Tłumaczenie dziur w pamięci spożyciem alkoholu

Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.

Moderator: Prawo

Posty: 11 Strona 1 z 2
Rejestracja: 2019
  • 13 / 2 / 0

Hej,

mam pytanie odnośnie wyjaśnień składanych na przesłuchaniu w związku ze sprawą o posiadanie. Jeśli będąc pytanym o rzeczy w stylu "od kogo kupiłeś, gdzie, kiedy" odpowiem, że nie pamiętam, to czy mogę w ramach podwyższenia wiarygodności tejże niepamięci powiedzieć, że znajdowałem się w chwili zakupu pod wpływem alkoholu, czy też tylko mnie to dodatkowo obciąży? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Rejestracja: 2018
  • 181 / 28 / 0

Raczej słaba wymówka. To , że byłeś pod wpływem alkoholu w chwili popełnienia czynu etc.. nie zwalnia Cię z odpowiedzialności. Zasłanianie się tym podczas przesłuchania tylko pogorszy twoją reputację prawdomówności. Musiałbyś mieć na to jakiś papier ewentualnie. Od lekarza czy coś, że masz zaniki pamięci. Jeśli nie masz, to tylko przyjmą to jako zwykłą wymówkę. Jak powiesz, że nie pamiętasz to wystarczy. Po co kręcić, to od razu będzie podejrzane jak na moje.

P.s to , że robisz coś pod wpływem nie zwalnia Cię z odpowiedzialności, tak wszyscy mordercy by tak mówili. Możesz zawsze odmowić mówienia odpowiedzi na dane pytanie , co przysługuje Ci zgodnie z kodeksem.

Koniec z karami za posiadanie. Polska Sieć Polityki Narkotykowej domaga się reform

Wojna z narkotykami nie działa, a wręcz szkodzi. Karanie użytkowników substancji psychoaktywnych nie rozwiązuje kwestii nadużywania narkotyków, skazuje ich na marginalizację oraz pogłębia problemy społeczne i zdrowotne – pisze Polska Sieć Polityki Narkotykowej 26 czerwca 2020, w Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Narkotyków.

Wrocław: areszt za fałszowanie recept na leki narkotyczne

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który rozprowadzał silne leki narkotyczne oraz fałszował recepty i realizował je w aptekach. Mężczyzna trafił do aresztu. Zatrzymany został także jego klient, w którego mieszkaniu policjanci znaleźli 400 porcji marihuany.
Rejestracja: 2016
  • 147 / 17 / 0

Jeśli jesteś uzależniony od alkoholu i np się leżysz, to może to stanowić okoliczność łagodząca (picie patologiczne). Ale jeśli nie masz historii związanej z uzależnieniem od alko, to ciężko powiedzieć jak to zostanie potraktowane :/
Rejestracja: 2015
  • 1213 / 285 / 0

^ Tak, że alkohol niczego nie usprawiedliwia.
Wtedy pijany kierowca by mógł powiedzieć, że to dlatego wsiadł po pijaku za kierownicę bo był pijany, o.

Nie pamiętasz to nie pamiętasz, dlatego, że zapomniałeś i chuj. Nikt Ci nie udowodni, że pamiętasz. :ręka:
Rejestracja: 2007
  • 3978 / 274 / 935

08 października 2019pancuronium pisze:
Raczej słaba wymówka. To , że byłeś pod wpływem alkoholu w chwili popełnienia czynu etc.. nie zwalnia Cię z odpowiedzialności. Zasłanianie się tym podczas przesłuchania tylko pogorszy twoją reputację prawdomówności.
Dlaczego? Jest to przecież wyjaśnienie zgodne z doświadczeniem życiowym i logiczne, a samo kupowanie narkotyków jako takie nie jest karalne.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 33 / 15 / 0

Taka jest doktryna. Bycie pod wpływem działa zawsze na niekorzyść.
Rejestracja: 2018
  • 295 / 37 / 0

BTW: A bycie pod wpływem Oxy wpłynie lepiej, jeżeli lekarz ją przepisał?
Rejestracja: 2018
  • 181 / 28 / 0

@pokolenie Ł.K. jak kolega wyżej napisałem, taka doktryna papużek i policjantów ;c @mar@Mariusz Jak lekarz Ci wypisał to zupełnie co innego, chociaż nie wiem czy to coś pomoże.
Rejestracja: 2017
  • 129 / 21 / 0

pancuronium pisze:
[mention]pokolenie Ł.K.[/mention] jak kolega wyżej napisałem, taka doktryna papużek i policjantów ;c @mar[mention]Mariusz[/mention] Jak lekarz Ci wypisał to zupełnie co innego, chociaż nie wiem czy to coś pomoże.
Kwestia ustalenia wpływu takiego leku na świadomość i możliwość ograniczenia bądź jej wyłączenia.

ZX

Rejestracja: 2018
  • 822 / 278 / 0

No mówisz, że kupiłeś na ulicy pod sklepem od Marka jakiegoś który tam handluje popołudniami, opiszesz go dokładnie, łysy, w dresie, bez zębów, mocno najebany, jeździł BMW rocznik około 2003 i miał dupę w ciąży Anię i jedziesz z dokładnym opisem Ani.
Posty: 11 Strona 1 z 2
Wróć do „Porady prawne”
Na czacie siedzi 1214 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości