Medyczna marihuana w Polsce

Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

• 1262 / 99 / 0

13 lipca 2019siostrorelanium pisze:
Odnosnie zakazu spozywania w miejscach publicznych - nie widze specjalnie podstaw, chyba ze jakas nie do konca trafiona analogia jak spozywanie akoholu w miejscu publicznym. Z drugiej strony morfinę pacjent moze zazywac w kazdym miejscu, wiec prawo zdecydowanie nie moze zabraniac podobnego podejscia do medycznej marihuany.
W niektórych stanach USA też było / jest coś podobnego. To znaczy susz mogłeś palić / waporyzować jedynie w domu, tak żeby nie widziały tego osoby trzecie, zwłaszcza dzieci. Inaczej sprawa wyglądała, gdy miałeś marihuanę w innej formie, np. edibles. Te mogłeś już sobie od razu zjeść na ulicy i przypału nie było.
Wyjątkiem też były sytuacje, w których jedynie taka marihuana mogłaby Ci pomóc, np. nie wiem, atak padaczki.
Z tą morfiną też bym się tak nie zagalopowywał, bo o ile na tabletkę nikt pewnie by nie zwrócił uwagi, tak gdybyś zaczął przy stoliku w knajpie walić majke po kablach, albo jeszcze lepiej na dworcu pewnie też by smutni panowie Cie zatrzymali, a dopiero później wyjaśniali.
  • 173 / 11 / 0

Był ktoś u Konopnego lekarza ? Albo zna kogoś co był ?
Ja się będę wybierał :) mam nadzieje, że nie będzie problemów :) Tani on nie jest, ale tez nie jest znacznie droższy od innych prywatnych lekarzy . Plusem jest to , że kolejne wizyty już tylko 200 pln czyli tyle co u jakiegoś prywatnego.
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2019 przez kavakawa, łącznie zmieniany 1 raz.

"Straszenie narkotykami nie przynosi efektów". Co przynosi, opowiada Piotr Tubylewicz z SIN

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) zajmuje się edukacją. SIN wychodzi z założenia, że lepiej uczyć, jak nie zrobić sobie krzywdy, niż zakładać, że ludzie przestaną ćpać od pogrożenia palcem.

Kartel przez pomyłkę wysłał narkotyki o wartości 17 mln zł do dealerów Forda

Ogromna pomyłka w logistyce przytrafiła się znanemu kartelowi narkotykowemu Sinaola. Kanadyjscy policjanci przechwycili 180 kilogramów metamfetaminy, którą odkryto w nowych samochodach Forda.
  • 948 / 99 / 0

No super. 300 zł czy wiecej pierwsza wizyta (nawet 200 to drogo), potem nawet do 85 zł / grama jakiegos gowna co wygada jak od sebastiana. Na poczatku byly szychy, teraz jakis mial ogolnie padaka. Alez trzeba byc zdesperowanym, w dodatku to srednia sativa.
  • 173 / 11 / 0

Jak ktoś jest uzalezniony i pali grama dziennie to medyczna wychodzi bardzo drogo.
Mi taki gram starczy na dobre parę miesięcy jak bede palił raz na tydzień lub raz na dwa, to nie będzie mnie tyle to kosztować. A komfort i legalność są bezcenne :)
  • 6 / / 0

Może warto zrobić listę lekarzy wg miast, którzy skłonni są zalecić terapię? W Warszawie wiem, że jest Medicana i KonopnyLekarz. W Krakowie też oddział Medicany. Ktoś coś wie o Poznaniu?
  • 6880 / 751 / 0

Takie listy mogą sprawić, że zaczną się krucjaty do owych lekarzy i wspomniani, otwarci na nowinki magicy zwyczajnie się wystraszą i przestaną przepisywać zioło w ogóle.
  • 173 / 11 / 0

Miała się pojawić odmiana w aptekach 10 % THC i 10 % CBD. Wiadomo kiedy może się pojawić ?
  • 6 / / 0

18 lipca 2019jezus_chytrus pisze:
Takie listy mogą sprawić, że zaczną się krucjaty do owych lekarzy i wspomniani, otwarci na nowinki magicy zwyczajnie się wystraszą i przestaną przepisywać zioło w ogóle.
Czy ja wiem... Wspomniane przeze mnie ośrodki specjalizują się w zalecaniu takiej terapii więc myślę, że tylko cieszą się ze zwiększonego zainteresowania. Przykładowo, wiem od autorów tego bloga http://www.stonerchef.pl/jak-dostac-rec ... -po-kroku/, że po publikacji tego wpisu Medicana w Warszawie przeżywa prawdziwe oblężenie. Taki influencer marketing ;)

Jeszcze coś takiego znalazłem w pobliżu Wrocławia - https://centrum.maxhemp.pl/
  • 173 / 11 / 0

jakie są najmniejsze ilości medycznej dostępne w aptece ? Aby nie było tak , że zapłacę za wizytę tak drogo, a lekarz mi grama wypisze :P
  • 6880 / 751 / 0

@gumisss
Magicy, którzy przepisują bez oporów wszystko i każdemu może i ucieszą się z nowych klientów. Oczywiście mowa tu tylko o prywatnej wizycie, bo nie uwierzę, że jakiś lekarz przyjmujący tłumy ćpunów domagających się zioła na NFZ, tak ochoczo je przepisywał : )
Wróć do „Marihuana”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata