Downregulacja receptorów serotoninowych

Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.

Moderatorzy: Leki, Advanced, Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
Posty: 4 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2018
  • 14 / 2 / 0

Witam. Jako, że męczę się z nerwicą i depresją już długi czas to szukam alternatywnych metod wyjścia z tego dziadostwa. Zawsze pomagały mi SSRI, lecz teraz mój organizm po prostu przestał je tolerować. Czy jest jakaś alternatywa dla SSRI ? Mam na myśli naturalne metody, substancje, które działają w bardzo podobny sposób? Zależy mi na downregulacji tych receptorów na które działa SSRI, bo tylko ten sposób działa na moją zwichrowaną psychikę. Jestem zielona w tym temacie, dlatego proszę o pomoc ludzi obeznanych .
Rejestracja: 2017
  • 5224 / 858 / 2

https://en.m.wikipedia.org/wiki/5-HT1A_receptor

5ht2 też masz na angielskiej wiki opisane.

Politycy i prezydenci przeciwni marihuanie, którzy nie mogli oprzeć się jej urokowi

Niesprawiedliwa delegalizacja konopi indyjskich to temat, który jednoczy użytkowników marihuany na całym świecie. Być może, najbardziej irytujące zachowanie przejawiają przywódcy polityczni, którzy utrzymują swój sprzeciw wobec marihuany, mimo że sami z niej korzystają.

Kierowca pod wpływem narkotyków przez kilkanaście godzin uciekał policjantom

Sulechowscy policjanci zatrzymali 34-latka, który ukradł paliwo a potem przez kilkanaście godzin uciekał policji. Mężczyzna odpowie za kradzieże paliwa, ucieczkę przed policją, posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem. Kierujący stracił prawo jazdy. Policjanci wystąpią z wnioskiem o jego aresztowanie.

ZX

Rejestracja: 2018
  • 499 / 169 / 0

Z naturalnych środków to 5-HTP, aczkolwiek długie przyjmowanie może powodować zwłóknienie serca. Pół roku na dawce 200 mg jest bezpieczne, ale dłużej może się coś stać nieodwracalnego. Zresztą wszystko co krąży we krwi i działa na receptory serotoninowe to powoduje, tylko w przypadku SSRI jest więcej serotoniny w mózgu niż we krwi i te ryzyko jest dużo mniejsze.
Inną metodą są psychodeliki. Jeden trip na psychodeliku takim jak LSD albo grzybów które powinny już rosnąć, może zaskutkować odblokowaniem.
Inną metodą jest microdosing psychodelików (LSD, grzyby) i tą metodą można przeregulować też receptory serotoninowe. To jest bardzo popularne w USA teraz i możesz znaleźć nawet książki na ten temat.
Odwrotnością do LSD są neuroleptyki (antypsychotyki), które podczas działania obniżają serotoninę (i dopaminę) i po dłuższym braniu można mieć ich obniżony poziom, dlatego nie bierz tego gówna.
Do tego małe dawki zioła zwiększają serotoninę i prócz tego ogólnie poprawiają humor i są dobre na depresję. To byś musiała sobie poszukać jakie to są dawki dokładnie. Był o tym artykuł w wired swego czasu. Poszukaj "small amounts of cannabis increase serotonin".
Rejestracja: 2018
  • 14 / 2 / 0

A czy to normalne, że na początku brania takiego mixu jak kurkumina i tryptofan, też jest pogorszenie jak przy lekach?
Posty: 4 Strona 1 z 1
Wróć do „Psychofarmakologia”
Na czacie siedzi 591 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości