Odpowiedzialnosc osobista a spoleczna

Dział poświęcony wpływowi substancji psychoaktywnych na działalność człowieka.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 5 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2017
  • 229 / 56 / 0

Tutaj na forum panuje neo-liberalna ocena uzaleznienia - kazdemu uzaleznionemu wmawiacie , ze jest to tylko i wylacznie jego wina , ze jest slaby psychicznie , niewystarczajaco ogarniety ma slaba wole etc. Jest w tym niewatpliwie ziarnko prawdy - nikt mu najprawdopodobniej dragow do gardla nie pchal :pacman: :tabletki: .
ALE !
Czy aby na pewno nie ma tu zadnego wplywu toksycznej rodziny , wyalienowania w konsumpcjonistycznym spoleczenstwie , promowania nierealnych standardow oraz biedy i nierownosci materialnej ?
Nie zwalniam nikogo z odpowiedzialnosci za wlasne wybory niemniej jednak nie uwierze , ze jest to jedyna przyczyna .
Na dodatek spoleczenstwo zamiast pomagac takim osobom szufladkuje ich jako "chorych " , "cpunow" . Lekarz powie -
ma pan niedobory serotoniny prosze lykac te tabletki
i umywa rece .
Symptomaty mylone sa z przyczynami i w efekcie walczy sie ze skutkami a nie zrodlem problemu . Dlaczego w czasach najwiekszej obfitosci materialnej jest najwieksza zapadalnosc na depresje , nerwice oraz narkomanie ? Czyzby nagle zycie stalo sie tak och nieznosne ? A moze to mysmy ja takim uczynili ?
Zapraszam do dyskusji i refleksji :cojest:
Rejestracja: 2014
  • 1850 / 192 / 1

Bo przekroczony został moment optimum dla naszej rasy. Za dużo w dupie, mówiąc po chamsku

Rusza brytyjski program marihuanowy, który obejmie 20 tys. pacjentów

Projekt 2021 to pierwszy w historii Wielkiej Brytanii program zapewniający legalny dostęp do medycznej marihuany. Program jest wspierany przez Królewskie Towarzystwo Psychiatryczne (Royal College of Psychiatrists) i ma być największym w Europie.
Rejestracja: 2019
  • 28 / 5 / 2

Większość kampanii antynarkotykowych, które widziałem działa na zasadzie wywołania strachu przed pierwszym zażyciem. Robi to poprzez demonizowanie i wyolbrzymianie zgubnych skutków długotrwałego i ciężkiego zażywania twardych narkotyków.
Powoduje to, że gdy ludzie niebiorący mają do czynienia z zażywającymi, często postrzegaja ich jako degeneratów z rynsztoka, zamiast rzeczowo ich nakierować na ścieżkę ku trzeźwości lub ograniczenia naudżywania.
Rejestracja: 2016
  • 302 / 12 / 0

Nienawidzę ponosić odpowiedzialności, a jednocześnie cały czas nosze w sobie poczucie winy do samego siebie - o wszystko.
Rejestracja: 2019
  • 0 / / 0

Każdy dokonuje własnych wyborów, nic sie nie dzieje bez przyczyny, wszystko ma wpływ na nas. Nie lubie tego świata, co mam poradzić? Nie odnajduje sie, żyje obok tego. Skoro nic nie cieszy to pocieszą substancje. Zawsze.
Posty: 5 Strona 1 z 1
Wróć do „Substancje psychoaktywne a człowiek”
Na czacie siedzi 46 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości