Czy można wygrać z psychiatrą w sądzie ?

Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.

Moderator: Prawo

Posty: 7 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0


Witam piszę w sprawie takiej. Psychiatra źle dobrała mi tabletki które spowodowaly u mnie uszczerbek na zdrowiu . Czy da się udownodnic psychiatrze w sądzie że zniszczyła nam życie źle dobranymi tabletkami ? Czy psychiatria podlega pod tego typu rzeczy skoro w psychiatrii nic nie jest jednoznaczne i wszystko może zadziałać tak lub inaczej ? Gdzie szukać pomocy prawnej ? Czy każdy prawnik może prowadzić taką sprawę ? Z góry dziękuję
Rejestracja: 2016
  • 469 / 251 / 2


Jak dla mnie sprawa przegrana już na wstępie. Środowisko takie że jeden kryje drugiego, bo zeznawać jako biegły psychiatra może tylko inny psychiatra, a pewnie ten sam rok kończyli.

Odpuść sobie. Jak to "po prostu" ci zniszczyła życie? Kontynuowałeś terapię jak było źle? Spróbuj zobaczyć ile Ty jesteś winny w tym procesie, bo jak dla mnie proces leczenia to nie po prostu że lekarz Ci każe żreć tabletki i je żresz pokornie jak cielę, tylko wrzucasz coś od siebie do tego procesu diagnostycznego. Opisz to trochę szerzej, jak wyglądało to niszczenie Ci życia, bo nikt Ci z fusów nie wywróży.

Inna sprawa że dobieranie tych tabletek wymaga jakiegoś sprzężenia zwrotnego od pacjenta, bo co działa na jednego na drugiego nie działa i to jest pytanie z kategorii "wiedza powszechna".

Stworzył program badania mikrodawkowania psychodelików

Dr James Fadiman jest psychologiem, który od ponad pięćdziesięciu lat zajmuje się badaniem oddziaływania psychodelików na ludzki potencjał. Wywiad z uczonym, który prezentujemy pochodzi z książki "Czy psychodeliki uratują świat", Macieja Lorenca, wyd. Krytyka Polityczna

Przedszkolanki myślały, że 5-latek ukrywa w kieszeni zabawkę. Znalazły torebkę kokainy

Dziecko zaskoczyło przedszkolanki tym, co miało w kieszeni. Wszyscy byli przekonani, że to zabawka, prawda okazała się jednak o wiele bardziej zaskakująca. Wyszło na jaw, że chłopczyk miał przy sobie dużą ilość narkotyków.
Rejestracja: 2014
  • 6267 / 682 / 0


Zgadzam się z powyższym. Psychiatra mógł dobrać lek najlepiej, jak mógł - wg. wywiadu.
Udowodnienie błędu w sztuce jest w takim przypadku bliskie zeru. Dodatkowo na wstępie trzeba by udowodnić, że faktycznie doszło do uszczerbku na zdrowiu.
Rejestracja: 2019
  • 700 / 72 / 0


Nic nie ugrasz. W psychiatrykach jest na peczki naiwniakow, planujach pozywac szpitale / lekarzy.
Rejestracja: 2014
  • 6267 / 682 / 0


W naszym kraju pozwanie szpitala nawet w przypadku zgonu spowodowanego ewidentnym błędem lekarza / personelu niczego nie gwarantuje. Musieliby zoperować nie to płuco, co trzeba i zaszyć pacjenta z niedopałkiem papierosa, żeby komisja dopatrzyła się uchybień : )
Rejestracja: 2018
  • 184 / 17 / 0


Bardzo ciężko będzie wygrać, a właściwie jest to niemożliwe do zrobienia. Psychiatra dawał ci leki według tego co do niego mówiłeś.
Gdyby to był uszczerbek fizyczny z dokumentacją to coś zupełnie innego.
Osobiście dałbym sobie spokój, będziesz chodzić latami po sądach, aby i tak nie usłyszeć wyroku, który by cię satysfakcjonował.
Rejestracja: 2019
  • 6 / / 0


Jednogłośnie z przedmówcami - szanse są, ale naprawdę tak znikome, że lepiej będzie sobie odpuścić.
Posty: 7 Strona 1 z 1
Wróć do „Porady prawne”
Na czacie siedzi 60 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość