Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 4 / / 0

Witam , czy może jest ktoś z was co przyjmuję lek paliperidone ? Biorę go na stwierdzoną Psychozę maniakalno depresyjną , chciałbym się dowiedzieć w jakie interakcje wchodzi z różnymi substancjami , takimi jak mj , alkohol , papierosy . Czy ktoś w ogóle bierze inne substacje psychoaktywne z tym lekiem ? Proszę o odpowiedź z góry dziękuje :)
  • 403 / 77 / 0
Awatar użytkownika
UrbanFox
Kompetentny
Kompetentny

Re: Paliperidone
Post
działanie ma zbliżone do olanzapiny i kwetiapiny, spodziewaj się więc takich samych interakcji i podobnych działań niepożądanych
  • 913 / 198 / 1
Awatar użytkownika
dajmon
Kompetentny
Kompetentny

Re: Paliperidone
Post
alkohol będzie pogarszał działania niepożądane paliperydonu. Nie powinno być w tym wypadku interakcji z paleniem tytoniu. Palenie mj rekreacyjnej przy przeciwpsychotykach...
Zażółć Gęślą Jaźń
:grzybki: :fuj: :rzyg:
  • 4 / / 0

Dzięki wszystkim za odpowiedź :D . Więc jak to jest z tą mj ? spróbować ? czy lepiej sobie odpuścić ? (Muszę wam powiedzieć że już próbowałem mj lecz była to mała ilość i nie wiem czy może przez działanie leku nic nie poczułem w sumie)
  • 1098 / 53 / 1
Awatar użytkownika

@Angrom
W Schizofrenii nie próbować najbardziej, a w chorobie dwubiegunowej robić tylko wyjątek.Ten lek to pochodna Rispoleptu bez aktywizacji, i działania przeciw autystycznego z trochę innym zastosowaniem.Ps najlepiej nie ćpać w ogóle i ćpanie psuje działanie neuro.
action movie:gun:
  • 32 / 4 / 0
Awatar użytkownika

Od roku mam zastrzyki Trevicty, wcześniej brałem w innych formach. Na początku ogromne przemęczenie, ale mogło wynikać z siedzącego trybu życia, kofeiny i fajek. Teraz odnoszę wrażenie, że to lekarstwo mi pomaga/pomogło. Nie słyszę już namacalnych_słuchowo_domysłów z piekła rodem. Ogólnie są profity. Lek nie cieszy się popularnością i sympatią, ale jak wybierasz się w podróż pod adres Poukładane-w-Głowie 10/10 to warto mieć go ze sobą..
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.