Kreatyna jako środek nootropowy

Substancje wykazujące działanie prokognitywne.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 6147 / 1085 / 2

16 stycznia 2019NegatywneWibracje pisze:
Jeśli o kretkę akurat chodzi, to sugerowałbym codzienną suplementację w niewysokich dawkach.
Docelowo wystarczy nawet ok 2-3gramy.

Tylko na nerki uwazaj.
13 stycznia 2019Migomat pisze:
A mnie zastanawia zestawienie kreatyny wraz z tauryną w kawie z rana jak wpłynęło by to na funkcjonowanie podczas dnia, nie wiem czy mieszanie tego z kawą to dobry pomysł, może lepsza yerba by do tego była, a kawe to tylko sypaną nic rozpuszczalnego czy bezwodnego. Ktoś może wie i chciał by się podzielić jakąś refleksją ??
Omijalbym.
Kawa odwadnia, kreatyna obciaza nerki.
Pod wzgledem dzialania moze byc si ale warto rozpatrzyc to pod wzgledem + i -.
  • 3 / / 0

Hcl jest dobry, wystarczy 750mg, aktualnie w menu :)

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Nie odpuszczamy do końca

Czyli ciekawy artykuł z "Forum Służby Więziennej" ;)
  • 4 / / 0

Z czasów ćwiczenia na siłowni pamiętam, że kreatyna niejako zatrzymuje w mięśniach wodę. Czy stosowana wyłącznie w celach nootropowych (bez intensywnego wysiłku fizycznego) może jakoś wpłynąć na wygląd fizyczny (spowodowana nadmiarem wody opuchlizna, itd.)?
  • 210 / 21 / 0

@rzygor Ciężko stwierdzić. Ja wbrew opinii średnio spuchłem na cyklu. A piłem sklanę wody średnio co 1,5h. Odblok niezbędny HcG i clomid

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
  • 318 / 20 / 0

Dobrze rozumiem, że kreatyna może zastąpić Alpha-GPC albo CDP cholinę przy stosowaniu np. noopeptu? Jak tak, to dla trenujących byłoby to bardzo wygodne i ekonomiczne.
  • 86 / 6 / 0

Nie zastąpi. Jak się nie ćwiczy mięśnia, to on nie nabierze wody i glikogenu, którymi kreta pompuje mięśnie. Ale wracając z Biedronki z ciężkimi siatkami to też trening i po takim czymś może lekko nabrać, co jest działaniem pożądanym, bo jak zabraknie wody w organiźmie na stymulantach, to pobierze ją najpierw stamtąd, a nie np. odwodni mózg.
  • 6147 / 1085 / 2

19 października 2019kalafior91 pisze:
@rzygor Ciężko stwierdzić. Ja wbrew opinii średnio spuchłem na cyklu. A piłem sklanę wody średnio co 1,5h. Odblok niezbędny HcG i clomid

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Nawet 2l wody nie dostarczyła...
Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi - chcesz nam powiedzieć, że piłeś za mało czy jak?
  • 2745 / 501 / 7

Mógłbym prosić o dokładniejsze wyjaśnienie dlaczego trzeba dużo pić na kreatynie?
  • 6147 / 1085 / 2

Raz, że obciąża nerki a dwa, że powoduje puchnięcie mięśni - ułatwia wiązanie wody.
  • 318 / 20 / 0

@fearnoevil nie za bardzo rozumiem. Kretę biorę bo trenuje ale interesuje mnie zastosowanie nootropowe bo w którymś chyba z wrzuconych artykułów na ten temat ktoś sugerował, że może być to tani sposób na zastąpienie źródła choliny koniecznego przy stosowaniu noopeptu. Chyba, że odpowiadasz komuś innemu :D
Wróć do „Leki nootropowe”
Na czacie siedzi 1332 uczestników Wejdź na czata