Kokaina - Problemy z sercem

Półsyntetyczna pochodna alkaloidów krasnodrzewu pospolitego.
Więcej informacji: Kokaina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 4 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0


Siema wszystkim
Może ktoś coś doradzi :)

Mam problem z kokainą, otóż po wciągnięciu koki wszystko jest w porządku, jednak po jakichś 40 min jak koks przestaje działać moje serce dalej nawala przez kolejne około 6 godzin, z czy może to być związane ?
Inne używki jak RCsy, amfetamina itp nie powodują takich objawów, problem występuje tylko w przypadku kokainy.

Co do czystości towaru jest na pewno bez żadnych dodatków, mam w Brazylii przyjaciela który od czasu do czasu ma możliwość dostarczyć mi małą ilość. Próbowałem też koki od znajomych, jednak poza tym że jest słabsza efekty te same.

Byłem prywatnie u bardzo dobrego kardiologa(o koksie nic nie mówiłem), porobił mi badania itp i stwierdził że wszystko jest w porządku i jestem najzdrowszą osobą którą badał, żadnych problemow z sercem.

Ma ktoś pomysł, dlaczego po tych 40 minutach serce nie wraca do normalnej pracy,l tylko tak nawala ? Czy są jakieś możliwości zaradzenia temu, czy tylko rezygnacja z koki ?

Dzięki z góry za rady lub sugestie.
Rejestracja: 2019
  • 10 / / 0


Miałem podobnie jak zaczynałem z koksem.
Ale tylko podobnie bo u mnie po zabawie kiedy się kładłem spać czuć było to przyspieszone bicie ale później po ilus tam wieczorkach organizm chyba się przyzwyczaił i juz nie czuć.
Z tym, ze dziwne jest to bicie po 6 godzinach jeszcze u Ciebie, u mnie nie wiem jak jest bo zasypiam dość szybko

Amerykański sen, opioidowy koszmar

Wypisywane w Polsce drżącą ręką opioidy, w USA przez co najmniej ostatnie dziesięciolecie leczyły bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, przeciążone kolana, a nawet dolegliwości związane z wyrzynaniem się zębów mądrości. To nie mogło się skończyć dobrze.

Dla kobiet w ciąży nie ma bezpiecznego poziomu spożycia alkoholu

Uczeni, których praca ukazała się w piśmie "Chaos", wykorzystali teorię chaosu do zbadania długoterminowych następstw spożywania alkoholu przez ciężarną kobietę.
Rejestracja: 2007
  • 186 / 15 / 0


Reakcja organizmu, na zaburzenie homeostazy. I to częste przy wszystkich stymulanatach, i jak schodzi, to wali mocno i niemiarowo a jak dociągniesz to się miaruje. Koniec końców jednak nie jest przyjemnie, ja mam problemy z sercem, i zdarza się, że mam po za dodatkowymi skurczami, migotanie przedsionków, to wtedy kiedyś do szpitala, potem samemu nauczyli się umiarawiać, i staram się tego nie brać.
Rejestracja: 2010
  • 1359 / 50 / 25


Mechanizm niedokrwiennego uszkodzenia serca jest następujący:
— wzrost zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen związany z nieselektywnym pobudzeniem receptorów adrenergicznych (wzrost kurczliwości, częstości serca i ciśnie- nia tętniczego);
— działanie naczynioskurczowe. Pobudzenie alfa1-, alfa2-
-receptorów obecnych w naczyniach wieńcowych powoduje, w sposób zależny od dawki, silny skurcz tętnic wieńcowych. Ponadto kokaina stymuluje uwalnianie endoteliny-1 (czynnika wazokonstrykcyjnego) oraz hamuje produkcję tlenku azotu (czynnika wazodylatacyjnego) w komórkach śródbłonka naczyniowego;
— działanie prozakrzepowe poprzez aktywację płytek krwi (stymulację agregacji, zwiększenie produkcji tromboksanu A2), zwiększenie aktywności inhibitora aktywatora plazminogenu, podwyższenie stężenie fibrynogenu i czynnika von Willebranda. Warto wiedzieć, że zawał serca u osób po zastosowaniu kokainy jest następstwem zakrzepicy wewnątrzwieńcowej na powierzchni blaszki włóknistej, a nie jak u pacjentów z miażdżycą tętnic wieńcowych następstwem ostrej zakrzepicy na pękniętej blaszce.

Natomiast jesli chodzi o zaburzenia rytmu serca i przewodnictwa to Częstość występowania arytmii u pacjentów zażywających kokainę, wliczając częstoskurcz komorowy, wynosi 8–13% . U osób uzależnionych od kokainy najczęstszą (81%) przyczyną nagłego zgonu jest migotanie komór . kokaina zwiększa ryzyko arytmii w wyniku aktywacji adrenergicznej. Ponadto ma istotny wpływ na przewodzenie impulsów, blokuje kanały sodowy i potasowy. W kardiomiocytach ma właściwości leków antyarytmicznych klasy I, działa proarytmiczne (bezpośrednio na kanały sodowe), wywołując arytmie nadkomorowe i komorowe, które mogą być groźne dla życia, zwłaszcza u chorych z objawami niedokrwienia mięśnia sercowego.

Do tego jeszcze są kardiomiopatie, zapalenie wsierdzia, udar mózgu i inne.
Posty: 4 Strona 1 z 1
Wróć do „Kokaina”
Na czacie siedzi 59 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość