Radosny niedowład po podaniu domięśniowym.

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

• 23 / 5 / 0

Za górami za lasami w pewnym małym kraju nad rzeką Wisłą żył sobie pewien narkoman. Nie byle jaki narkoman bo stary opiatowiec, a nie szprycująca się dopami franca. Tak jak to opiatowcy mają w zwyczaju przyjmował heroinę, morfinę czasem kodeinę a jak wpadł mu w sidła inny smakołyk jak dolargan, oxy czy też tramal i tym nie gardził.

:hel: Pewnego dnia pamiętając, że mimo iż tego nie widać ma cholerne zrosty a żyły chowają mu się przy próbie wkłucia, jak krasnale lub skrzaty przed skalnym trolem, podał sobie morfinę domięśniowo -w zad, zwany tyłkiem a dokładnie, w górną prawą część pośladka.

Następnego dnia rano, musiał gdzieś jak to narkomani, mają w zwyczaju, szybko biec, zatem założył gacie, buty, kurtkę i ruszył w pośpiechu. Jakie było jego zdziwienie gdy zauważył, że ma lekki niedowład stopy, wywołujący tak zwany krok brodzący i brak czucia w zewnętrznej częsci łydki.

Sprawdził w magicznym wszechwiedzącym internecie objawy i zgodne okazało się...

...uszkodzenie/ucisk/podrażnienie nerwu kulszowego lub strzałkowego. Zakres objawów tak dokładnie odpowiadał temu co go spotkało (jedną rzecz odkrył dzięki lekturze), że nie bylo mowy o syndromie dr. Wasiliewa Gugla - zapadasz i to terminalnie, na to o czym właśnie czytasz.

Jaki morał z tej bajki? A no taki, że zastrzyki domięśniowe wcale nie są bezpieczniejsza od IV. No i uważajcie na nerw kulszowy [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] biegnący od kręgosłupa przez pośladek aż do stopy.
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2019 przez TripSwitch, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 92 / 13 / 0

mogłeś tez za mocno przysnąć na tej nodze, co mi się kiedyś zdazyło, w następstwie porażenie nerwu strzałkowego, miesiąc o kulach albo i lepiej, rehabilitacja itp. nie podawałem domięśniowo.
podanie w górna zewnętrzną ćwiartkę pośladka nie powinno powodowac komplikacji, o ile nie sa podawane przerabiame tabletki

W Warszawie wszyscy biorą dopalacze. Ale często myślą, że to koks

Tu był. Tu ćpał. Tu pił. Jaś Kapela o tym, jak się bawił (i jak zgonował) po dopalaczach.

Żołnierze zatrzymani w sprawie handlu narkotykami odzyskali wolność. Chcą się poddać karze

Z wolnej stopy odpowiedzą przed sądem zatrzymani w sprawie handlu narkotykami żołnierze z Dęblina. Usłyszeli oni zarzuty głownie posiadania środków odurzających. Jednak prokuratura zapowiada, że sprawa jest rozwojowa, mogą więc być postawione kolejne zarzuty bądź tez następne zatrzymania.
  • 23 / 5 / 0

@3ldritch No właśnie były to przerabiane draże. Filtrowałem to kilkakrotnie ale bez filtrów mikronowych nie ma pewności ile syfu zostaje.

Co do niedokrwienia spowodowanego uciskiem to przytrafiło mi się to kilkakrotnie gdy przysnąłem po heroinie w jakiejś absurdalnej pozycji. Kilka lat temu, takim sposobem obudziłem się z bezwładną ręką - po rozmasowaniu i wymuszeniu ruchu, został częściowy brak czucia i lekki przykurcz przy zaciskaniu pięści, utrzymywało się to, ustępując stopniowo przez kilka tygodni.

Tutaj przyczyną na pewno bylo podrażnienie nerwu strzałkowego po injekcji. Na szczeście problem ustępuje z dnia na dzień. Była to świetna lekcja i ostrzeżenie co by sobie odpuścić przerabianie tabletek pod IV lub IM.
Bo faktycznie ostre uszkodzenie lub ucisk na ten nerw może zakończyć się kalectwem. Zdziwiło mnie jedynie to, że objaw pojawił się po paru godzinach - rano, na pewno nie trafiłem w nerw. Także podrażnienie związane bylo z miejscowym stanem zapalnym w reakcji na resztki masy tabletkowej/matrycy przedłużonego działania. Pierwsza myśl w reakcji na powłóczenie nogą - wtf? mam wylew? No ale ogólna motoryka zachowana, czucie w reszcie ciała też, brak zawrotów czy bólu głowy czy innych objawów neurologicznych. Poza tym wyraźnie dało się wyczuć lekki stan zapalny w miejscu podania a przy mocnym ucisku rozchodzące się "drętwienie" wzdłuż nerwu.

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 69 uczestników Wejdź na czata