Jaki lek na tik?

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Posty: 38 Strona 4 z 4
Rejestracja: 2019
  • 60 / 5 / 0

Jeśli o chodzi o jakieś myśli typu samobójstwo itp. to nigdy nie miałem. Z tego co się orientuję to sulpiryd działa tylko na dopamine, na receptor d2, jest jego antagonistą. Po odstawieniu lubią się różne skutki uboczne pojawić, w moim przypadku właśnie parkinsonizm polekowy, ale podobno odwracalny, do wyleczenia. Na serotonine w żaden sposób nie działa.

Myślę, że potrzeba czasu na regenerację tego receptora, a w tym pomocna będzie amantadyna. Zobaczymy, czas pokaże co się będzie po niej działo.

Co to za lek ten bellergot? Kiedy się go stosuje?
Rejestracja: 2018
  • 1294 / 189 / 0

Działanie

Lek o działaniu uspokajającym, nasennym, parasympatykolitycznym i przeciwmigrenowym, będącym wynikiem skojarzonego działania składników czynnych. Ergotamina zwiększa napięcie naczyń krwionośnych i działa przeciwmigrenowo. Alkaloidy tropanowe działają rozkurczowo na mięśnie gładkie narządów wewnętrznych: oskrzeli, przewodu pokarmowego i dróg moczowych; hamują też czynność wydzielniczą gruczołów skóry i błon śluzowych. Wykazują ponadto działanie przeciwwymiotne. fenobarbital wywiera działanie uspokajające, nasenne i przeciwdrgawkowe. Lek może zaburzać sprawność psychofizyczną,

To znajomy którego ociec był chemikiem w elektrowni, a ktoś inny z jego rodziny dostał to właśnie na tiki, on mi to polecał bardziej pod kątem fazowania, ale niby jest właśnie na tiki stosowane też. Dlatego dokładnie sprawdz, z resztą to i tak na receptę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Porfiria. Miastenia. Obrzęk śluzowaty. Choroba Parkinsona. Niewydolność oddechowa, astma, rozedma płuc. Niewydolność serca, wątroby i nerek. Uzależnienie od alkoholu, uzależnienie od leków (nasennych, przeciwbólowych, psychotropowych), palenie tytoniu. Choroby naczyń obwodowych (thrombangitis obliterans, arteritis luetica, thrombophlebitis, miażdżyca, choroba Raynauda), choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze. Cukrzyca. Świąd. Posocznica. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Niedrożność dróg moczowych. Niedrożność przewodu pokarmowego. Ciąża i okres karmienia piersią.

Co wiemy (i czego nie wiemy) o "paraliżu drewnolubnych"?

W ostatnich latach odnotowano, że niektóre gatunki grzybów psylocybinowych występujące na całym świecie mogą dawać dziwny i przerażający efekt uboczny zwany „paraliżem drewnolubnych” [wood-lovers paralysis, WLP]. Jest to krótkotrwały okres osłabienia lub sztywności mięśni, tudzież utraty pełni funkcji motorycznych, pojawiający się kilka godzin po przyjęciu dawki grzybów.

Apel PSPN: Uzależnienie od opioidów powinniśmy leczyć także lekami dostępnymi na receptę!

W dniu 22 września 2020 r. Polska Sieć Polityki Narkotykowej wysłała do Marszałkini Sejmu Elżbiety Witek i Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego apel o natychmiastowe wznowienie prac nad projektem o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii o numerze UD1641 przygotowanego przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii (KBPN). Jest to istotny projekt, którego uchwalenie pomogłoby w szerszym zakresie leczyć osoby uzależnione od opioidów i tym samym przyczyniłoby się do poprawy zdrowia publicznego.
Rejestracja: 2019
  • 60 / 5 / 0

Ok, zapytam o to lekarza na kolejnej wizycie, dzięki. Tylko mam nadzieję, że to nie jest kolejny psychotrop.
Rejestracja: 2018
  • 1294 / 189 / 0

To już lekarz Ci powie, i tak bez jego zgody tego nie dostaniesz.
Rejestracja: 2019
  • 60 / 5 / 0

Jednak psychotrop.

Miał ktoś z Was jakieś doświadczenie z tą amantadyną? Niby też psychotrop, bo działa na ilość dopaminy w mózgu, ale innego wyjścia nie ma, bo pojawiły się te objawy parkinsona polekowego.

A podobno sulpiryd w małych dawkach do 300mg jest agonistą dopaminy (podnosi jej ilość). A ja zażywalem przez pół roku 150mg i wtedy nic się nie działo, objawy tego parkinsona zaczęły pojawiać się przy 50mg na dzień, jak zacząłem już go odstawiać. To jak to z tym jest skoro obniżył dopamine przy takich dawkach, czyli na odwrót. Niezbadane są te leki tak naprawdę, lekarze pewnie sami nie wiedzą jak one właściwie działają, a przepisują pacjentom. Skurwysyństwo i tyle.

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego dawka do 300mg/na dzień działa jako antagonista dopaminy? Podobno do 300mg działa jako agonista, przeciwdepresyjnie. Tak było to opisywane na tym forum, w temacie o sulpirydzie.

Czyli wychodzi na to, że każda dawka tego gówna obniża poziom dopaminy. Niezależnie od tego czy to jest ponad 300mg czy do 300mg na dzień.
Rejestracja: 2018
  • 427 / 59 / 0

Ja na przykład mam tuli twarzy, szczególnie ust kiedy mówię. Mam ogół nie jest to jakoś mocno nasilone ale widzę ze mimo wszystko stopniowo jest coraz częściej. Do tego jestem uzależniona od amfetaminy więc po większych dawkach lub po nocce już całkiem tracę nad tym kontrolę. To chujowe, bo przeszkadza mi często w mówieniu. Aaa, i odkad zaczęłam się leczyć na depresję to tez zauważyłam nasilenie tego, a mix antydeprów z fetą(w większych ilościach) sprawia ze bywa ciezko panować nać tymi odruchami. Obszar występowania to przede wszystkim usta i twarz, do tego niekontrolowane ruchu głowa lub spinanie się mięśni w innych częściach ciała(intensywnie i na krótko). Obecnie biorę escitalopram + kwetiapinę 25mg na sen. Wcześniej przerabiałam sertralinę i wenlafaksyne i tez się ten problem pojawiał. Myślicie, że jak powiem mojemu psychiatrze o tych tikach to zapisze mi coś co mogłoby pomóc?
Druga sprawa jest taka, że u mnie w rodzinie jest choroba genetyczna, bardzo rzadka - no i ona może dawać przeróżne objawy, w tym właśnie takie tiki, a wiek w którym się ujawnia to jest około 20 rok życia(wiec w moim przypadku jak najbadziej by się zgadzało). Ale tutaj wszystko sprowadza się ze przez koronawirus nie chcą mnie zbadać lekarze zajmujący się tą chorobą bo, cytuję „nie ma zagrożenia życia” chuj ze ta choroba nie leczona może powodować smierć bo niszczy wątrobę %-D
Także totalnie nie wiem co o tym myśleć bo jest masa czynników które mogą takie tiki u mnie determinować.
Rejestracja: 2020
  • 44 / 4 / 0

Ciężko z wątku ostatecznie stwierdzić, ten tik wywołał jakiś neuroleptyk czy ta paroksetyna?
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 7876 / 836 / 0

Nueroleptyki.Leki przeciwdepresyjne (trójcykliczne)
Posty: 38 Strona 4 z 4
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 1600 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości