OCD DEPRESJA I NERWICA

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 259 / 13 / 0

hej kochani,
sam nie wiem co robić, ciągle mam natrętne myśli o przeszłości, odtwarzaniu ich i tak dalej.
Nie umiem się skupić w rozmowie, leze w łóżku śpię->jem i tak cały czas:)
Aktualnie bylem tydzień temu u profesora psychiatry i zaproponował póki co:
fluwoksaminę 300 + opipramol 1-1-1- 50mg-pregabalina 2-1-1. Jak myślicie mogę pytać o dołączenie czegoś? Od tych myśli mam depresję, a nerwica swoim torem. Chodzę na psychoterapię lecz w kratkę. Jadłem miesiąc tramal i super było lecz teraz boje się ZS wiec skończyłem z tym. Przytyłam 10 kg przez ostatni miesiąc... Nagle i niewiem jak....
Macie jakieś uwagi co do mojego wypisku? Nie daje rady i mam myśli żeby skończyć tą męczarnię. :zły:

ZX

Rejestracja: 2018
  • 898 / 301 / 0

Zrozum, że to co masz, to możliwe, że kilka różnych dolegliwości i trzeba by 1000 stron napisać żeby ci przedstawić sytuację. Poważnie. A lekarzowi też się nie chce gadać tyle i po prostu da ci losowy proch który pasuje najbliżej i do widzenia. Ale myślenie, że dostaniesz pigułkę od psychiatry i ci się polepszy, to błędne myślenie. Prawda jest taka, że zamaskuje początkowo objawy i ci się pogorszy może z wyjątkiem tego leku SSRI. Taka prawda o psychiatrach - to są kosiarze umysłów.
Musisz sama się rozeznać w możliwych sposobach leczenia tego. Tutaj na forum są niedawne posty na ten temat a także nawet w gazetach są podawane informacje o nowych odkryciach gdzie czasami w prosty sposób można to rozwiązać. Ja postaram się wymienić tylko w skrócie kluczowe rzeczy o które musisz zadbać zanim się do tego weźmiesz:
* Witaminy, np. centrum i jedna tabletka może nie być dość na początku
* Minerały różne, i to wszystkie możliwe, w tym musisz mieć mangan (tylko mangan w nie za dużych dawkach, serio) i cynk
* Rybie oleje, omega-3, omega-6 i wszystkie inne które organizm nie produkuje lub czasami nie produkuje
* Orzechy i podobne, są takie miksy w sklepach do kupienia
* Sałatki śródziemnomorskie, to jest bezdyskusyjne w twoim stanie i co nauka mówi o ich dobrociach na wiele problemów psychicznych
* Sport, fitness itp
* Praca, choćby hobbystyczna
* Brak alko, narkotyków i tytoniu, chyba, że próbujesz jednorazowej terapii

Tak przygotowana jesteś w stanie szukać sposobu na poprawę swojej sytuacji, w grę wchodzą:
* Różne leki, ale te, które nie uzależniają, czyli SSRI, Antypsychotyki, antydepresyjne i inne, musisz spróbować różnych aż ci któryś pomoże. Czasami trzeba dlugo brać żeby zaczęło działać więc to długo zajmie. Tylko to ma sens wtedy, kiedy dany lek nie uzależnia, bo inaczej nie jesteś w stanie na tym jechać dłużej niż 2 miesiące a potem ci się będzie pogorszało i komplikowało
* Różne formy terapii z terapeutą i grupą
* Zmiana środowiska, tj osób z którymi mieszkasz, osób z którymi masz konflikty
* Wyłączenie stresowych sytuacji z życia, nie przejmowanie się pierdołami i dobrze przemyśl to sobie dobrze co jest pierdołą a co nie
* Nowy partner który cię wspiera psychologicznie, tj taki, który cię nie wkurwia ale widzi to, czego ty nie widzisz
* Zmiana pracy

To wszystko jest ekstremalnie kluczowe i szczególnie nie możesz pominąć lub nie dopełnić wymogów jedzenia podstawowych rzeczy które mózg potrzebuje.

Nie myśl, że nie potrzebujesz tego, bo dobrze jesz, bo to jest głupie myślenie i tak myśląc się zabijesz i pyk, selekcja naturalna. Ta metoda jest naukowo przetestowana i dowiedziona, że działa na rzeczy, które opisujesz.

Prócz tego musisz poszukiwać metod na mózg i próbować wszystkiego jak leci, bo wszystko może zadziałać. To jest bardzo długi i skomplikowany temat i musisz się do tego poważnie zabrać i chodzić jak w zegarku i tak przez długi czas i będzie ci się powoli poprawiać.
Ale ogólnie poprawę powinnaś poczuć szybko, tj 2 miesiące minimum, aczkolwiek możesz potrzebować znacznie dłużej jedząc i się starając. A potem musisz się pilnować co myślisz i co robisz żeby nie wpakować się z powrotem.

A i badania musisz sobie zrobić, tak więc się rozeznaj, jakie hormony itp trzeba sprawdzić. Czy przysadka dobrze działa itp.

Dyskretny urok psylocybiny. Dlaczego od tysięcy lat sięgamy po halucynogenne grzyby?

Psylocybina to psychoaktywna substancja, która towarzyszy ludzkości od wieków i nie może nam się znudzić. Dlaczego tak jest? Na to pytanie odpowiedzieli naukowcy z Center for Psychedelic and Consciousness Research na Uniwersytecie Medycznym Johna Hopkinsa.

Narkotester pomylił narkotyk z lekiem? „Nie brałem amfetaminy”

- To był dla mnie szok, bo nie miałem żadnej styczności z narkotykami. Narkotester prawdopodobnie pomylił amfetaminę z lekarstwem, które zażywam – mówi pan Rafał. Rozmawialiśmy z kierowcą autobusu, u którego policjanci wykryli w lipcu niedozwoloną substancję.
Posty: 2 Strona 1 z 1
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1486 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Natixxp i 5 gości