Łysiczkołowy 2019

Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 649 / 63 / 22

W Tatrach jest wysyp :mniam:

Obrazek
  • 6 / / 0

Witam jak sytuacja na Mazowszu słyszałem że w okolicach rzeki łasicy jest ich sporo. Ktoś już tam zbierał?

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

List wysłany do więzienia nasączony narkotykami za 50 tysięcy złotych. Nadawcą kancelaria adwokacka

„Po wpłynięciu przesyłki do więzienia i potwierdzeniu przez skazanego, że jest jej adresatem, otwarto list, w którym ujawniono dwie niezapisane kartki papieru. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły dziwne zacieki widoczne na kartkach” – poinformowała kpt. Katarzyna Idziorek.
  • 464 / 63 / 0

Wróciłem z łysiczkołowów. Na podlasiu jeszcze pusto
  • 26 / 3 / 0

Tragedia z tymi grzybkami. Przeszukiwałem dzisiaj łąki gdzie warunki wydają się idealne, rośnie trawa, sporo krowich gówien i miejscami jest podmokła nawet przez co przemoczyłem buty i skarpety ale nie znalazłem żadnego najmniejszego grzyba :/
Potem wracając przez wąwóz znalazłem parę grzybów przypominających trochę łysiczki (z takim czubkiem) ale to chyba jednak nie one.
  • 8 / / 0

Bilonek pisze:
Świętokrzyskie? TOS, TST, TSK? Ktoś? :)
TST sie zgłasza :-D
  • 546 / 107 / 0

Śląskie, 45 sztuk znalezione. Niby nie dużo ale patrząc na to że jest wrzesień i pogoda niesprzyjająca bo słońce i wysokie temperatury to jednak w miare dobry wynik :)
  • 51 / 13 / 0

Rosną ale mało.
Zrobiłem pare zdjęć.
  • 4 / / 0

21 września 2019Wojsko pisze:
Bilonek pisze:
Świętokrzyskie? TOS, TST, TSK? Ktoś? :)
TST sie zgłasza :-D
Od połowy następnego tygodnia bardziej czasowy.
  • 1 / / 0

Czy ktoś z małopolski ma jakieś info?
  • 24 / 2 / 0

Łódzkie:
2 dni po obfitych opadach znalazłem na swojej miejscówie jedną łysiczke, stara i wysuszona
gdybym nie zbierał ich od wielu lat to nawet nie weidziałbym że to łysiczka, bo jej nie przypominała
ogólnie to w tym regionie jeszcze jest słabo, trzeba poczekać na większe opady
Wróć do „Grzyby”
Na czacie siedzi 1329 uczestników Wejdź na czata