1-2 automaty, zapotrzebowanie

Moderator: Konopia

Posty: 12 Strona 1 z 2
Rejestracja: 2019
  • 14 / / 0

Witajcie, chciałbym wyhodować dwa soczyste automaty, lecz nie wiem jakich wymiarów grow'a skonstruować, jaką lampę dobrać, jakiego typu wentylator żeby nie było czuć itp. itd. w internecie na pseudo forach piszą wiele farmazonów, chciałbym uzyskać maksymalny plon, fajnie by było gdyby znalazł się ktoś chętny do pomocy.
Rejestracja: 2019
  • 135 / 19 / 0

Zależy od odmiany. Wysokość automata to przeważnie maks. 1,5m, a szerokość około 80cm, ale takiego boxa raczej nie buduj. Napisałeś, że chciałbyś maksymalny plon, a to akurat da się pogodzić z bardziej kompaktowymi rozmiarami. Poczytaj o czymś takim jak trening LST, polega to na naginaniu głównej łodygi oraz bocznych łodyg tak, aby wszystkie topy znajdowały się na tym samym poziomie (w tej samej odległości od ziemi). Ogólnie konopia bez treningu rośnie tak, że na górze ma jeden duży top, a po bokach malutkie. Trening powoduje, że wszystkie topy mają taką samą ilość światła i wszystkie one są wielkości tego głównego topa. Jest to ogólnie łatwa rzecz do zrobienia - udało mi się to zrobić bez problemu na swoich dwóch pierwszych automatach (Think Different Auto). Naginałem tylko główne łodygi i pod koniec automaty te sięgały mi do pasa oraz były praktycznie tak samo szerokie jak wysokie - wyszło razem 120g. Jeśli chodzi o resztę rzeczy to już raczej nie pomogę, bo sadziłem na dworze, ale co do zapachów to rolę tutaj chyba odgrywa filtr węglowy.

Skręt, areszt, przeszukanie, a na końcu… umorzenie

Mija dziesięć lat, od kiedy prokuratorzy i sędziowie mogą umarzać sprawy za posiadanie małych ilości narkotyków na własny użytek. Dzięki temu tysiące osób uniknęły wyroku np. za to, że miały w kieszeni skręta. Ale w oczekiwaniu na umorzenie nie uniknęły zamknięcia w celi i przeszukania domu. Bardzo ciekawy tekst Krytyki Politycznej, polecamy!

"Narkomanię leczy reagowanie, bycie na bieżąco"

"Jeżeli słabną więzi międzyludzkie, jeżeli drugi człowiek przestaje być wartością, to w miejsce tej pustki łatwo wejść używkom. Narkomania weszła do biur, szkół, przyjmując bardzo elegancką postać" - ks. przekonuje Rafał Kowalski.
Rejestracja: 2016
  • 610 / 124 / 0

Po pierwsze to zapomnij że jako nie doświadczony grower osiągniesz maksymalny plon jeszcze a automatów na których nie możesz wydłużyć cyklu wzrostu rośliny, boks pod dwa krzaki będzie dość nie typowy ale szafa wielkości 50 dl 100 szeroka 120 wysoka powinno wystarczyć, dla dobrego plon dobre światło, najlepiej hps min 150 wat wentylatory to jeden wyciągając kanałowy jak do łazienki o wydajności +200 l/h do tego filtr węglowy by nie smierdzialo do środka jeden wentylator mieszkający może być komputerowy 12 cm i wtłaczajacy na dole też 12 cm boks obłożony białym mylarem najlepiej odbija światło cykl święcenia najlepiej 18/6
Rejestracja: 2014
  • 10201 / 1979 / 0

LST daje świetne efekty przy banalnie prostym zabiegu i praktycznie zerowym stresie dla rośliny.
Mi udało się uzyskać takie krzaczory (sezony) "poziomując" główną łodygę. Duża w tym zasługa saren, które właściwie zmusiły mnie do tego - połamane łodygi bez podwiązania leżały na ziemi.
Na innym forum czytałem, że niektóre odmiany automatów nie nadają się do LST, bo za słabo się "krzaczą" - nie mam pojęcia, ile w tym prawdy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2019
  • 14 / / 0

Czyli tak, zastanawiam się czy jest sens robić w takim razie boxa pod dwa automaty, może by zrobić mniejszego pod jeden o wymiarach 50x50x100, dać tam lampę HPS 150W, na lewej ściance wentylator, z filtrem węglowym, i na drugiej dwa wnoszące powietrza do boxa też z filtrami węglowymi? Jeżeli tak to pozostaje tylko problem z umiejętnością treningu, i doborem rodzaju.
Rejestracja: 2018
  • 184 / 73 / 0

Miałem kiedyś boxa o wymiarach z tego co pamiętam ok. 70x35x80
1.jpg
Do dzisiaj się zastanawiam czy dużo mniej bym wyciągnął gdybym dał jedną roślinę i dobrze rozciągnał na tej przestrzeni, żeby światło lepiej dochodziło i żeby korzenie miały więcej miejsca w jednej większej doniczce. Pestki miałem feminizowane, nie automaty i sam byłem w szoku że tak łatwo to poszło za pierwszym razem. Trening LST to była łatwizna. Pamiętam że stosowałem się do reguły żeby naginać gałęzie wkrótce po podlaniu, wtedy są bardziej elastyczne. Konopie to silne rośliny.
2.jpg
Mam takie pytanie, po co Ci filtr węglowy przy wlotach powietrza? Pytam serio, czy ma to jakiś sens? Kupiłeś już te filtry, czy sam będziesz robił? Za jakiś czas być może znowu będę miał okazję zmontować boxa i też rozważam zakup dobrego filtra węglowego. Zastanawia mnie sprawa wydajności takiego filtra, więc czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to wygląda, czy taki filtr może być za duży do danej powierzchni boxa? Czy trzeba tego bardzo ściśle przestrzegać pod kątem parametrów - wydajność wentylatora/wydajność filtra/ wielkość boxa?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2014
  • 10201 / 1979 / 0

08 czerwca 2019mellowdude pisze:
Trening LST to była łatwizna. Pamiętam że stosowałem się do reguły żeby naginać gałęzie wkrótce po podlaniu, wtedy są bardziej elastyczne. Konopie to silne rośliny.
Zasada jest odwrotna - LST przed podlaniem : )
Rejestracja: 2018
  • 184 / 73 / 0

Heh, no to może coś pomyliłem, to było ładnych parę lat temu. Pamiętam w każdym razie że podlewanie ma wpływ na łatwość wyginania i że nie miałem z tym problemu, a też obawiałem się tego treningu. Dzięki za sprostowanie:)
Rejestracja: 2014
  • 10201 / 1979 / 0

Ja nie zwracałem w ogóle uwagi, czy naginam przed, czy po podlaniu. Nigdy nie było z tym żadnego problemu i jest to chyba niemożliwy do zepsucia trening.
Dużo trudniej poprawnie wykonać np FIM (czego raczej przy automatom nie powinno się robić).
Rejestracja: 2018
  • 184 / 73 / 0

Może dlatego że uprawiasz outdoor. Przy indoorze z ograniczonym miejscem (a o tym rozmawiamy w tym wątku) jest chyba trochę więcej gimnastyki gdy roślina chce rosnąc na 2 metry w górę, a my mamy tylko 60cm. Śledziłem fotorelacje mikro upraw na innych forach i często przewijał się motyw naginania w odpowiednim momencie w korelacji z podlewaniem.
LST można także spierdolić. Raz mi się krzak złamał, tak że główna łodyga trzymała się tylko na pół centymetrowym włóknie, ale na szczęście udało się to uratować.
Posty: 12 Strona 1 z 2
Wróć do „Growboxy i inne pomieszczenia”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości