Niemożność skupienia po dopaminergikach

Moderator: Zdrowie

• 519 / 263 / 2

Swoją karierę stimożercy rozpoczęłam jakieś dwa lata temu. Regularnie raz na tydzień, czasem dwa razy, leciał HEX-EN. Potem przestawiłam się na kota, po drodze zagryzane wszystko kodeiną. Mam wrażenie, że popaliłam sobie szlaki dopaminergiczne w mózgu - metylofenidat powoduje u mnie tylko telepawkę i rozdrażnienie, skupienie poprawiają dopiero dawki rzędu 60 mg(!). Mikrodawkowanie odpada - po prostu małych dawek zupełnie nie czuję. Kot też teraz wchodzi jakoś tak średnio, nawet po przerwie rzędu miesiąca nie jest w stanie wywalić mnie z butów.

Dodatkowo, na co dzień, na czysto mam kompletne problemy ze skupieniem się. Kiedyś byłam mistrzem produktywności - jak usiadłam nad jakimś zadaniem, to nic nie było w stanie oderwać mnie od niego. Teraz żeby być w stanie cokolwiek zrobić muszę cokolwiek przywalić - czy to kodżitsu, czy to jakiś dopaminergik, po prostu dowolny narkotyk. Ostatnio zakupiłam sobie 4F-MPH celem mikrodawkowania, ale skutek przynosiły dawki rzędu 20 mg, więc o kant dupy rozwalić takie mikrodawkowanie, kiedy to muszę się konkretnie naćpać.

Dieta jest ogarnięta, sport też - regularnie dwa razy w tygodniu biegam. Czy czas wyleczy moje zniszczenia dokonane na mózgu? Może wartałoby włączyć w to jakiś stack? Zarabiam dość dobrze, więc cena nie gra roli. Cztery miesiące byłam na fluoksetynie+trazodon, co poskutkowało tylko wyregulowaniem rytmu dobowego - czyli nie przewracam się już w łóżku godzinę zanim zasnę, tylko 15 minut, jak to normalny człowiek i już śpię. Czy może wartałoby spróbować jakiejś psychoterapii?

Nie wysypiam się dobrze. Budzik zawsze przestawiam na godzinę później, co skutkuje tylko tym, że pracuję mniej. Jest to dla mnie poniekąd zgubne, ponieważ będąc przedsiębiorcą pracuję tylko tyle, ile chcę [muszę]. Czy może wartałoby wziąć sobie tydzień-dwa urlopu od wszystkiego i pozwolić mózgowi przestawić się na pracę bez wspomagaczy?

Słowem, jak ułożyć sobie życie, żeby w miarę kontaktować bez dragów? Tęsknię za dawną sobą.

ZX

• 334 / 115 / 0

Masz typowe objawy porycia stimami. Niestety trzeba dużo czasu żeby możność skupienia wróciła do normy. Pół roku na czysto to absolutne minimum jak już jesteś na tym etapie, że musisz się wspomagać. Bardzo dużo w czasie rekonwalenscencji pomaga mi 5-HTP (co najmniej 3x zalecanej dawki), tak, że się da skupić bez problemu i można cały dzień siedzieć nad zadaniem. Nie wiem jak z SSRI bo nie testowałem i bym nie wyciągał pochopnych wniosków bo słyszałem różne opinie.
Generalnie stimy są hujowe głównie ze względu na to, że znacznie upośledzają myślenie kiedy są brane regularnie nawet w progowych dawkach. Dla pracownika umysłowego to jest tragedia nie do opisania, bo nawet jak się naćpa, to jakość pracy jest bardzo niska i taki rozpierdol się robi, że jak się wytrzeźwieje i zacznie normalnie myśleć i się na to popatrzy, to o ja pierdole!

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Słoiki z narkotycznym suszem ukryte w pniu drzewa

Ponad 90 g. zabezpieczonego suszu konopi indyjskich i specjalistyczny sprzęt do uprawy, taki jak lampa, wentylatory i filtry powietrza ujawnili kraśniccy kryminalni na strychu jednego z domów w gm. Gościeradów.
  • 519 / 263 / 2

Wielkie dzięki. Jeszcze pytanie o dawkowanie tego 5-HTP: brać to bardziej rano czy wieczorem? Czy jakiś noopept czy piracetam można do tego dołączyć, czy wystrzegać się takich wynalazków?

ZX

• 334 / 115 / 0

Rano w całości a o reszcie to nie wiem. Najlepiej po jedzeniu czegoś bo siada na żołądek.
  • 5411 / 755 / 0

09 października 2019LittleQueenie pisze:
Wielkie dzięki. Jeszcze pytanie o dawkowanie tego 5-HTP: brać to bardziej rano czy wieczorem? Czy jakiś noopept czy piracetam można do tego dołączyć, czy wystrzegać się takich wynalazków?
Chwila. Powoli.
Na początek coś prostego. Glukometr i cyk badanie z rana i po posiłku.
Gwarantuje! Możesz się dosc niemilo zdziwic jak po zwykłym posiłku który jesz od 2945 lat nagle glukometr pokaże 150. Aczkolwiek to już raczej w opcji obiad/duze śniadanie.

Co do supli Na początek może DXMw mikrodawkach. Tzn 30mg na start i dalej zwiększać do 45/60mg.
I tu dopiero wyjdzie prawdziwa twarz diety.
Jeśli pojawią się kołatanie serca, pustka w głowie itd to wiedz, że czegoś brak i coś tu nie gra.

Co do 5htp to głównie serotonina. I tu bym majstrowal jak już ale to przy użyciu tryptofanu, bo tryptofan ma duZo bogatsze działanie od 5htp.
  • 5411 / 755 / 0

Post wyżej pisany w lekkim chaosie bo właśnie wrzucalem DXM w mikrodawce i trochę mnie pokaralo
Aczkolwiek senność znioslo w 999proc.

%-D

No ale to oznacza (się znaczy nerwowość która wjechała/chaos), że unikanie alko i dotychczasowe zmiany diety chuja i trza szukać dalej.
09 października 2019LittleQueenie pisze:
czy to kodżitsu
Generalnie schemat działania opio opisywałem chyba wczoraj.
Czyli bajzel w hormonach ! I rozpierdol w VTA.

Jeśli faktycznie latasz na opio zbadaj prolaktyna bo jeśli to ona jest problemem to DXM chuja da a serotogeniki tylko pogłębia problem.

Tylko to już wchodzi pod Twoją ocenę czy iść w badania i uderzyć tam gdzie leży problem czy robić to metoda prób i błędów.
  • 519 / 263 / 2

@Stteetart na opio latam od wielkiego dzwona, max raz na 2 tygodnie. Ile tego tryptofanu zarzucać?
  • 105 / 12 / 0

1,2 g podzielone na dwie porcję.
  • 5411 / 755 / 0

Ja to bym najpierw zbadał hormony, bo skoro cierpi dopamina to przyczyną może być prolaktyna (się zrymowalo)

Niestety jeśli to prolaktyna to serotonina pogłębi problem.
GABA- do której konwertuje część tryptofanu częściowo rozwiąże problem, częściowo bo GABA- hamuje i sero i dope.
Wróć do „Opisz swój przypadek”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata