Downregulacja receptorów serotoninowych

Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.

Moderatorzy: Leki, Advanced, Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
  • 13 / 2 / 0

Witam. Jako, że męczę się z nerwicą i depresją już długi czas to szukam alternatywnych metod wyjścia z tego dziadostwa. Zawsze pomagały mi SSRI, lecz teraz mój organizm po prostu przestał je tolerować. Czy jest jakaś alternatywa dla SSRI ? Mam na myśli naturalne metody, substancje, które działają w bardzo podobny sposób? Zależy mi na downregulacji tych receptorów na które działa SSRI, bo tylko ten sposób działa na moją zwichrowaną psychikę. Jestem zielona w tym temacie, dlatego proszę o pomoc ludzi obeznanych .
  • 5411 / 755 / 0

https://en.m.wikipedia.org/wiki/5-HT1A_receptor

5ht2 też masz na angielskiej wiki opisane.

Organizatorzy imprez opisują najdziwniejsze sposoby szmuglowania na nie narkotyków

Jeśli jest jakaś zasada, która nagminnie łamana jest we wszystkich klubach, barach i na festiwalach muzycznych, z pewnością będzie nią ta dotycząca narkotyków i zakazu i ich wnoszenia...

Eksperci: sztuczna inteligencja może wspomóc leczenie uzależnienia od alkoholu

W Internecie dostępna jest darmowa aplikacja, która może wspomóc osoby uzależnione od alkoholu w zmaganiach z nałogiem. "To unikatowe rozwiązanie, jedno z dwóch na świecie opartych na sztucznej inteligencji".

ZX

• 334 / 115 / 0

Z naturalnych środków to 5-HTP, aczkolwiek długie przyjmowanie może powodować zwłóknienie serca. Pół roku na dawce 200 mg jest bezpieczne, ale dłużej może się coś stać nieodwracalnego. Zresztą wszystko co krąży we krwi i działa na receptory serotoninowe to powoduje, tylko w przypadku SSRI jest więcej serotoniny w mózgu niż we krwi i te ryzyko jest dużo mniejsze.
Inną metodą są psychodeliki. Jeden trip na psychodeliku takim jak LSD albo grzybów które powinny już rosnąć, może zaskutkować odblokowaniem.
Inną metodą jest microdosing psychodelików (LSD, grzyby) i tą metodą można przeregulować też receptory serotoninowe. To jest bardzo popularne w USA teraz i możesz znaleźć nawet książki na ten temat.
Odwrotnością do LSD są neuroleptyki (antypsychotyki), które podczas działania obniżają serotoninę (i dopaminę) i po dłuższym braniu można mieć ich obniżony poziom, dlatego nie bierz tego gówna.
Do tego małe dawki zioła zwiększają serotoninę i prócz tego ogólnie poprawiają humor i są dobre na depresję. To byś musiała sobie poszukać jakie to są dawki dokładnie. Był o tym artykuł w wired swego czasu. Poszukaj "small amounts of cannabis increase serotonin".
Wróć do „Psychofarmakologia”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata