Paraliże nocne

Moderator: Zdrowie

Posty: 2 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2019
  • 6 / / 0

Witam,
od dwóch dni mam problem ze snem, chodzi o paraliże nocne.

Wcześniej spałem nieregularnie, często w ciągu dnia i cała noc. Od kilku dni nie spożywam żadnych substancji psychoaktywnych, max 1 piwko na dwa dni.

Wcześniej zdarzało się, ze jadłem dziennie tak z 1 kryształu, jednego dnia pigule „rolex” poprawiłem 0,5 worka prochu w.w. (Chciałbym dodać ze nic mnie nie klepalo) - szedłem normalnie po waleniu spać.

Proszę powiedzcie mi jak mogę temu zaradzić, chętnie udzielę bardziej obszernych informacji, ale nie wiem jak to tu teraz opisać.
Jeśli zły dział - proszę przenieść.
Rejestracja: 2012
  • 280 / 12 / 0

Staraj się uregulować zegar biologiczny.
Chodzisz do szkoły/pracy? Staraj się dobrze gospodarować czasem, żebyś nie marnował godzin na siedzeni na social media czy proste gry komputerowe. Możesz wykorzystać ten czas na angażujące rozrywki intelektualne, podczas których mózg będzie pracować aktywnie, a nie biernie.
Zadbaj także o fizyczne zmęczenie, staraj się codziennie podejmować jakieś aktywności fizyczne, tak żebyś się co najmniej raz dziennie czymś zmęczył.
Pierwsze kilka dni może być ciężko, a potem już z górki, warto ucząc się znaleźć dodatkową pracę, zająć się domem i sobą.
Zwykle bezsenność bierze się z tego, że nie umiemy gospodarować czasem i nudzimy się większość dnia, jak będziesz starał się wykorzystać w pełni cały dzień to zaśniesz samoistnie.
Jest jeszcze oprócz tego jeden dobry sposób. Po nieprzespanej nocy (albo jak będziesz zasypiał późno w nocy) postaraj się mimo wszystko być na nogach o tej 8 rano (nawet bez snu) i nie spać cały dzień (możesz wspomagać się jakimiś stymulantami lekkimi typu kawa), wtedy bez problemu zaśniesz wieczorem i obudzisz się wcześniej.
Medykamenty traktuj jako ostateczność.
No i pamiętaj żeby odpoiwiedzieć sobie na zajbiście ważne pytanie;
dlaczego chcesz zasnąć wcześniej? Jak masz rano obowiązki, no to 'dobry sposób' wyreguluje Ci zegar biologiczny w jeden dzień.
Jeżeli nie masz obowiązków od rana to nie widzę problemu z nieregularnym snem

Wypisała tysiące recept na "heroinę w pigułce". Z małego miasteczka uczyniła stolicę przedawkowań

Daniel Schneider, bohater serialu dokumentalnego "Farmaceuta", próbuje dociec, dlaczego w jego miasteczku młodzi ludzie zaczynają masowo umierać z przedawkowania leków i dlaczego nikt nie reaguje, gdy lokalna lekarka wypisuje tysiące recept na silnie uzależniający opioid.

Budka: jestem za referendum ws. legalizacji marihuany

Nowy szef PO Borys Budka powiedział w środę, że jest zwolennikiem legalizacji tzw. medycznej marihuany, natomiast jeśli chodzi o jej legalizację w ogóle - optowałby za organizacją referendum. Budka chciałby też rozdziału Kościoła od państwa, m.in. w kwestii nauczania religii.
Posty: 2 Strona 1 z 1
Wróć do „Opisz swój przypadek”
Na czacie siedzi 645 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości