Wpływ subst, na uwagę i koncentrację, redukcja szkód

Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

• 301 / 56 / 0

Witam

Niedawno zaczęłam pracę wymagającą utrzymania dużej uwagi i koncentracji. Zauważyłam, że po imprezowej sobocie, gdzie brałam baklofen i 3-CMC (małe ilości), w poniedziałek narobiłam błędów... Zastanawiam się, ile w tym winy jest narkotyków, zwłaszcza że nigdy nie odczuwam zjazdów ani świadomie nie zauważam żadnych złych skutków ubocznych.
Pytanie do Was, które substancje najgorzej wpływają na uwagę i koncentrację? Które są względnie bezpieczne?
Oraz jakie są sprawdzone sposoby by te parametry sobie podnieść?

Pozdrawiam,
A.
Użytkownik nieaktywny
  • 217 / 14 / 0

prawdopodobnie przez baclofen

drugiej substancji nie znam

baclofen brałem przepisany od urologa na rozluźnienie zwieracza cewki i znacznie pogarsza pamięć, koncentracje

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Kokaina warta 165 mln dolarów na pokładzie. Służby przejęły narkotykową łódź podwodną

Amerykańska straż wybrzeża przejęła łódź podwodną, która przewoziła ponad pięć ton kokainy wartej ok. 165 milionów dolarów – podaje CNN.
  • 301 / 56 / 0

Ale baklofen brałam w nocy z soboty na niedzielę, błędy popełniłam w poniedziałek i we wtorek... możliwe że tak długo są efekty uboczne?
  • 542 / 96 / 0

Jesteś wypłukana z serotoniny i dopaminy, elektrolitów przez cmc.
Zadbaj o sen i porządne jedzenie i po tyg powinno być ok
+
Magnez
Potas
Żelazo
  • 1596 / 301 / 0

O, właśnie. Zauważyłem już dawno, że piątkowo-sobotnie zabawy z baklofenem, zwłaszcza jako podkładem pod stymulanty potęgujące rozchwianie, psułymi ogarnięcie na nawet dwa, trzy dni. W subiektywnym samopoczuciu mogło to być niezauważalne, dopóki nie wykonywałem w pracy czynności wymagających uwagi, pamięci i precyzji. Także prowadząc samochód, już zupełnie trzeźwy i wyspany po imprezie, zdawałem sobie sprawę, że przetwarzanie informacji i refleks są zaburzone.

Obserwowałem to już x razy i w swoim przypadku jestem tego pewien, więc zakładam, że nie jestem odosobnionym przypadkiem i możesz mieć podobnie.

Co pomagało... porządny, długi trening kardio w niedzielę. I dwie porządnie przespane noce. ; ) Ale całkowicie nie udało się nigdy tego efektu ogłupienia zlikwidować.

Teraz mój subiektywny ranking co paprze ogarnięcie najbardziej:

agoniści GABA na czele z alko, baklo, GBL (jeśli w ilości większej niż kilka ml w ciągu kilku h), betaketony właśnie, amfetaminy (z wycieńczenia i deprywacji snu), amfetaminy psychodeliczne (długi after). Do tego oczywiście trawa i wisienka na torcie niedojebania umysłowego: synt. kanna.

najmniej: większość opioidów, tryptamin. z gabaergików: krótko działające benzo (dla człowieka bez zrytego gaba, bo wtedy sajdy wychodzą o wiele szybciej).
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2019 przez NegatywneWibracje, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 5342 / 746 / 0

16 kwietnia 2019aired pisze:
Ale baklofen brałam w nocy z soboty na niedzielę, błędy popełniłam w poniedziałek i we wtorek... możliwe że tak długo są efekty uboczne?
Nie pamietam czy konkretnie baclo ale benzo na pewno hamuja powrot dopy/sero/ noradry do normy.

Same elektryki niewiele pomoga.
Użytkownik nieaktywny
  • 217 / 14 / 0

baclofen poprzez gaba-b receptor zwieksza dopamine, a raczej przy braku dorzutek powoduje rozchwianie jej poziomu
podobnie, ale znacznie słabiej działa Phenibut, też ten sam mechanizm

jak chcecie szybko wrócic do normalności po nim należałoby użyć czegoś na ampa i nmda np sunifiram, albo chociażby sarkozyna działająca znacznie słabiej
  • 5342 / 746 / 0

26 kwietnia 2019drapok pisze:
poprzez gaba-b receptor zwieksza dopamine
Drugi typ, czyli receptory GABAB, należy do grupy receptorów metabotropowych. Ich działanie jest bezpośrednio związane z danym białkiem G (białkiem adaptorowym), które reguluje otwarcie i zamknięcie kanałów potasowych oraz wapniowych. Znajdują sie one przede wszystkim na błonie komórki presynaptycznej, gdzie przyczyniają się do blokowania bądź też spowalniania wydzielania innych neuroprzekaźników z zakończeń znajdujacych sie w tych komórkach. Gdy GABA zostaje uwolnione z zakończeń presynaptycznych, może nastąpić jego zwrotne wychwytywanie badź transport do komórek glejowych. W komórkach tych dochodzi do konwersji, w wyniku której powstaje glutamina. Glutamina z kolei po przedostaniu sie z powrotem do komórek nerwowych przekształca się w glutaminian, stanowiący substrat wyjściowy dla kwasu γ-aminomasłowego.

W kwestii nmda jak i AMPA - odradzam.
Pojawi sie strach i pare innych problemow wywolywanych nadmiarem glutaminianu.
Druga kwestia- zeby AMPY zadzialaly potrzebny jest odpowiedni poziom jonow wapnia, sodu, potasu i magnezu
Użytkownik nieaktywny
  • 217 / 14 / 0

napewno są badania że sunifiram odwraca działanie baclofenu

strach się pojawi, ale przy wprowadzaniu każdej substancji się pojawi, jak wprowadzałeś @Steetart pierwszy raz piracetam w swój krwioobieg nie czułeś się bardziej lękliwy, później ten efekt sie wygładzał i piracetam zaczynał nawet uspokajająco działać
  • 5342 / 746 / 0

Eh
Tutaj problem dotyczy mieszanki baclo z chlorometkatem a nie samego baclo.

Nie stosuje sie AMPAkin czy agonistow NMDA tuz po cpaniu...
Wróć do „Minimalizacja szkód i prewencja efektów ubocznych”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata