Ustawa analogowa a oksazole

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Prawo

Posty: 3 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2018
  • 18 / / 0

Witam. Czytając treść ustawy analogowej, nie ma żadnej wzmianki o zwiazkach heterocyklicznych z pierścieniem oksazolowym. Co prawda wiadomo że 4-MAR i 4,4`-DMAR jest zabroniony, lecz Nic nie pisze o jakichkolwiek zmianach molekularnych tych substancji. Jeśli ktoś się zna bardzo proszę powiedzieć jak właśnie ma się sytuacja do oksazoli.

Drugi paradoks- Jeżeli np. do amfetaminy/metamfetaminy/metkatynonu na 4 czy 3 pozycji w pierścieniu , lub w pozycji alfa dodamy grupy: metyl,nitro,acetyl,acetoxy, pirydyl itp. Tak jak pisze w ustawie ta substancja z góry juz jest zbanowana....
..... lecz Jeżeli w tym samym miejscu podstawimy pierscien oksazolowy to nic nie pisze w ustawie by taka substancja byla zbanowana.


co wy o tym sadzicie?
Rejestracja: 2010
  • 2689 / 174 / 0

Podbiję temat bo ciekawy, a sam obecnie nie jestem na bierząco z tymi wszystkimi zmianami.

Przemodelowanie grzybów psychedelicznych tak aby nigdy nie powodowały "złej podróży"

Klucz do "tylko dobrych tripów" może leżeć w aeruginascynie, CDB magicznych grzybków.

Uprawiał marihuanę w ogródku. Nie swoim

Jakiś czas temu w ogródku przy jednym z bloków w Brętowie pojawiły się nowe rośliny. Kiedy krzewy podrosły, ktoś rozpoznał w nich konopie indyjskie i zawiadomił o sprawie policję. Ta zaś ustaliła, że uprawa to dzieło 24-latka z Zaspy, który zasadził rośliny, regularnie o nie dbał i zbierał plony.
Rejestracja: 2014
  • 9171 / 1253 / 0

Chemia to nie moja bajka i nie mam zielonego pojęcia, co by taka "podmiana w pierścieniu" stworzyła, ale jeśli wynikiem byłaby substancja wciąż narkotyczna, to powodzenia w sądzie z tłumaczeniem, że w tym białym proszku jest jakiś inny pierścień : D
Posty: 3 Strona 1 z 1
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 1503 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość