Czy można wygrać z psychiatrą w sądzie ?

Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.

Moderator: Prawo

Posty: 8 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 10 / / 0

Witam piszę w sprawie takiej. Psychiatra źle dobrała mi tabletki które spowodowaly u mnie uszczerbek na zdrowiu . Czy da się udownodnic psychiatrze w sądzie że zniszczyła nam życie źle dobranymi tabletkami ? Czy psychiatria podlega pod tego typu rzeczy skoro w psychiatrii nic nie jest jednoznaczne i wszystko może zadziałać tak lub inaczej ? Gdzie szukać pomocy prawnej ? Czy każdy prawnik może prowadzić taką sprawę ? Z góry dziękuję
Rejestracja: 2016
  • 521 / 273 / 2

Jak dla mnie sprawa przegrana już na wstępie. Środowisko takie że jeden kryje drugiego, bo zeznawać jako biegły psychiatra może tylko inny psychiatra, a pewnie ten sam rok kończyli.

Odpuść sobie. Jak to "po prostu" ci zniszczyła życie? Kontynuowałeś terapię jak było źle? Spróbuj zobaczyć ile Ty jesteś winny w tym procesie, bo jak dla mnie proces leczenia to nie po prostu że lekarz Ci każe żreć tabletki i je żresz pokornie jak cielę, tylko wrzucasz coś od siebie do tego procesu diagnostycznego. Opisz to trochę szerzej, jak wyglądało to niszczenie Ci życia, bo nikt Ci z fusów nie wywróży.

Inna sprawa że dobieranie tych tabletek wymaga jakiegoś sprzężenia zwrotnego od pacjenta, bo co działa na jednego na drugiego nie działa i to jest pytanie z kategorii "wiedza powszechna".

29 krajów. 49 modeli dekryminalizacji narkotyków. Jedno praktyczne narzędzie internetowe

Nowe narzędzie internetowe uruchomione w tym miesiącu pokazuje, że 49 krajów i jurysdykcji na całym świecie przyjęło pewną formę dekryminalizacji za używanie i posiadanie narkotyków na własny użytek. Eksperci twierdzą, że liczba jurysdykcji zwracających się w kierunku tej opcji polityki prawdopodobnie wzrośnie w nadchodzących latach.

Handlarz dopalaczami w rękach policji. Detektywi obserwowali go od kilku dni

Sądził, że uda mu się pozostać anonimowym. Z błędu bardzo szybko wyprowadzili go policyjni detektywi, codziennie zbierający informacje oraz wszelkie sygnały o pojawiających się na rynku narkotykach.
Rejestracja: 2014
  • 8003 / 1030 / 0

Zgadzam się z powyższym. Psychiatra mógł dobrać lek najlepiej, jak mógł - wg. wywiadu.
Udowodnienie błędu w sztuce jest w takim przypadku bliskie zeru. Dodatkowo na wstępie trzeba by udowodnić, że faktycznie doszło do uszczerbku na zdrowiu.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 113 / 0

Nic nie ugrasz. W psychiatrykach jest na peczki naiwniakow, planujach pozywac szpitale / lekarzy.
Rejestracja: 2014
  • 8003 / 1030 / 0

W naszym kraju pozwanie szpitala nawet w przypadku zgonu spowodowanego ewidentnym błędem lekarza / personelu niczego nie gwarantuje. Musieliby zoperować nie to płuco, co trzeba i zaszyć pacjenta z niedopałkiem papierosa, żeby komisja dopatrzyła się uchybień : )
Rejestracja: 2018
  • 274 / 32 / 0

Bardzo ciężko będzie wygrać, a właściwie jest to niemożliwe do zrobienia. Psychiatra dawał ci leki według tego co do niego mówiłeś.
Gdyby to był uszczerbek fizyczny z dokumentacją to coś zupełnie innego.
Osobiście dałbym sobie spokój, będziesz chodzić latami po sądach, aby i tak nie usłyszeć wyroku, który by cię satysfakcjonował.
Rejestracja: 2019
  • 57 / 5 / 0

Jednogłośnie z przedmówcami - szanse są, ale naprawdę tak znikome, że lepiej będzie sobie odpuścić.
Rejestracja: 2017
  • 114 / 21 / 0

a co podał i co miał podać? Wszystko zależy od tego co to znaczy "zniszczył życie", co to za leki, jaka sytuacja itp.
Posty: 8 Strona 1 z 1
Wróć do „Porady prawne”
Na czacie siedzi 613 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości