Łysiczkołowy 2019

Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 595 / 56 / 22

W Tatrach jest wysyp :mniam:

Obrazek
  • 6 / / 0

Witam jak sytuacja na Mazowszu słyszałem że w okolicach rzeki łasicy jest ich sporo. Ktoś już tam zbierał?

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Zamiast pieczarek rosły konopie, z których można by uzyskać 384 kg marihuany

Policjanci z CBŚP zlikwidowali plantację konopi indyjskich, zabezpieczając przy tym 1280 krzaków.
  • 271 / 24 / 0

Wróciłem z łysiczkołowów. Na podlasiu jeszcze pusto
  • 9 / 2 / 0

Tragedia z tymi grzybkami. Przeszukiwałem dzisiaj łąki gdzie warunki wydają się idealne, rośnie trawa, sporo krowich gówien i miejscami jest podmokła nawet przez co przemoczyłem buty i skarpety ale nie znalazłem żadnego najmniejszego grzyba :/
Potem wracając przez wąwóz znalazłem parę grzybów przypominających trochę łysiczki (z takim czubkiem) ale to chyba jednak nie one.
  • 7 / / 0

Bilonek pisze:
Świętokrzyskie? TOS, TST, TSK? Ktoś? :)
TST sie zgłasza :-D
  • 445 / 70 / 0

Śląskie, 45 sztuk znalezione. Niby nie dużo ale patrząc na to że jest wrzesień i pogoda niesprzyjająca bo słońce i wysokie temperatury to jednak w miare dobry wynik :)
  • 33 / 11 / 0

Rosną ale mało.
Zrobiłem pare zdjęć.
  • 4 / / 0

21 września 2019Wojsko pisze:
Bilonek pisze:
Świętokrzyskie? TOS, TST, TSK? Ktoś? :)
TST sie zgłasza :-D
Od połowy następnego tygodnia bardziej czasowy.
  • 1 / / 0

Czy ktoś z małopolski ma jakieś info?
  • 24 / 2 / 0

Łódzkie:
2 dni po obfitych opadach znalazłem na swojej miejscówie jedną łysiczke, stara i wysuszona
gdybym nie zbierał ich od wielu lat to nawet nie weidziałbym że to łysiczka, bo jej nie przypominała
ogólnie to w tym regionie jeszcze jest słabo, trzeba poczekać na większe opady
Wróć do „Grzyby”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata