Medyczna Marihuana w Polsce - Wątek Ogólny

Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

Posty: 987 Strona 51 z 99
Rejestracja: 2018
  • 2860 / 1164 / 1

Nie szybko. Po monopolu jest oligopol..
Rejestracja: 2015
  • 918 / 80 / 0

jeżeli nowe odmiany pojawią się w aptece to już duża zmiana na +

Koniec z karami za posiadanie. Polska Sieć Polityki Narkotykowej domaga się reform

Wojna z narkotykami nie działa, a wręcz szkodzi. Karanie użytkowników substancji psychoaktywnych nie rozwiązuje kwestii nadużywania narkotyków, skazuje ich na marginalizację oraz pogłębia problemy społeczne i zdrowotne – pisze Polska Sieć Polityki Narkotykowej 26 czerwca 2020, w Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Narkotyków.

Konopie na miejskim trawniku. Obok tabliczka ''Nie wpuszczać psów''

Straż miejska w Warszawie otrzymała zgłoszenie o hodowli konopi na jednym z trawników na Bemowie. Obok ktoś postawił tabliczkę z napisem: „Wysiana łąka, prosimy nie wpuszczać psów”.
Rejestracja: 2011
  • 2314 / 382 / 0

Szkoda tylko, że zamiast dać zarobić polskim farmerom wolą wspierać niemiecki koncern, ale jakoś w tym kraju już mnie to nie dziwi.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 62 / 15 / 0

Na razie priorytetem jest złamanie monopolu i obniżka cen, więc nie ma co narzekać. To dobry znak.
Rejestracja: 2010
  • 3135 / 207 / 0

Gdy znajomy byl u medicany i odbieral recepte, lekarz mu powiedzial ze policja robi kontrole pacjentow medycznych, sprawdza czy ma sie tylko "jeden" susz w domu, a nie kilka sloikow lub wieksza ilosc niz ta na recepcie. Prawda to? Przy odbiorze suszu w aptece pani aptekarka powiedziala to samo. Prawda czy falsz? Mi sie zdaje ze lekarze i farmaceuci tak mowia, bo musza, chociaz z drugiej strony farmaceutka opowiadala tez ze slyszala o przypadkach kontroli policyjnych medycznych uzytkownikow w swoich kregach.
Rejestracja: 2018
  • 2860 / 1164 / 1

Z racji bardzo bliskiej współpracy zawodowej z lekarzem, który wystawił już około 320 takich recept (stan na koniec sierpnia) rozmawiamy o tym i nie wiadomo mi i jemu żadnej kontroli Choć może to kwestia innej komendy wojewódzkiej, lub idioty - komendanta powiatowego.

Tak czy siak. Jeżeli to prawda, to raz, dwa będzie o tym bardzo głośno. Tylko jak oni od ręki mają zbadać, czy to jeden, czy więcej rodzajów suszów? Będą to palić?
Rejestracja: 2018
  • 603 / 106 / 2

Na jakiej podstawie może policja szukać u pacjentów innych rodzajów marihuany lub większych ilości? Przeszukanie mieszkania nawet bez postanowienia prokuratora lub sądu winno być zatwierdzone przez prokuratora bądź sędziego. Czy były takie akcje w przypadku silniej działających środków? Ja o czymś takim nigdy nie słyszałem.
Złamanie monopolu nie zawsze musi oznaczać zmianę cen, istnieje coś takiego jak zmowa cenowa, w końcu wszyscy chcą zarobić ile się da.
Rejestracja: 2018
  • 2860 / 1164 / 1

Za czasów ziobry wszystko staje się powoli możliwe.
Rejestracja: 2010
  • 3135 / 207 / 0

Opowiesci i ostrzezenia zostaly powiedziane w Warszawie.
Rejestracja: 2014
  • 8873 / 1203 / 0

Też uważam, że medyczna powinna być uprawiana w PL - toć jesteśmy krajem rolniczym.
Zastanawiam się tylko, jakie warunki musiałby spełnić rolnik chcący zająć się tematem.
Uprawa outdoor musiałaby być chroniona 24 h na dobę, otoczona siatką pod napięciem i drutem kolczastym, a do tego fosa z krokodylami itd - inaczej będzie dochodziło do licznych prób uszczuplenia uprawy przez zdesperowanych palaczy, czy też drobnych dilerów.
Do tego nie każdą odmianę da się uprawiać pod naszym niebem więc musiałaby to być uprawa indoor. Inaczej nie ma mowy o ciągłości i powtarzalności zbioru.
Posty: 987 Strona 51 z 99
Wróć do „Marihuana”
Na czacie siedzi 1316 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość