Wychodzenie z kryształów

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

• 0 / / 0

Byłem ze swoją dziewczyną przez 3lata, potem rzuciłem ją i wróciliśmy do siebie po 5 miesiącach. Ona przez ten czas wjebala się w kryształy. Stała się jakaś taka głupsza. Najgorsze jest to, że ona sama nie widzi w tym nic złego. I jak jej mówię, że nie podoba mi się to i chciałbym żeby chociaż ograniczyła je. To ona do mnie z tekstem wylatuje, że sam często jaram i żebym najpierw ogarnął swoje palenie a nie ja się do niej czepiam. Oczywiście mówi, że nie jest wjebana ale jakoś przez 2 tyg miała dwa dni przerwy a tak to połowa dnia na uczelni a druga połowa nakirana. Kompletnie nie mam pomysłu co z nią zrobić (Sam staram się rzucić palenie do palenia okazjonalnie, tylko jak idę na jakąś domowke i jakoś mi wychodzi. Tylko ostatnio po jednej domowce zajebalem pięcio dniowy ciąg)
  • 398 / 77 / 0

a o jaką konkertnie substancje chodzi?

Co wiemy (i czego nie wiemy) o "paraliżu drewnolubnych"?

W ostatnich latach odnotowano, że niektóre gatunki grzybów psylocybinowych występujące na całym świecie mogą dawać dziwny i przerażający efekt uboczny zwany „paraliżem drewnolubnych” [wood-lovers paralysis, WLP]. Jest to krótkotrwały okres osłabienia lub sztywności mięśni, tudzież utraty pełni funkcji motorycznych, pojawiający się kilka godzin po przyjęciu dawki grzybów.

„Narkotyki” Witkacego na Placu Defilad

„Narkotyki” Witkacego to pozycja przewrotna. Publicystyka pisana przez kontrowersyjnego artystę w okresie, kiedy czuł się odrzucony, nierozumiany przez krytykę oraz czytelników miała prowokować publiczność, oczyścić pisarza z niepochlebnych opinii i ukazać Witkacego w nowej roli – artysty zaangażowanego.
  • 0 / / 0

@Miki12

Głównie mef (podobno) i wład. Ostatnio na domowce ze mną wład i buch (ja jedynie palę). Ale buch u niej od czasu do czasu

Ostatnio zmieniony 03 grudnia 2019 przez joljoljol23, łącznie zmieniany 2 razy.
  • 398 / 77 / 0

prawdopodobnie jest juz mocno uzalezniona , moze sama sobie nie poradzic , lekarz , psycholog by sie przydal, warto ratowac poki nie ma tragedii ,sam mowisz ze stala sie glupsza a bedzie tyko gorzej
  • 0 / / 0

Miki12 pisze:
prawdopodobnie jest juz mocno uzalezniona , moze sama sobie nie poradzic , lekarz , psycholog by sie przydal, warto ratowac poki nie ma tragedii ,sam mowisz ze stala sie glupsza a bedzie tyko gorzej
Dlatego staram się jej pomóc. No ale jak ona nie wyraża żadnych chęci do ograniczenia to nwm czy jakkolwiek mogę jej pomóc
  • 1805 / 733 / 0

No nie bardzo masz jak jej pomóc, dopóki sama nie stwierdzi że jednak coś jest nie halo to jej nie zmusisz, a każda próba podjęcia jakiejś reakcji będzie przez nią odbierana jako atak.
  • 0 / / 0

LOBO87 pisze:
No nie bardzo masz jak jej pomóc, dopóki sama nie stwierdzi że jednak coś jest nie halo to jej nie zmusisz, a każda próba podjęcia jakiejś reakcji będzie przez nią odbierana jako atak.
No ale patrzeć jak ukochana Ci osoba spada na dno i nic nie robienie jest dla mnie jakimś koszmarem... Jest to świetna kobieta do życia razem i wątpię żebym się dopasowal do jakiejś innej tak bardzo jak z nią

ZX

• 902 / 303 / 0

To ty sobie musisz pomóc. Twiedzenie, że nie znajdziesz lepszej jest szokujące bo każda niećpająca będzie lepsza. A jej się będzie pogorszać, zaczną się kłótnie, problemy finansowe, szkolne itp itd, prochy mają ogromny wpływ na myslenie.
A prawda jest taka, że możesz znaleźć lepszą i to dużo lepszą, jednak nie mówię, że to jest proste, ale w miesiąc umawiając się codziennie da się znaleźć.
Jest wiele poziomów jakości relacji i być może nie zdajesz sprawy, że może być znacznie lepiej a ćpunke na straty spisz i tyle.
I mówię ci, jak 5 miesięcy ci zajął powrót, to jakość relacji oscyluje 50% lub mniej i obiektywnie zajebiście wcale nie jest. Jak jest 100% to nie ma mowy o rozstaniach a wszelkie problemy same się rozwiązują w 5 minut, chyba, że są jakieś poważne przeciwności losu typu ćpanie albo picie, wtedy człowiek nie myśli jak trzeba i relacje cierpią.
Oszukujesz siebie jak huj, nie myślisz trzeźwo, jesteś zauroczony, to ty potrzebujesz pomocy bo niedługo sam zaczniesz wciągać.
  • 398 / 77 / 0

zgadza sie , jak nie chce przestac cpac to ciezko cos zrobic
  • 14 / 12 / 0

Obstawiam, że stawianie tak głęboko wkopanej w nałóg dziewczynie ultimatum sprawiłoby, że uzna Cię za wroga, w efekcie czego wybierze kryształy, a Ty zostaniesz z poczuciem winy.

Możesz jednak jej zasygnalizować, że Twoja miłość nie jest bezwarunkowa, a Twoja cierpliwość ma swoje granice.
Jeśli zobaczysz, że wzięła sobie to do serca, i próbuje rozwiązać swój problem - wtedy warto ją wspierać, pomóc w szukaniu rozwiązań zapewniających wsparcie (terapia, konsultacja psychiatryczna).

W przeciwnym wypadku szkoda, żebyś cierpiał, czując się bezradny.
Absolutnie nie jesteś odpowiedzialny za to, że tak wsiąkła, ale jeśli przed rozstaniem z Tobą utrzymywała się na powierzchni, powinno to do niej dotrzeć.

Nie warto trwać przy kimś, dla kogo największą miłością jest jakakolwiek używka, bo w pewnym momencie amortyzowanie nałogu drugiej osoby staje się sensem życia.
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 1492 uczestników Wejdź na czata