Pregabalina o co tu chodzi?

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

Posty: 6 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0

Witam szanownych użytkowników.

Tematem mojego posta może trochę odbiegnę od głównego nurtu forum, aczkolwiek wiem, że użytkownicy tutaj mają szeroką wiedzę i w świecie farmacji.

Moja historia po krótce. Kryzys życiowy spowodowany pewną sytuacją. głęboki dołek, brak chęci do życia, bezsenność.
Nie chciałem do psychiatry, bo nigdy nie ufałem farmacji, zawsze radziłem sobie bez leków, sporadycznie alkohol. Nic poza tym. Okres kryzysu trwał już 3 miesiące, można powiedzieć że było stopniowo coraz lepiej ale bardzo wolno. W końcu jednak wizyta u psychiatry. Wywalone 4 stówki za 15min, specjalista miał być wybitny. W gabinecie pogadanka, gość nie wiele słuchał, sam stwierdził że wie wystarczająco po czym przepisał pregabaline 3x75mg. Wejście stopniowe, lajtowo.

Brałem chwilę jakieś 5-6tygodni. Wg mnie zero efektu. Powiedziałem mu że chce to odstawić bo dla mnie to bez sensu. Odstawiłem zgodnie z jego zaleceniami. Stopniowe zejście.

Po odstawieniu było już tylko gorzej. Drażliwość, lęki, rozdrapywanie każdeto niepowodzenia, obawa o przyszłośćn, depresja.
Nie chce wracać do żadnego psychiatry. Chce być sobą przed braniem tego ścierwa. Nie wiem co mi się mogło stać.

Co robić? Szukałem info w sieci, ubogo.
Czytałem że dobry będzie sport, czy ktoś zna jakieś preparaty, coś poleci?
Bardzo dziękuje za każdą odpowiedź.
Rejestracja: 2019
  • 1111 / 87 / 0

Co to za psychiatra ? 400zl za wizyte ? Masakra ...! .. ale troche zdziwilo mnie ogolnie pregabalina ma dobre dzialanie ..no ale 1000organizmow 1000potrzeb kazdy jest inny .. mi osobiscie pregabalina pomogla ..

Psychoterapia z użyciem MDMA. Jak to działa?

Maciej Lorenc rozmawia z Peterem Oehenem, psychiatrą, psychoterapeutą i członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa na rzecz Terapii Psycholitycznej. Oehen przeprowadził jedno z pierwszych badań klinicznych dotyczących wpływu MDMA na pacjentów cierpiących na zespół stresu pourazowego i uzyskał od szwajcarskiego rządu pozwolenie na stosowanie tej substancji w ramach prywatnej praktyki terapeutycznej.

PARPA: młodzież najczęściej sięga po alkohol, spada natomiast popularność „dopalaczy”

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną wśród nastolatków. Przynajmniej raz w życiu piło go 84 proc. dzieci w wieku 15-16 lat i 96 proc. młodzieży między 17 a 18 rokiem życia. Od 2007 r. można jednak mówić o utrzymującym się spadku popularności napojów alkoholowych wśród młodych osób - wynika z raportu „Używanie substancji psychoaktywnych przez młodzież w 2019 roku” przygotowanego przez ESPAD.
Rejestracja: 2018
  • 7 / / 0

Ja również, biorę Pregabalinę od dłuższego czasu, z tym, że są to 2 dawki czyli 150 mg rano i 150 mg wieczorem. Brałem również w "trochę" wyższym dawkowaniu, bo 300 mg rano i 300 mg wieczorem ale, ponieważ efekt był jak przy tym niższym dawkowaniu, więc do niego wróciliśmy. I tak to już trwa od ok dwóch lat. U Ciebie dawka może jednak była zbyt mała, to raz a po drugie, to Pregabalina daje dobre efekty w leczeniu skojarzonym, czyli np gdy do tego dołoży się jednak jakiś inhibitor.
No i współczuję, że nie dość, że nie uzyskałeś pomocy to jeszcze wywaliłeś 4 stówki! A swoją drogą, to gdzie są takie stawki?
Rejestracja: 2019
  • 1111 / 87 / 0

Jak ja bralem pregabaline to z poczatku 150mg rano i 150mg wieczorem plus do tego opio iv efekt byl zadowalajacy ... jak po 4tyg dolaczylem dawke w poludnie 150mg to juz efekt rewelka tyle odemnie i zeby nie bylo nie naklaniam cie do stosowania takiej dawki itp .
Rejestracja: 2014
  • 1748 / 424 / 0

Trafiłeś na straszną mendę, wizyta chybił - trafił na NFZ na pewno nie byłaby gorsza, a szansa nawet, że lepsza i to dużo. Dobór leków to sprawa arcyskomplikowana, prega była pudłem- zdarza się. Ale 4 stówy? Jaja.

Nie napisałeś, kiedy odstawiłeś pregabalinę, a to tutaj istotne. Po takich dawkach i okresie przyjmowania czas sam powinien szybko naprostować tę nadwrażliwość. Sport oczywiście może być pomocny.

Żadnych czarodziejskich preparatów bym nie sugerował, ewentualnie może kapsułki z aminokwasami jak tauryna i acetylo l tyrozyna. Doraźnie powinny odrobinkę ulżyć.
Rejestracja: 2015
  • 392 / 71 / 0

bierzcie od psychiatry zaświadczenie o chorobie - z takim zaświadczeniem rodzinny co miesiąc będzie wam leki przepisywał

u mnie się sprawdza 300mg raz dziennie rano, 150x2 w ogóle nie czułem.

widziałem kilka recept od psychiatrów z pragiolą 300 + SSRI to dawkowanie 1 dziennie z rana
Posty: 6 Strona 1 z 1
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 1331 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość