Tłumaczenie dziur w pamięci spożyciem alkoholu

Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.

Moderator: Prawo

• 13 / 2 / 0

Hej,

mam pytanie odnośnie wyjaśnień składanych na przesłuchaniu w związku ze sprawą o posiadanie. Jeśli będąc pytanym o rzeczy w stylu "od kogo kupiłeś, gdzie, kiedy" odpowiem, że nie pamiętam, to czy mogę w ramach podwyższenia wiarygodności tejże niepamięci powiedzieć, że znajdowałem się w chwili zakupu pod wpływem alkoholu, czy też tylko mnie to dodatkowo obciąży? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • 181 / 28 / 0

Raczej słaba wymówka. To , że byłeś pod wpływem alkoholu w chwili popełnienia czynu etc.. nie zwalnia Cię z odpowiedzialności. Zasłanianie się tym podczas przesłuchania tylko pogorszy twoją reputację prawdomówności. Musiałbyś mieć na to jakiś papier ewentualnie. Od lekarza czy coś, że masz zaniki pamięci. Jeśli nie masz, to tylko przyjmą to jako zwykłą wymówkę. Jak powiesz, że nie pamiętasz to wystarczy. Po co kręcić, to od razu będzie podejrzane jak na moje.

P.s to , że robisz coś pod wpływem nie zwalnia Cię z odpowiedzialności, tak wszyscy mordercy by tak mówili. Możesz zawsze odmowić mówienia odpowiedzi na dane pytanie , co przysługuje Ci zgodnie z kodeksem.

W Afganistanie ćpanie nie ma w sobie nic z rozrywki. Heroina: zapomniana wojna Afganistanu

Pod mostem zbiera się cichy tłum. Szum rzeki Kabul i dźwięk odpalanych zapalniczek rozbrzmiewają echem pod niskim betonowym stropem. Czasem ciszę przerwie syk palnika, który rozgrzewa szklane lufy. Raz po raz woda zalewa wąski brzeg rzeki tworząc lepkie błoto; stęchłą mieszaninę ziemi, fekaliów i śmieci. Choć parę metrów wyżej jaskrawe promienie kwietniowego słońca rozpalają karki przechodniów, pod mostem widać tylko cienie.

32-latek zasłabł na komisariacie i zmarł. W jego żołądku znaleziono tajemniczy pakunek!

W żołądku mężczyzny znaleziono foliowy woreczek z tajemniczą substancją. Czy były to narkotyki i czy to one były powodem śmierci 32-latka, będzie można odpowiedzieć po przeprowadzeniu dalszych badań toksykologicznych.
  • 147 / 17 / 0

Jeśli jesteś uzależniony od alkoholu i np się leżysz, to może to stanowić okoliczność łagodząca (picie patologiczne). Ale jeśli nie masz historii związanej z uzależnieniem od alko, to ciężko powiedzieć jak to zostanie potraktowane :/
  • 1213 / 285 / 0

^ Tak, że alkohol niczego nie usprawiedliwia.
Wtedy pijany kierowca by mógł powiedzieć, że to dlatego wsiadł po pijaku za kierownicę bo był pijany, o.

Nie pamiętasz to nie pamiętasz, dlatego, że zapomniałeś i chuj. Nikt Ci nie udowodni, że pamiętasz. :ręka:
  • 3978 / 274 / 935

08 października 2019pancuronium pisze:
Raczej słaba wymówka. To , że byłeś pod wpływem alkoholu w chwili popełnienia czynu etc.. nie zwalnia Cię z odpowiedzialności. Zasłanianie się tym podczas przesłuchania tylko pogorszy twoją reputację prawdomówności.
Dlaczego? Jest to przecież wyjaśnienie zgodne z doświadczeniem życiowym i logiczne, a samo kupowanie narkotyków jako takie nie jest karalne.
Użytkownik zbanowany
  • 33 / 15 / 0

Taka jest doktryna. Bycie pod wpływem działa zawsze na niekorzyść.
  • 294 / 37 / 0

BTW: A bycie pod wpływem Oxy wpłynie lepiej, jeżeli lekarz ją przepisał?
  • 181 / 28 / 0

@pokolenie Ł.K. jak kolega wyżej napisałem, taka doktryna papużek i policjantów ;c @mar@Mariusz Jak lekarz Ci wypisał to zupełnie co innego, chociaż nie wiem czy to coś pomoże.
  • 129 / 21 / 0

pancuronium pisze:
[mention]pokolenie Ł.K.[/mention] jak kolega wyżej napisałem, taka doktryna papużek i policjantów ;c @mar[mention]Mariusz[/mention] Jak lekarz Ci wypisał to zupełnie co innego, chociaż nie wiem czy to coś pomoże.
Kwestia ustalenia wpływu takiego leku na świadomość i możliwość ograniczenia bądź jej wyłączenia.

ZX

• 822 / 277 / 0

No mówisz, że kupiłeś na ulicy pod sklepem od Marka jakiegoś który tam handluje popołudniami, opiszesz go dokładnie, łysy, w dresie, bez zębów, mocno najebany, jeździł BMW rocznik około 2003 i miał dupę w ciąży Anię i jedziesz z dokładnym opisem Ani.
Wróć do „Porady prawne”
Na czacie siedzi 1206 uczestników Wejdź na czata