wpływa pozytywnie na końcowy rezultat. Widziałem filmik na YT, jak chłop chyba z Kanady zasiał, zostawił i wrócił jesienią, żeby ściąć. Nie wiem, jaka była skuteczność (ile przeżyło), bo nie powiedział, ale wyglądało to całkiem sensownie (choć bez porównania do pielęgnowanych i trenowanych krzaków).

Dołączam fotki. Ten większy krzak to "bardziej" Passion #1, a ten mały Early Skunk.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 81 / 5 / 0

Z taką pogodą to już można wsiadać na rower i badać spoty :D Ja już mam upatrzony i myśle że będzie znakomity. Plan to automaty ale ile to nie wiem, najpierw zobacze spota na żywo.
Jakieś treningi może wejdą.
@Karolrdm99 pewnie że tak, ja 2 lata temu znalazłem i jest idealny ale póki co to rezygnuje.
@globus420 ja ci polecam automaty na początek jeśli nie będziesz nic kombinował. Zobaczysz z czym to się ''je''.
@UltraViolence suncalc
  • 8 / / 0

Na 1 raz najlepiej automacik tylko jest przy nim trochę więcej roboty trzeba go pielęgnować sam miałem w tamtym roku 4 krzaczki i jeden mi coś zjadło nie wiem co ale no niestety bywa. Jest dużo patentów na odgrodzenie roślin od ślimaków robactwa no ogólnie wszystkiego, co złe dla krzaków. A z tym odwiedzaniem spota to zalecałbym jeśli już trzeba to bardzo dużą ostrożność, bo wiadomo jak to w naszym kochanym państwie jest.
  • 1 / / 0

14 stycznia 2020UltraViolence pisze:

Szukasz spota, później sprawdzasz jak wygląda sprawa ze słońcem na tym spocie - jest strona, która pokazuje ile statystycznie godzin świeci słońce w tym miejscu. Nie pamiętam niestety linka, może ktoś podlinkuje.
Suncalc.org
  • 529 / 43 / 0

Pewnie odwiedzanie spota to adrenalina jakbym se chodzil po dachu 10 pietrowca xd.Chyba 1 raz na tydz odwiedzenie bylo by ok,ale nie jestem pewny.
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 4 uczestników Wejdź na czata