Śpiączka

Dział służący dyskusji nt. spraw, gdzie postawiony został zarzut z art. 55-60 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Moderator: Prawo

Posty: 7 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2018
  • 2 / 2 / 0

Witam , zastanawiam sie co stalo sie z moim kolegą zniknal i od 2 tygodni nie ma z nim kontaktu , wczoraj dowiedzialem sie ze dziewczyna z ktora bral narkotyki ( morfina benzo itp stimy w zyle ) dokladnie po morfinie zapadla w spiaczke i lezy w szpitalu . Mozliwe jest ze siedzi w areszcie ? Jak w takim wypadku czlowiek ponosi konsekwencje ? Mozliwe ze jest to osoba nieletnia (dziewczyna) co mu grozi ? I czy jest roznica gdy udostepnia to osobie nieletniej ?
Rejestracja: 2018
  • 160 / 18 / 0

Udostepnianie nieletnim jest najbardziej srogo karane. Traktowane tak samo jak sprzedaż.

Problem z dopalaczami nie zniknie, dopóki nie zniesiemy kar za tradycyjne narkotyki

Nowe substancje psychoaktywne, popularnie zwane dopalaczami, to najszybciej rozwijający się, a jednocześnie najmniej znany segment rynku narkotykowego. Piszemy o raporcie z Mołdawii, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Serbii i Kirgistanu, który rzuca światło na sytuację w regionie.

Więźniowie próbują, strażnicy znajdują

Pomysłowość więźniów nie zna granic. Paczki higieniczne, tzw. wrzutki, preparowana korespondencja, przystosowanie przedmiotów codziennego użytku w celu przemycenia narkotyków na teren zakładu karnego – to dziś najczęstsze formy próby przechytrzenia strażników więziennych.
Rejestracja: 2016
  • 533 / 281 / 2

04 grudnia 2019nie wiem stary pisze:
Udostepnianie nieletnim jest najbardziej srogo karane. Traktowane tak samo jak sprzedaż.
Udostępnianie nieletnim nie jest traktowane tak samo jak sprzedaż. Udostępnianie nieletniemu jest zbrodnią, tj. idzie się obligatoryjnie do paki na min. 3 lata bez opcji na zawiasy.
Rejestracja: 2020
  • 15 / / 0

Art. 7. W ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2019 r. poz. 852) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 53 ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających, substancji psychotropowych albo słomy makowej lub czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, sprawca
podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności od lat 3 do 20.”;
2) w art. 55 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających, substancji psychotropowych lub słomy makowej albo czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, sprawca
podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności od lat 3 do 20.”;
3) w art. 59 ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Jeżeli sprawca czynu, o którym mowa w ust. 1, udziela środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu, ułatwia użycie albo nakłania go do użycia takiego środka lub substancji,
podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 20.”.
Rejestracja: 2018
  • 1792 / 372 / 25

@up te zmiany nie zostały jeszcze podpisane przez Adriana, na razie ostatnia nowelizacja KK czeka na rozprawę przed Trybunałem Konstytucyjnym. W obecnym stanie prawnym, maksymalny wymiar terminowej kary pozbawienia wolności to 15 lat. Nie można wymierzyć kary 16-20 lat więzienia, chyba że przewidują to przepisy szczególne, a mianowicie o karze łącznej oraz o nadzwyczajnym zaostrzeniu kary.
Rejestracja: 2020
  • 15 / / 0

Adriana dobrze myślę Naszego Ukochanego Prezydenta i Ojca Narodu?? Przez TK przejdzie to spokojnie - on już jest zależny od Ukochanej i Umiłowanej Partii -Która prowadzi Dobrą Zmianę Naszego Kraju :*
Rejestracja: 2018
  • 1792 / 372 / 25

Jak przejdzie przez TK, to prezydent nie ma wyboru, musi podpisać. Jeśli tak się stanie, ta nowelizacja będzie chyba najgorszym bublem prawnym uchwalonym przez PiS, ale skończmy już offtop.
Posty: 7 Strona 1 z 1
Wróć do „Zarzuty handlu lub udostępniania”
Na czacie siedzi 1492 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości