Model pełnej legalizacji z reglamentacją

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Prawo

Posty: 4 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2018
  • 66 / 7 / 6

Moją wizją odnośnie prawa narkotykowego jest pełna legalizacja z kontrolą częstotliwości zakupu. Powinno to się opierać, jeśli nie w oparciu o dowód, to anonimową (zawierającą tylko zdjęcie, nr i zabezpieczenia) kartę. Karta ta przyznawałaby limit - np. 300 mg MDMA/200 mg 5-MAPB nie częściej niż co 6 tygodni, 1 g czystej amfetaminy na miesiąc itd. do nabycia w aptece. marihuany czy grzybów nie byłoby sensu reglamentować ze względu na niską/umiarkowaną szkodliwość oraz łatwość wytworzenia. Z kartą mogłaby być sprężona aplikacja, która np. pozwalałaby użytkownikowi sprawdzić, czy może dorzucić, przypominała o jedzeniu, nawodnieniu, pójściu spać w przypadku fety, z bazą placówek pomocy uzależnionym; z poradami w sytuacjach awaryjnych czy pozwalająca sprawdzić (jeśli urządzenie użytkownika ma pulsomierz), czy puls mieści się w normalnym zakresie po zażyciu danej substancji, sprawdzająca interakcje. Chociaż podobne aplikacje już są, to pewnych funkcji jednak ze względu na nielegalność dragów nie mogą mieć. Oczywiście poprawiłoby to jakość towaru i dość skutecznie zredukowało dilerkę. Wspomniana wcześniej aplikacja mogłaby też być dostępna dla pacjentów z przepisanymi opio czy benzo i być używana do zmniejszania ryzyka uzależnienia, może nawet mieć plan zejścia z dawki z opisem jak zrobić roztwór (w przypadku benzo).

To, że te karty miałyby zdjęcie, imo powinno wyeliminować pożyczanie kart od niećpających znajomych czy działalność grup przestępczych kupujących czysty temat za pośrednictwem setek kart na słupa. Mimo to nadal wyczuwam, że w mojej koncepcji jest jakaś luka. Wskażcie proszę gdzie.

edit: zaczęłam myśleć sama nad odpowiedzią i ogarnęłam gdzie są te dziury, przecież reglamentacja fenidatów, opio i benzo nie zapobiegła pojawieniu się szarej strefy i rc. Nie wiem czy mój naiwny wysryw jest w ogóle wart poważnej dyskusji, jeśli nie to mode weź to proszę usuń.
Rejestracja: 2014
  • 7863 / 1015 / 0

Coś takiego sprawdzić mogłoby się chyba tylko w Korei płn : )

"Z kartą mogłaby być sprężona aplikacja, która np. pozwalałaby użytkownikowi sprawdzić, czy może dorzucić, przypominała o jedzeniu, nawodnieniu, pójściu spać w przypadku fety"

Czyli ktoś chodziłby naelektryzowany fetą i aplikacja miałaby mu nakazać pójść spać? Czy wcześniej wydrukuje 80 mg diazepamu? : D

Ketamina może zmniejszyć chęć sięgnięcia po alkohol

Pojedyncza dawka ketaminy może pomóc osobom nadużywającym alkohol w zmniejszeniu jego spożycia – wynika z nowych badań.

Ta miss nie pragnie tylko pokoju na świecie. Chce walczyć o legalizację marihuany

Wybory najpiękniejszych kobiet świata wzbudzają wiele emocji i szumu medialnego. Najgłośniej jest o Miss Kanady, która będzie promować marihuanę.
Rejestracja: 2015
  • 374 / 37 / 0

jeszcze przed nakazaniem pójścia do wyra taka aplikacja mogłaby analizować przed wysłaniem posty naćpanego użytkownika forum o 4 nad ranem
Rejestracja: 2018
  • 1377 / 261 / 16

@up dobry plan hehe, po przyjęciu określonej liczby klonazepamu i alkoholu appka wylogowywałaby użytkownika z hyperreala, po czym następne logowanie byłoby możliwe dopiero po np. 12 h godzinach snu.
Posty: 4 Strona 1 z 1
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 448 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość