Znacie jakieś badania na temat szkodliwości BenzoRC?

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

• 5 / / 0

Skoro to są znane substancje w niektórych krajach już nielegalne, czy nie powinno być choć trochę badań na ich temat? Wyczytałem, że jest odnotowane 26 zgonów z odnotowaniem Flualprazolamu z czego w piętnastu był przyczyną zgonu. Ja rozumiem, że benzosy nie są witaminkami, ale czy te RC aktualnie dostępne są na tyle niebezpieczne, że alprazolam przy nich jest jak jazda w kasku na rowerze trzy kołowym? Swoją drogą dlaczego w niektórych sklepach można dostać etizolam, skoro z tego co wyczytałem jest nielegalny?
  • 58 / 3 / 0

Ten flualprazolam i zgony to w jakimś niebezpiecznym mixie? Wrzuciłbyś jakiś link, bo ciekawy jestem.

Bezpieczne wkłucie po kanadyjsku

Autorzy Krytyki Politycznej odwiedzaja pokój do bezpiecznych iniekcji w Vancouver, gdzie osoby uzależnione mogą przyjąć narkotyki pod okiem personelu medycznego.

Osoby palące e-papierosy zapadają na tajemniczą chorobę płuc

W ciągu dwóch miesięcy zarejestrowano ponad 150 przypadków.
  • 5136 / 700 / 0

11 sierpnia 2019KarmiKlasik pisze:
Wyczytałem, że jest odnotowane 26 zgonów z odnotowaniem Flualprazolamu z czego w piętnastu był przyczyną zgonu
Cos tu krecisz, ld50 benzo jest bardzo wysokie.
Zapewne ludzie mieszali to z alko i stad zgony.
  • 412 / 40 / 0

Benzo nie da sie przedawkować solo. Zatrucia rc-benzo to pewnie sort zanieczyszczony jakimiś chemikalami.
  • 5 / / 0

Wrzucam link do uchwały w której to wyczytałem.
https://gis.gov.pl/wp-content/uploads/2 ... 6-2019.pdf
  • 58 / 3 / 0

Przecież tam nie ma nic o zgonach.
  • 5 / / 0

14. Potwierdzone przypadki zatruć i zgonów
a) Na terenie polski : Brak Danych
b) w 2018 r. odnotowano 26 przypadki zgonów z potwierdzoną ekspozycją na flualprazolam, które został zgłoszone przez Szwecję (24 zgony) oraz Finlandię (2 zgony). Przyczynę zgonu odnotowano w 15 przypadkach, a w 8 z nich flualprazolam był wymieniony z nazwy jako czynnik przyczyniający się lub możliwy. (...)
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata