Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.
ODPOWIEDZ
Posty: 2492 • Strona 190 z 250
  • 1282 / 195 / 0
Awatar użytkownika

Nie ma właściwie nie miała - a szkoda. Afrodyzjak. Właśnie nabiłem pół bonga (mały cybuch) medycznego zioła, czyli bardzo mało jakieś 0.2 to będzie max. Z lekkim opóźnieniem (ok 5 min) taka mała ilość porobiła konkretnie.

Scalono. | STR88

Jak załatwiacie kontynuacje recept? Czy mogę iść z zaświadczeniem i z kwitem recepty na papierze (pomarańczowy druk wydawany w aptece z dawkowaniem i napisem "Recipe") do rodzinnego? Jeśli nie do internisty, to do swojego psychiatry? I tak w ogóle medyczna marihuana na jakiej recepcie jest wydawana ogólnie biała czy różowa? Zakładam róż.
Uwaga! Użytkownik aurora20 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 11180 / 2114 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

A to nie jest tak, że właściwie wystawia się niemal wyłącznie elektroniczne recepty?
Wątpię, żeby lekarz rodzinny poszedł na taki numer, ale nie zaszkodzi spróbować. Psychiatra pewnie też będzie miał opory, choć w przypadku prywatnej wizyty może nieco mniejsze.
Jeśli się uda, to koniecznie napisz : )
  • 1282 / 195 / 0
Awatar użytkownika

@jezus_chytrus Ale w sumie na jaki numer? Ja mam zaświadczenie od lekarza, że leczę się ziołem i to z ledwo zaschniętym elektronicznym atramentem z certyfikatem bezpiecznego podpisu : )

Doczytałem online, że MM może wystawić każdy lekarz poza np weterynarzem, w tym internista.

Wydaje mi się, że jak mam zaświadczenie że się tym leczę, to on mi to powinien (może nawet musi) wystawić.
Uwaga! Użytkownik aurora20 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 11180 / 2114 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Nic nie musi - bo niby dlaczego? : D Owszem - może, ale nie po to jego koledzy po fachu zgarniają grubą kasę w klinikach konopnych, żeby darmo miał zioło wypisywać.
  • 1282 / 195 / 0
Awatar użytkownika

Nie do końca się zgadzam z analogia, bo jednak rodzinni wypisują substancje narkotyczne bez mrugnięcia okiem. Np. opiaty pomimo że nie są anastezjologami ani urologami itp benzodiazepiny mimo że nie są psychiatrami.

Ot, prosta analogia.

Spróbuję pewnie i dam znać. Co na pewno spróbuję - wyrwać z innej konopnej rc na przedłużenie innego szczepu. Innymi słowy zamiast dzwonić do swojej, gdzie znowu 200 policzą, zadzwonię do konopnej kliniki w której nigdy nie byłem (tańszej wiadomo) z najtańszą opcją kontynuacji. Z tym że wezmę odmianę L.A. Confidental (100%indica 21%thc1%cbd) zamiast Night Train Haze (hybryda 22%thc1%cbd). Patrząc na parametry, powinni bez problemu przepisać mi coś "słabszego" o 1%THC niż odmiana od pierwotnej kliniki.
Znajdzie się na lajcie taka, co przedłuża za 100 zł ja nie mniej. Wbiję po prostu z certyfikatem innej kliniki, trzeba kombinować. Jeśli sami będą chcieć diagnozować, cóż, jeszcze raz zapłacę haracz 200 zł w obecnej klinice na 1. przedłużenie a później już też luźno, za ok 100 zł chyba przedłużają.
ALE WCZEŚNIEJ właśnie pójdę na rozmowę z rodzinnym i szczerze wyjaśnię ocb, przedkładając mu wzór RC na zioło z apteki (dawkowanie itp) - podejrzewam, że mi przepisze. Mam podstawy ponad 10-letniej bezsenności, żadnych uzależnień w papierach.


W razie czego dam znać. Może @DexPL ma wskazówki, jak wyrywać kontynuacje recept w najtańszy sposób? Moja klinika za 2-gą kontynuację liczy 200 dopiero potem schodzą, więc kminię.
Uwaga! Użytkownik aurora20 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 676 / 56 / 0
Awatar użytkownika
wonszgrzybojad
Kompetentny
Kompetentny

Aurora 22 to podobno ghost train haze od rare dankness
  • 11180 / 2114 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Może czasy się zmieniły i inaczej lekarze podchodzą do takich spraw (dawno nie byłem u lekarza)... powodzenia w każdym razie. Daj znać koniecznie, jak poszło.
Zmiana odmiany powinna być formalnością - powiesz, że na spanie jest lepsza i tyle.
  • 157 / 18 / 0

Z Doktorkiem od roku rozważany MM.
Biorę aż 7 różnych leków, wówczas zostałyby 2 + mj.
Rozmowy jutro:D!
Mam aż 3 z oficjalnych wskazań!
Substancje psychoaktywne powinny być dodatkiem do życia a nie na odwrót.
W innym przypadku będziesz wzywał pomocy głosem szopa pracza czego osobiście nie życzę lol
---- :korposzczur: -----
  • 6 / 3 / 0

Siemano, podzielę się z Wami dokładnymi odczuciami odnośnie terapii medyczną marihuaną od uzyskania recepty do spożywania.

Zapisałem się na wizytę do jednej z klinik konopnych w Łodzi. marihuanę chciałem uzyskać z powodu zaburzeń snu. Pierwsza wizyta kosztowała mnie 250 zł (następne już po 180 zł). Rozmowa z lekarzem odbywała się zdalnie. Już podczas rejestracji byłem proszony o wysłanie dokumentacji leczenia, jeżeli taką posiadam. Moja cała historia leczenia składała się tylko ze screenów z jednej wizyty u psychiatry online (też z powodu problemów ze snem), podczas której otrzymałem receptę na hydroksyzynę i tradazon.

Samo spotkanie z lekarzem odbyło się kilka dni później i zajęło około 20 minut. Podczas rozmowy pani doktor pytała się dokładnie, jakie problemy mam ze snem. Padło również pytanie, czy paliłem kiedyś wcześniej. Nie miałem zamiaru kłamać. Powiedziałem, że paliłem i zauważyłem po tym u siebie poprawę w usypianiu i wysypianiu się. Był również wątek o tym, jak poprzednie leki na mnie działały. Nie ukrywałem, że zwyczajnie boję się tabletek na receptę ze względu na potencjał szkodzący. Poza tym nie działały na mnie tak, jak powinny. Nadal budziłem się niewyspany.

Po rozmowie lekarka stwierdziła, że kwalifikuję się do terapii. Dostałem receptę na 10 g Aurory zawierającej 20% THC i <1% CBD (indica). Chciała na początku przypisać 0,1 g dziennie przed snem, ale przez to, że miałem doświadczenie z ziołem wcześniej zwiększyła do 0,2 g z możliwością rozszerzenia do 0,3 g przy następnej wizycie.

Zakupiłem lek w aptece za 540 zł (to i tak nie jest najgorzej, niektóre wołają ponad 700zł) i zacząłem terapię. Efekty pojawiły się natychmiastowo. Moja jakość snu się poprawiła i zacząłem się wysypiać. Przez to już w pierwszym miesiącu używania zacząłem być znacznie bardziej produktywny, miałem najlepszy miesiąc w pracy od jej rozpoczęcia, a po dodaniu do tego wysiłku fizycznego w ciągu dnia mój organizm chyba nigdy nie czuł się lepiej.

ZAZNACZAM JEDNĄ, BARDZO ISTOTNĄ KWESTIĘ, JEDNAK NIE DLA KAŻDEGO OCZYWISTĄ: Nie używam ŻADNYCH innych leków i narkotyków, a zioło spożywam jedynie zgodnie z zaleceniem (nie przekraczam 0,2 g dziennie, nie używam w ciągu dnia, jedynie wieczorem). Uważam, że w główniej mierze w tym tkwi sukces terapii.
  • 11180 / 2114 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Czyli wychodzi na to, że w zasadzie wystarczy jakiś dowód w postaci przyjmowania wcześniej leków nasennych (a to pewnie od ręki skołuje co trzecia osoba na forum :D), odpowiednia gadka, kasa i gotowe. W dodatku słusznie zwrócili uwagę, że skoro paliłeś, to trzeba zwiększyć dawkę. Bardzo dobrze moim zdaniem, że nie robią problemów. Może kiedyś skorzystam, skoro to w zasadzie przez neta można ogarnąć : )
ODPOWIEDZ
Posty: 2492 • Strona 190 z 250
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.