Kupowanie recept

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 17 Strona 2 z 2
Rejestracja: 2014
  • 7512 / 925 / 0


Raperem takim, co wyskoczył z 9 piętra bloku : )
A na forum magik to lekarz (najczęściej psychiatra zwany też szrinkiem).
Rejestracja: 2019
  • 26 / 4 / 0


W naszym slangu chyba psychiatra taki sobie magik albo po prostu lekarz :)

Narkotyki w przedwojennej Warszawie. Ile kosztowały i kto je zażywał?

Działkę kokainy można było dużo kupić taniej niż butelkę wódki. I kupowano. Ćpali przestępcy, ale też lekarze i urzędnicy państwowi. „Kokainistki rekrutują się przeważnie z najgorszych szumowin, morfinistki już z nieco lepszych sfer” – mówił szczerze przedwojenny diler. I nie krył nawet, ilu w Warszawie jest narkomanów.

Hiszpania: Policja rozbiła gang narkotykowy i szuka "Messiego haszyszu"

Wierzcie lub nie, ale facet nazywa się Abdellah El Haj ;)
Rejestracja: 2019
  • 511 / 28 / 0


Kupowanie recept ? Hahaha jak o tym slysze to lahac mi sie chce nie dosc ze stracicie kase na recepte od jakiegos sebixa to po 2 w aptece przypal i problemy co nie miara
Rejestracja: 2019
  • 54 / 2 / 0


@michass90 Masz w pełni rację z tymi sebiksami xD, jednakże istnieje też druga strona medalu. Panie techniczki farmacji w aptekach, są bardzo często nieprzeszkolone, nie znają procedur, konkludując nie odróżniają fałszywki od oryginału(nawet niektóre nie wiedzą, że nazwa substancji musi być zapisana słownie, razem z ilością mg na dawkę op.). Robiono na pewnej uczelni, mało etyczny z punktu widzenia metodologii eksperyment. Studenci z Poznania odwiedzali poznańskie apteki sieciowe, z lewymi receptami na drugsy. Analiza wyników badań pokazała, że w 70 ponad % recka została przyjęta a lek wydany(nawet bez pwz lekarza w pieczątce). To był oczywiście zwykły pilotażowy projekt studentów farmacji, jednakże pokazujący prawdę na temat kompetencji personelu aptecznego w polsce :)

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Rejestracja: 2014
  • 7512 / 925 / 0


^
Jest bardzo duża szansa (tak przynajmniej wynika z mego doświadczenia), że niedoświadczona / niedouczona farmaceutka weźmie receptę i pójdzie zasięgnąć rady bardziej doświadczonej i douczonej koleżanki.

Ten eksperyment brzmi trochę... podejrzanie (nie twierdzę, że to nieprawda). Możesz podać źródło tychże rewelacji? Co potem zrobiono z wykupionymi lekami? Co się stało w przypadku pozostałych (nieudanych) 30% prób? "It's a prank dude!! It's a prank..."?
Rejestracja: 2016
  • 86 / 11 / 0


Jak recepta jest dobrze zrobiona, to na jakiej podstawie ktoś ma kwestionować jej prawdziwość? Jak wszystko się zgadza, to lek jest wydawany, a ewentualne problemy są wcześniej czy później, teraz jest to już raczej wcześniej bo wyłapują bardzo szybko recki, więc może jeszcze się zdarzyć,że będzie zapis monitoringu i uwieczniony wizerunek. Nie słyszałem o tych studentach z poznania, ale sadze ze nie wykupywali oni leków, tylko jak już widzieli,że ktoś podaje towar i mówi 9,6 zł to wtedy mówili o co chodzi, a apteke traktowali jako tą, która zrealizowała. Jest jeszcze jeden aspekt- personel woli puścić 99 fałszywek , niż posądzić niewinnie 1 osobę bo wtedy jest przypał.
Rejestracja: 2015
  • 1288 / 170 / 0


Nie wiem na czym polegał ten eksperyment ale brzmi troche jak urbanlegend XD Większość niezgodności łapie system w trakcie nabijania recepty, dlatego np. techniczka która u nas pracuje od niedawna może spokojnie uczyć się i realizować recepty. Wtedy zawsze w trakcie dyżuru sprawdzamy te recepty z nadrukiem czy zostały prawidłowo wydane leki i od razu można zbadać czy recepta nie jest prawidłowa. Żeby tego dokonać trzeba by użyć albo pesel zmarłej osoby, albo pwz zmarłego lekarza. Takie kwiatki wychodzą niestety od razu i jakiś żart ze strony pacjenta (czyt. eksperyment społeczny) może skończyć się niestety powiadomieniem policji i wyciągnięciem konsekwencji od osoby która przyszła z taką receptą bo taki jest obowiązek :/

Co do samego kupowania recepty...
13 października 2019michass90 pisze:
Kupowanie recept ? Hahaha jak o tym slysze to lahac mi sie chce nie dosc ze stracicie kase na recepte od jakiegos sebixa to po 2 w aptece przypal i problemy co nie miara
Więcej nie trzeba nic dodawać :D
Posty: 17 Strona 2 z 2
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości