Dział poświęcony najprostszym pochodnym amfetaminy, oraz niej samej. To grupa stymulantów - oddziałują na układ katecholaminowy.
Więcej informacji: Amfetaminy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 170 / 12 / 2
Stara dobra amfetamina tylko jak ona tak naprawdę działa ? Trochę czasu temu napotkałem na neurogroove fajny opis działania MDMA w mózgu, stwierdziłem że zrobię to samo o amfetaminie ;D może przyda sie to komuś nowemu w tym temacie.

amfetamina jest to substancja która oddziałuje w największym stopniu na Noardrenaline a potem na Dopamine, pomijam tu na serotonine ponieważ AMP działa na nią w takim stopniu że nie jest ona odczuwalna.

Mechanizm działanie amfetaminy polega na zwiększonym wyrzucie neuroprzekaźników i zablokowanie ich wychwytu zwrotnego. Według niedawnych badań. Będę opisywał działanie na przykładzie Dopaminy. AMP powoduje że wychwyt zwrotny neuroprzekaźnika działa na odwrót i powoduje ogromny wyrzut do przestrzeni synaptycznej w tym przypadku Dopaminy z pęcherzyków synaptycznych i zastępuje je cząsteczkami AMP. Inaczej mówiąc większość zapasów dopaminy jest wyrzucone do przestrzeni synaptycznej. Fakt że w pęcherzykach synaptycznych dopamina jest zastąpiona cząsteczkami amfetaminy tłumaczy jej toksyczność dla synapsów. Ogromna ilość dopaminy która została wyrzucona do przestrzeni synaptycznej łączy się z receptorami i je stymuluje a my odczuwamy efekty. w tym czasie mózg broniąc się rozkłada nadmiar dopaminy Enzymem MAO przez co potem mamy jej deficyt i odczuwamy zjazd/gorszy nastrój. W normalnych warunkach nadmiar Dopaminy wraca do pęcherzyków synaptycznych przez wychwyt zwrotny przez co można użyć ją ponownie.

AMP w największym stopniu działa na Noardrenaline która powoduje mocne pobudzenie, ten neuroprzekaźnik odpowiada za system ''Uciekaj albo walcz'' i wydziela się w sytuacjach zagrożenia życia. AMP w tak dużym stopniu powoduje jego wyrzut że nie raz możemy go odczuwać nawet po 12h..

Oczywiście takie duże stymulowanie receptorów też przynosi jakieś skutki. Czyli tak zwaną tolerancje. Mózg próbując się bronić powoduję zmniejszenie czułości receptorów lub jakąś ich cześć usypia/dezaktywuje. i żeby osiągnąć poprzedni stan potrzebujemy większą dawkę i tak dalej i tak dalej


Zapraszam do wypowiadania się na ten temat, jest to tylko jedna z teorii działanie AMP
Pamiętajcie drogie dzieci ze tym wyższy lot tym gorszy upadek :-D
  • 182 / 31 / 0
Sory, że tak poskakałem ale tak na szybko:

Całkowity agonistra TAAR1 receptora , to jest połączone z białekm Gs ( czyli stymulacja syntezy adenylanowej, co stymuluję fosfolipazę A ) i białkem Gq ( rozdkład PIP2 do IP3 i DAG przez fosfolipazę C )

Aktywacja powyższych oznacza , wzrost cAMP i zahamowanie transportera monoaminowego , czyli D2 , alfa2 i 5-HT1 . Na razie jesteśmy na błonie presynaptycznej. Więc Taar1 stymulowany, a monoamina jest hamowana. To daje stymulacje DAT - dopaminowy transporter i dalej poprzez ekspresje mRNA stymulacja SERT - transporter sertoniny

Ponadto amfa stymuluje CART - Regulowany transkrypt kokainowo - amfetaminowy

Dalej właźimy do błony postsynaptycznej - tam amfa ma powinowactwo do 5 HT1A receptora

Podsumwując , amfa zwiększa tranport międzykomórkowy - neurotransmitery i wydzielane są

dopamina, serotonina, norepinefryna, epinefryna, histamina, cart peptydy, endogenne opioidy i hormon adrenokortykotropowy

Spożywana p. o biodostępność przy zahowanym ph układu pokarmowego wynosi 70 % , amfa w zasadowym środowisku przechodzi w free base wtedy jest łatwo wchłaniania przez błony komórkowe.

Maksymalne stężenie w osoczu pojawia się po 3 godzinach.

Metabolizowana przez receptory CYP2D6 , dopaminowe, Beta- Hydroksylowe , Monooksygenaze flawinowe,
  • 3 / / 0
Zastanawiam się nad pewnym problemem który dotyka niektórych użytkowników amfetaminy, w tym mnie.
Czy jest możliwość żeby organizm agresywnie reagował na amfetaminę w taki sposób żeby niwelował jej działanie, a nawet powodował zmęczenie. (Nie wiem jak, np. natychmiast atakować tym MAO)
tj.
W małych dawkach, które z reguły miałyby delikatnie pobudzają, znoszą zmęczenie odpowiedzą jest lekka senność i zmulenie.
W większych dawkach max ~30 minut dość przyjemego pobudzenia ale bez efektu clearhead etc. a następnie silna senność przez co trzeba dorzucać non stop raz za razem.
Problemem nie jest sposób podania.
(Nie podaję gramatury, bo nigdy nic nie ważyłem.)
Dwa różne sorty, inni vendorzy, różnica dwóch lat pomiędzy przyjęciem i taka sama reakcja.
  • 2501 / 330 / 0
Możliwe że Masz adhd i fuka na Ciebie nie działa.

Ja za każdym razem mam silne pobudzenie. Fakt faktem teraz fuka jest zakofeinowana i mniej cuchnie chemolem ale wystarczy więcej jej zjeść aby odczuć podobne efekty do tej z lat 90tych. Na przykład kiedyś 5g wystarczało na od wtorku do niedzieli miting ja wiem szczury po 150mg rzadziej 200mg pod koniec siódmego paska w 2017 fuka była już kofeinowana trochę za to cuchnela chemolem mocno i dawała jako takiego kopa teraz w 2022 fuka zeszła na psy całkowicie jest zakofeinowana i słabo cuchnie chemolem lub trafiają się aorty co po zapachu i wyglądzie i smaku że niby kozak a po spożyciu średniej.

Lata fukania pokazały mi około 20cia różnych sortow z czego bodajże dwa były w miarę Prima. Analizując kiedyś było 200mg aby się dobrze nafutrowac w 2017 już trzeba było zjeść 5g a dziś w 2022 już biorę 20 gram tak to nie żarty dwadzieścia gram aby było okej i schodzi mi to w piątek sobota niedziela pon już nie mam i nie chodzi o tolerancjetolerancję a zakofeinowanie materiały które na kwiecień 2022 sięga 80 procent. No szkoda szkoda.
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
  • 129 / 25 / 0
Najlatwiej to podsumowac tak, bralem rozne gowna jak oxy thioco tramal xany clony rozne weedy AAA+ tier w szczytowym momencie picia pilem litra w piatek i w sobote kazdego tygodnia. Zdarzyla sie nawet fishscale kokoszka (nie mieszkam w pl )Dla mnie to wszystko to jest nic ja tylko speed. To najlepsze ogolne uczucie jakie moze byc jak na nim jestem mimo braku specjalnej fazy poprostu czuje sie dobrze moglbym cale zycie naspeeedowany byc
  • 572 / 173 / 0
@hungobungos
Idź do lekarza to może przepisze ci bupropion, albo jakiś inny lek stosowany przy adhd. Paradoksalne uspokojenie przy małych dawkach stymulantów jest typowe przy adhd/add. Zbadaj się pod tym kątem, bo nieleczone może ci powodować dużo problemów w życiu. Nie ma się co męczyć jeśli po prostu potrzebujesz czegoś co skoryguje ci jakieś zaburzenia.
____________________________________________________________________________________________________________________Ḑ̵̢̨̨̧̧̡̛̛̯̤̪̫̣̺̘̲̤̺͇͖͉̪̟̻̥̗͕̯̗͇̞͙̭͈̺̯̺̝͓͚͎̻̦̭̮͎͚̪̺̟͖̼̙̥̤̳͙͖̥̱͙̲̹̘͍̺͎̜̜͈̥̩͕̺̬̺͍̲̥̙̱͇͇̱̦̤̠̼̰͋̽̈̇̈̓̒̂̑̍͋̓̐̿͂̑͆̆̀̽̀̓̔̉̇̈̉̎̃̄̍̒͋̽̄̆̿̒̑͛̈́͆̎̃̾̒͋̅̄̍͑̀̑̔́̏̓̏̔̏̊́̐̂̏͆́͒̌̌̏̊̎͑̈́̋̕͘̚̕̕̕̕͘̕͘̚͜͠ͅͅX̷̡̧̨̧̡̨̧̨̨̡͚̝̘̺͔͔̙̭̰̺̥͖͎̘̣͍̼̖͚̖̱̲̱͕̤̤̱̘̻͚̩̞̳͓͎͙͉̪̻̱̜͕͚̪̱̭͙̤̪̝͈̪̳͈̙͇͍̙̠͈̣̥͙̬̝͖̺͚̙͎̤̟͉̯̮̻͚͈̫̮͕̤̲̪̖͖̹̓̀̏̾͗̈́̇̓̐̔̃̇͒͊͌̀͐̾͆̏̀͜͜͝͝͝͠͝ͅͅͅM̷̧̛͍͍̘̠͕̯̫̮͕̩̦̳̦͚̺̘̤̟̗͇͓͇͙̞̖̰̹̪̠͐̉̆̽͛̊̔̄̿͆̃̈́͆̓̍̇͜͜͝͝
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.