alkohol a euforia

Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 56 Strona 5 z 6

ZX

Rejestracja: 2018
  • 756 / 261 / 0

Ja jak wypiję bardzo dużo (dla mnie to 1l whiskey) w ciągu dnia i wieczorem już mi schodzi, to mam jazdę identyczną jak po opio. I na pewno identyczną bo jest dość silna i charakterystyczna, więc nie ma wątpliwości, że chodzi o endorfiny. A to by oznaczało, że w uzależnieniu od alkoholu endorfiny też grają rolę. Wyczuwam też taką jazdę jak wypiję mało tj piwo albo dwa (mając niską tolerkę) ale w znacznym mniejszym nasileniu. Tak więc ja myślę, że ta euforia to endorfiny właśnie, choć po GABA też się czuje euforię.
Rejestracja: 2016
  • 278 / 66 / 0

U mnie tak samo, tylko ilości mniejsze. Nawet nie muszę dużo wypić. Wystarczy że wypije średnią ilość i poczekam kilka godzin bez dopijania czegokolwiek to zaczyna się bardzo 'naturalna' opio faza. Z tym niestety najtrudniej bo chęć na picie więcej jak przed chwilą piłem jest u mnie prawię tak mocna jak chęć na dorzutke stimów.

W szczególności jak szybko wypije dużo alko i nie mam więcej to dostaje takiej nieprzyjemnej stymulacji że nie mogę w miejscu usiedzieć. Tak jak bym dostał zespołu niespokojnych nóg, tylko że cały bym był nogą xd.

A endorfiny rzeczywiście grają ważną rolę w uzależnieniu bo w jego leczeniu stosuję się przecież antagonistów rec. opioidowych.

Jak depenalizacja marihuany może pomóc w walce z koronawirusem

Trudno polemizować ze stwierdzeniem, że spożywanie marihuany stwarza znacznie niższe zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, niż Covid-19. Utrzymanie nieskutecznej prohibicji stanowi bezdyskusyjny koszt dla budżetu państwa, który pokrywa pracę policji, prokuratury, laboratoriów, sądów, zakładów karnych i ośrodków odwykowych .

Zamiast kukurydzy w naczepie tira była marihuana

Rekordowy transport narkotyków przechwycili brazylijscy policjanci. 28 ton marihuany ukryte było w naczepie ciężarówki, która oficjalnie wiozła kukurydzę.
Rejestracja: 2010
  • 4402 / 679 / 22

Jest takie określenie w psychiatrii, jak "nietypowa reakcja na alkohol". Stąd u niektórych euforia alkoholowa, oraz stany maniakalne.
A to co niektórzy opisują jako stan podobny do opio, to raczej zamroczenie alkoholem.

ZX

Rejestracja: 2018
  • 756 / 261 / 0

euforia po alkoholu jest normalna a endorfiny to sa dobrze opisane ze wystepuja po spozyciu
Rejestracja: 2019
  • 7 / / 0

Euforia to po prostu znacznie podwyzszone samopoczucie. Nietypowa reakcja na alkohol? Każdy czynnik może wywołać taką reakcje, kwestia osobnicza. Np. Masochisci odczuwają euforie przy uczuciu bólu. Baaa.. w drugą stone tez tak działa. Nawet opioidy mogą nie wywoływać euforii. Taka pierdoła jak palenie dla ludzi nieuzaleznionych jest fuj a palacz czuje się blogo jak sobie w końcu pociągnie dymka. Tak więc okreslenie "euforia" nie odnosi się do konkretnej substancji, bo u kazdego dana substancja działa różnie. Dlatego nie mozna mówić że jakis srodek nie powoduje euforii w ogóle. Chyba że dla ćpaków euforia znaczyc moze jedynie narkotyki, a ich dzieci wciągają pokruszone lizaki nosem 😝
Rejestracja: 2016
  • 885 / 74 / 0

Odkad biore ssri nie czuje juz tej eufori na alc, ale to dobrze bo bym sie wjebal jeszcze mocniej
Rejestracja: 2017
  • 23 / 5 / 0

03 marca 2019taurinnn pisze:
Jak dla mnie to, co niektórzy nazywają ,,euforią'' po alko, jest po prostu sedacją i odprężeniem. Podobnie jak w przypadku benzo.

W pełni podzielam opinię.
Choć ostatnio mam wrażenie że jeśli chodzi o mnie to dotarłam do momenty gdzie euforii samej w sobie nie daje mi nic, nawet typowe euforyki.
A z alkoholem i euforią to imo kwestia s&s. Jak wypije w dobrym humorze to mi podbije dobry humor, jak w złym to albo podbije zły, tylko że z złego humoru zrobi się on w pewnym sensie przyjemnie "melancholijny".
Rejestracja: 2017
  • 664 / 54 / 0

Jedno piwo ale zaznaczam jedno fajnie pobudza i dodaje energii.
Rejestracja: 2018
  • 674 / 104 / 0

przy większym wypiciu - ta euforia jest taka pusta, serwowana na siłę przez %% krążące we krwi..
Rejestracja: 2017
  • 1331 / 386 / 0

jakby samo alko dawalo taka super euforie to by ludzie nie robili miksow ;)
chyba, ze alko to pierwsza milosc sposrod innych uzywek, to moze i jest jakas euforia, ale ja takowej nie doswiadczylam.
Posty: 56 Strona 5 z 6
Wróć do „Etanol”
Na czacie siedzi 1097 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości