Druk nr 3451 - Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw.

Dział służący informacji na temat zmian w prawie – proponowanych, jak i wprowadzonych w życie.

Moderator: Prawo

Posty: 10 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2014
  • 27 / 7 / 0

Zmiany interesujące dla nas:
art. 53 ust. 2 - kara zaostrzona z 3-15 do 3-20.
art. 55 ust. 3 - kara zaostrzona z 3-15 do 3-20.
art. 59 ust. 2 - kara zaostrzona z 3-15 do 3-20.

Do tego dochodzą zmiany ogólne przez utrudnienie wymierzania mniej opresyjnych form kary, zaostrzenia kar za wiele, wiele przestępstw.
Rejestracja: 2014
  • 3550 / 866 / 2

Wypisała tysiące recept na "heroinę w pigułce". Z małego miasteczka uczyniła stolicę przedawkowań

Daniel Schneider, bohater serialu dokumentalnego "Farmaceuta", próbuje dociec, dlaczego w jego miasteczku młodzi ludzie zaczynają masowo umierać z przedawkowania leków i dlaczego nikt nie reaguje, gdy lokalna lekarka wypisuje tysiące recept na silnie uzależniający opioid.

Marihuana może upośledzać płodność kobiet? Nowe badania

Marihuana jest najczęściej używanym narkotykiem rekreacyjnym przez osoby w wieku rozrodczym. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jaki może mieć wpływ na ewentualne poczęcie dziecka.
Rejestracja: 2013
  • 568 / 48 / 0

czyli kolejne zaostrzanie ustawy. Dalej idziemy w zupełnie odwrotnym kierunku. Obie Ameryki zmieniają podejście, Europa Zachodnia również.
Jak to było z tymi strefami czasowymi? Kalifornia 4:23, Bombaj 16:53, a Polska dalej średniowiecze...
Rejestracja: 2018
  • 1605 / 336 / 25

W Polsce dalej jak w lesie. Represyjna polityka karna zawodzi praktycznie wszędzie, rehabilitacyjna np, w Skandynawii odnosi sukcesy, a polaczki dalej uważają, że zaostrzenie kar zmniejsza przestępczość xD Ziobro i jego ekipa sebixów chyba nie zapoznali się z najnowszymi badaniami, dowodzącymi że to nieuchronność kary a nie jej srogość odstrasza przestępców. Proponowane przez PiS zmiany po filmie Sekielskiego to debilizm w czystej postaci. Chcemy być traktowani jak część Zachodu, a mentalnie coraz bardziej idziemy w kierunku Wschodu.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 113 / 0

^ pierdolisz od rzeczy. Po-prlowski Kodeks karny z '97 r. jest super-kozakiem jezeli chodzi o postep postkomunistycznego ustawodawstwa. Karne ma w PL najlepszy kodeks ze wszystkich dziedzin prawa. To co robi Ziobro i spolka to prosty skutek glosu wyborcow, ale i tak jest dobrze (jak PISS odejdzie od wladzy to bedzie tylko lepiej). Porownywanie nas do najbogatszych krajow Europy jak Norwegia to brak wiedzy i kretynizm.
:pacman: *
Ostatnio zmieniony 16 maja 2019 przez siostrorelanium, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2018
  • 1605 / 336 / 25

16 maja 2019siostrorelanium pisze:
To co robi Ziobro i spolka to prosty skutek glosu wyborcow, ale i tak jest dobrze (jak PISS odejdzie od wladzy to bedzie tylko lepiej). Porownywanie nas do najbogatszych krajow Europy to brak wiedzy i kretynizm.
:pacman: *
O człowieku, odstaw dragi jeśli uważasz, że to co robi ten cymbał Ziobro jest dobre xD Podporządkowanie w miarę niezależnej wcześniej prokuratury bandyckimi metodami, próba podporządkowania sobie sądów (nie wiem czy wiesz, w Konstytucji jest napisane, że sądy są niezależne, jeśli uważasz że nie powinny być to gratuluję), zaostrzanie prawa karnego, mimo że wszędzie wcześniej to zawiodło. Bill Clinton zaostrzył kary za drobne przestępstwa, a republikańscy prezydenci zaostrzali wszystko co się dało. 1/4 wszystkich więźniów na świecie to Amerykanie. Gram zielska i idziesz to paki. Super, co nie? Młodzi bandyci szybko nauczą się, co to życie.
Wszystko pokazuje, że to rehabilitacyjna polityka karna prowadzi do lepszych skutków. Skąd mamy brać wzorce jak nie z tych krajów, gdzie to działa? W swojej wypowiedzi wykazałeś się brakiem wiedzy, włożyłeś mi w usta coś czego nie powiedziałem i jeszcze dorzuciłeś ad personam xD Rachoń czy inny pisowski ściek byłby dumny z Twoich retorycznych umiejetności :)
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 113 / 0

Ogarnij sie - powiedz mi w ktorym miejscu napisalem, ze to co robi Zebra jest dobre. Nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Jak na nasze post-PRL-owskie warunki to "i tak jest dobrze" - w sensie : moglo byc gorzej. Dodalem, ze jak pis odejdzie to moze byc tylko lepiej - dosadniej sie nie dalo.
Rejestracja: 2018
  • 1605 / 336 / 25

Napisałeś, że Ziobro robi to co robi i jest dobrze. Czyli albo jego działania sprawiły, że jest dobrze; albo było dobrze i jego działania doprowadziły do utrzymania tego stanu rzeczy.
Jak PiS odejdzie to pewnie kiedyś będzie lepiej pod tym względem, tylko pytanie kiedy. To, że mogłoby być gorzej nie znaczy, że mamy z czego się cieszyć, a raczej patrzeć na Czechy na przykład. Też komunistyczny kraj, a wyszedł na prostą. Tylko do czeskiej mentalności to też nam sporo brakuje. Pewnie, mogliby wsadzać na 25 lat za niepopieranie PiSu. Zawsze może być gorzej, ale i tak jest beznadziejnie. Podporządkowana politykom prokuratura, częściowo już sądy, zaostrzane bez sensu prawo karne, koszmarny stan więziennictwa (więzień tylko w Rumunii ma mniej miejsca w celi niz w Polsce, chodzi o kraje UE oczywiście). Sam Ziobro jest nieobliczalny i próbował wpływać na wyroki sądów (sprawa 18 czy 19 - latka skazanego za uprawę małych ilości trawy na wyrok w zawieszeniu bodajże, Ziobro robił wszystko żeby młodzieniec dostał karę bezwzględnego więzienia xd no super minister). Najgorsze nie jest to, że jesteśmy w dupie, tylko że zaczynamy się w niej urządzać.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 113 / 0

Mozesz sie odniesc do tego, co napisalem powyzej? Moze w ten sposob- naucz sie czytac ze zrozumieniem i wtedy zaczynaj sie sadzic. NIE NAPISALEM, ZE Z ZIOBRO JEST DOBRZE.
Dobra, napisalem - ale to proste, ze nie doslownie (wyraznie, jak dla downa, widac ocb w tresci posta). Bylem pewien, ze kazdy zrozumie to bez wiekszych problemow - jednak Ty mnie zaskoczyles. Za to nawet dalem, w peni zasluzona, karme - smacznego.

@siostrarelanium, proszę o mniej prywaty - black goku
Rejestracja: 2018
  • 521 / 77 / 2

Zaostrzanie prawa pod każdym pretekstem jest korzystne dla władzy- władza może mieć na ciebie haka, ale nie musi z tego korzystać. Nawet jak jest paragraf, to władza może z niego nie skorzystać, jeśli chodzi o kogoś kogo władza lubi- tak jest przecież teraz z pedofilią i biskupami. Ale gdyby za miast biskupów był ktoś nielubiany- wtedy władza ma okazje mu bardziej przywalić. I o to właśnie chodzi, tak władza ma więcej władzy.
Posty: 10 Strona 1 z 1
Wróć do „Zmiany stanu prawnego”
Na czacie siedzi 827 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość