Wpływ subst, na uwagę i koncentrację, redukcja szkód

Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

• 301 / 43 / 0

Witam

Niedawno zaczęłam pracę wymagającą utrzymania dużej uwagi i koncentracji. Zauważyłam, że po imprezowej sobocie, gdzie brałam baklofen i 3-CMC (małe ilości), w poniedziałek narobiłam błędów... Zastanawiam się, ile w tym winy jest narkotyków, zwłaszcza że nigdy nie odczuwam zjazdów ani świadomie nie zauważam żadnych złych skutków ubocznych.
Pytanie do Was, które substancje najgorzej wpływają na uwagę i koncentrację? Które są względnie bezpieczne?
Oraz jakie są sprawdzone sposoby by te parametry sobie podnieść?

Pozdrawiam,
A.
  • 92 / 4 / 0

prawdopodobnie przez baclofen

drugiej substancji nie znam

baclofen brałem przepisany od urologa na rozluźnienie zwieracza cewki i znacznie pogarsza pamięć, koncentracje

Narkotyki w paczkomacie

...czyli kilka słów o przemycie z wykorzystaniem poczty.

Elon Musk straci dostęp do poufnych informacji przez palenie marihuany?

We wrześniu 2018 roku Musk był gościem podcastu komika Joe Rogana, gdzie podczas wywiadu zapalił wraz z prowadzącym jointa. Okazuje się, że Musk może stracić przez to dostęp do poufnych informacji.
  • 301 / 43 / 0

Ale baklofen brałam w nocy z soboty na niedzielę, błędy popełniłam w poniedziałek i we wtorek... możliwe że tak długo są efekty uboczne?
  • 92 / 9 / 0

Jesteś wypłukana z serotoniny i dopaminy, elektrolitów przez cmc.
Zadbaj o sen i porządne jedzenie i po tyg powinno być ok
+
Magnez
Potas
Żelazo
  • 1505 / 206 / 0

O, właśnie. Zauważyłem już dawno, że piątkowo-sobotnie zabawy z baklofenem, zwłaszcza jako podkładem pod stymulanty potęgujące rozchwianie, psułymi ogarnięcie na nawet dwa, trzy dni. W subiektywnym samopoczuciu mogło to być niezauważalne, dopóki nie wykonywałem w pracy czynności wymagających uwagi, pamięci i precyzji. Także prowadząc samochód, już zupełnie trzeźwy i wyspany po imprezie, zdawałem sobie sprawę, że przetwarzanie informacji i refleks są zaburzone.

Obserwowałem to już x razy i w swoim przypadku jestem tego pewien, więc zakładam, że nie jestem odosobnionym przypadkiem i możesz mieć podobnie.

Co pomagało... porządny, długi trening kardio w niedzielę. I dwie porządnie przespane noce. ; ) Ale całkowicie nie udało się nigdy tego efektu ogłupienia zlikwidować.

Teraz mój subiektywny ranking co paprze ogarnięcie najbardziej:

agoniści GABA na czele z alko, baklo, GBL (jeśli w ilości większej niż kilka ml w ciągu kilku h), betaketony właśnie, amfetaminy (z wycieńczenia i deprywacji snu), amfetaminy psychodeliczne (długi after). Do tego oczywiście trawa i wisienka na torcie niedojebania umysłowego: synt. kanna.

najmniej: większość opioidów, tryptamin. z gabaergików: krótko działające benzo (dla człowieka bez zrytego gaba, bo wtedy sajdy wychodzą o wiele szybciej).
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2019 przez NegatywneWibracje, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 4507 / 549 / 0

16 kwietnia 2019aired pisze:
Ale baklofen brałam w nocy z soboty na niedzielę, błędy popełniłam w poniedziałek i we wtorek... możliwe że tak długo są efekty uboczne?
Nie pamietam czy konkretnie baclo ale benzo na pewno hamuja powrot dopy/sero/ noradry do normy.

Same elektryki niewiele pomoga.
Wróć do „Minimalizacja szkód i prewencja efektów ubocznych”
Na czacie siedzi 69 uczestników Wejdź na czata