Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.
ODPOWIEDZ
Posty: 2581 • Strona 249 z 259
  • 3348 / 309 / 0
Awatar użytkownika
FajnieJest
Kompetentny
Kompetentny

Wlasnie testuje ta nowa odmiane (zielona?) od Canopy Growth aka spectrum cannabis.
8% THC i 7% CBD.

Efekt: bardzo czilowy, tak jak wszystkie zbalansowane odmiany. W moim odczuciu zero psychodeli lub rozkmin. Mily efekt na ciele. Nie typu "stoning" a raczej "releasing tensions".
Smak: ziemisto - kwasny przed paleniem. Pierwsze buchy czuc mocno ziemie, jakbym palil torf. Pozniej zostaje kwasno-cierpka nuta w ustach. Naprawde bardzo ciekawy profil terpenowy. Smaczny, ale nie jest to strain do palenia aby sie delektowac smakiem. Ot ciekawostka dka urozmaicenia palety smakowej.
Wyglad: bardzo ladne topy. Maja cos w sobie z wygladu "suszu CBD", jednakze sa zbite i klejace sie od zywicy. Ciemno-zielone. W swietle dziennym cykne fotke.
  • 2818 / 555 / 9
Awatar użytkownika
Zgienty
Kompetentny
Kompetentny

09 sierpnia 2022jezus_chytrus pisze:
O nic bólu dupy nie mam : )
Nie bardzo kumam - rząd robi "bandycki legal w sieci powiązań z mafią medyczną", ale tak ma być i wszystko działa jak powinno?
09 sierpnia 2022RafalKoral pisze:
Czy aby to nie była ironia?
Czy to była ironia? I tak i nie. Mamy za sobą i tak kamień milowy. W sumie to dalej jest tak trochę sztywniacko z tym. Ja dalej nie mam tego poczucia co na zachodzie. Jointa na ulicy dalej bym się krępował sobie skręcić. Bez przypału jest, ale chować się z tym trzeba. Dalej lepiej pójść sobie w zarośla albo gdzieś w mury się skitrać zajarać. Sebastiański styl w bezkarnej wersji. Nie ma tego komfortu i społecznej akceptacji, że jest to serwowane w barach. Co zrobisz? Może marsz pt Uwolnić Medyczną marihuanę? Nie jest źle, nie trza psuć, jak to mówią. Kiedyś oglądałem paradę KOD a koleś wyskoczył: "Uwolnić kodeinę, uwolnić kodeinę." Precz z parasyfem i sulfoshitem!
Aluminium based lifeforms
  • 11333 / 2161 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Aurora dostał ode mnie 3 warny w niedzielę wieczorem więc z automatu 72 h wakacji. Chyba, że algorytm wakacyjny działa jakoś inaczej i kolejne z rzędu wakacje są dłuższe. Nie potrafię powiedzieć.
Przynajmniej jest spokój.
  • 495 / 128 / 0
Awatar użytkownika

Ubolewam w takim razie mocno nad zaistniałą sytuacją. Trzymaj się brachu, jesteśmy z tobą! Brakuje tu twojego entuzjazmu, radości życia oraz chwili! Mam nadzieję, że te "wakacje" szybko przeminą i powrócisz jeszcze bardziej dowcipny i zadowolony z życia! I nie dasz się więcej prowokować.

Co do MM, to niestety zawsze i wszędzie znajdą się malkontenci i co by nie było zawsze pozostaną niezadowoleni. Tym bardziej że ową predyspozycję do wiecznego narzekania i utyskiwania mamy we krwi, wyrytą w naszej mentalności narodowej. Dlatego tak bardzo brakuje ludzi takich jak aurora20.
Dobrze to ująłeś Zgienty, to faktycznie jest kamień milowy. I zapewne przyszłe pokolenia będą o tym uczyć się z podręczników do historii. Choć pewnie już wtedy podręczników nie będzie lecz podręczne tablety czy inne tam smart kompy.
Czasy kretyńskiej prohibicji po woli mijają, a my jesteśmy świadkami wielkich wydarzeń. W ciekawych czasach przyszło nam żyć. To nie to co szabelka i peleryna %-D
  • 11333 / 2161 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

@RafalKoral Nie rób proszę offtopu i pisz za siebie (w liczbie pojedynczej). Są tu też użytkownicy zupełnie odmiennego zdania odnośnie topka, który na wakacje mocno zapracował.

Zawsze znajdą się malkontenci, ale z drugiej strony zawsze znajdą się szczęśliwi z "ochłapów ze stołu".
Jeśli porównać, jak to działa w wielu innych krajach, to naprawdę nie mamy powodu do huraoptymizmu.
Chyba że na zasadzie "aa w takiej Ugandzie pewnie w ogóle nie mają".
  • 2818 / 555 / 9
Awatar użytkownika
Zgienty
Kompetentny
Kompetentny

10 sierpnia 2022RafalKoral pisze:
Czasy kretyńskiej prohibicji po woli mijają, a my jesteśmy świadkami wielkich wydarzeń. W ciekawych czasach przyszło nam żyć. To nie to co szabelka i peleryna %-D
Kiedyś to przynajmniej można było sobie pomachać tą szabelką no i poczuć się trochę Supermanem. Teraz za takie coś z miejsca kłują w kajdany, glebują, zamykają tudzież banują. ;)
Aluminium based lifeforms
  • 124 / 13 / 0

Ostatnio dużo pojawią mi się na fejsie reklam w stylu "Medyczna M. Telemedycyna"
Piszą w podpunktach jak wygląda proces, i wydaje się bardzo prosty: umawiasz wizytę, płacisz kasę, dzwoni lekarz i dostajesz recke na mj. Kolejne "wizyty" są już tańsze.
Czy ktoś probowal, wiecie czy naprawdę tak to działa, czy to tylko w reklamie wygalda tak pięknie, a w rzeczywistości lekarz na tej wizycie za 200zl stwierdzi że osoba nie kwalifikuje się do leczenia i nara.
  • 495 / 128 / 0
Awatar użytkownika

Jak masz jakieś schorzenia to prawdopodobnie się zakwalifikujesz. Zobacz na srtonie weed week pl w zakładce kliniki konopne jest wykaz najlepszych w kraju. Mają też często promocje, pierwsza wizyta nawet za 100zl.
  • 11333 / 2161 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Nie próbowałem, ale mój ziomeczek nie tak dawno w ten sposób skołował sobie receptę.
Wyglądało to dokładnie tak, jak opisałeś.
Zarejestrował się, opłacił, miał krótką rozmowę z doktorkiem, na której został zapytany, czy już kiedyś używał oraz poinformowany, że nie wolno pod wpływem prowadzić pojazdów (pracuje jako kurier).
Jako powód chęci kuracji podał problemu z zasypianiem i lekkie bóle spowodowane dźwiganiem paczek.
Nie musiał wysyłać żadnej dokumentacji - wszystko na słowo.
Niestety żeby zrealizować receptę, musiał jechać do sąsiedniego województwa.

Poszukaj sobie w necie jakiś opinii na temat danej kliniki, bo podejrzewam, że mogą zdarzyć się naciągacze.
  • 495 / 128 / 0
Awatar użytkownika

Obecnie apteki są zawalone po brzegi i to różnymi odmianami i oby tak dalej! A będzie tylko lepiej mam taką nadzieję.
To też chyba zależy od kliniki i od podejścia lekarza. Niektórzy faktycznie może wychodzą z założenia by przeciwdziałać skutkom kupowania niepewnego gó...a z czarnego rynku. Jak już ktoś i tak ćpa, to niech przynajmniej pewne zdrowe i sprawdzone, a nie kuj wie co, z czym i skąd, wspierając gangsterów, zamiast budżet państwa.
ODPOWIEDZ
Posty: 2581 • Strona 249 z 259
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.