Medyczna marihuana w Polsce

Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

• 2592 / 917 / 1

Nie szybko. Po monopolu jest oligopol..
  • 789 / 58 / 0

jeżeli nowe odmiany pojawią się w aptece to już duża zmiana na +

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Co na temat użycia narkotyków mówią ścieki?

Próbki z Halifax, Montrealu, Toronto, Edmonton i Vancouver zostały przetestowane pod kątem śladów konopi indyjskich, metamfetaminy i kokainy, a wyniki pokazują różnice w zależności od miasta i pory roku.
  • 1394 / 134 / 0

Szkoda tylko, że zamiast dać zarobić polskim farmerom wolą wspierać niemiecki koncern, ale jakoś w tym kraju już mnie to nie dziwi.
Użytkownik zbanowany
  • 62 / 14 / 0

Na razie priorytetem jest złamanie monopolu i obniżka cen, więc nie ma co narzekać. To dobry znak.
  • 3047 / 174 / 0

Gdy znajomy byl u medicany i odbieral recepte, lekarz mu powiedzial ze policja robi kontrole pacjentow medycznych, sprawdza czy ma sie tylko "jeden" susz w domu, a nie kilka sloikow lub wieksza ilosc niz ta na recepcie. Prawda to? Przy odbiorze suszu w aptece pani aptekarka powiedziala to samo. Prawda czy falsz? Mi sie zdaje ze lekarze i farmaceuci tak mowia, bo musza, chociaz z drugiej strony farmaceutka opowiadala tez ze slyszala o przypadkach kontroli policyjnych medycznych uzytkownikow w swoich kregach.
  • 2592 / 917 / 1

Z racji bardzo bliskiej współpracy zawodowej z lekarzem, który wystawił już około 320 takich recept (stan na koniec sierpnia) rozmawiamy o tym i nie wiadomo mi i jemu żadnej kontroli Choć może to kwestia innej komendy wojewódzkiej, lub idioty - komendanta powiatowego.

Tak czy siak. Jeżeli to prawda, to raz, dwa będzie o tym bardzo głośno. Tylko jak oni od ręki mają zbadać, czy to jeden, czy więcej rodzajów suszów? Będą to palić?
  • 337 / 39 / 0

Na jakiej podstawie może policja szukać u pacjentów innych rodzajów marihuany lub większych ilości? Przeszukanie mieszkania nawet bez postanowienia prokuratora lub sądu winno być zatwierdzone przez prokuratora bądź sędziego. Czy były takie akcje w przypadku silniej działających środków? Ja o czymś takim nigdy nie słyszałem.
Złamanie monopolu nie zawsze musi oznaczać zmianę cen, istnieje coś takiego jak zmowa cenowa, w końcu wszyscy chcą zarobić ile się da.
  • 2592 / 917 / 1

Za czasów ziobry wszystko staje się powoli możliwe.
  • 3047 / 174 / 0

Opowiesci i ostrzezenia zostaly powiedziane w Warszawie.
  • 7366 / 870 / 0

Też uważam, że medyczna powinna być uprawiana w PL - toć jesteśmy krajem rolniczym.
Zastanawiam się tylko, jakie warunki musiałby spełnić rolnik chcący zająć się tematem.
Uprawa outdoor musiałaby być chroniona 24 h na dobę, otoczona siatką pod napięciem i drutem kolczastym, a do tego fosa z krokodylami itd - inaczej będzie dochodziło do licznych prób uszczuplenia uprawy przez zdesperowanych palaczy, czy też drobnych dilerów.
Do tego nie każdą odmianę da się uprawiać pod naszym niebem więc musiałaby to być uprawa indoor. Inaczej nie ma mowy o ciągłości i powtarzalności zbioru.
Wróć do „Marihuana”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata