Benzo początki (zmieniona nazwa oryginalnego tematu)

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny – np. diazepam, czy klonazepam.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 5 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2018
  • 130 / 13 / 0

Szukam - jak w temacie - w miare zbalansowanej pod kątem działania benzodiazepiny dla nowicjusza. Nie miałem jeszcze do czynienia z benzo, chcę kupić bardziej po to, żeby spróbować. I wymyśliłem sobie, żeby działała, powiedzmy tak "akurat". Ale co najważniejsze, żeby miała też krótki czas działania. Z pewnością nie chcę po 24 godzinach odczuwać jeszcze objawów, po, załóżmy, jednej dawce.
Powiedzmy, że moje "akurat" to bliżej chlorodiazepoksydowi niż alprazolamowi (chociaż się nie znam, więc obrazuję tylko teoretycznie).

/Zmieniam nazwę, bo wątek związany jest z 'harm reduction'. Powinni go przeczytać wszyscy, którzy zaczynają zabawę z benzo, zanim zrobią sobie krzywdę./ misspill
Rejestracja: 2016
  • 3381 / 978 / 0

Jest to forum, które ma na celu informować i redukować szkody. Napiszę pokrótce co o tym sądzę. W/g mnie nastawianie się per "spróbuję heroiny, na pewno tylko raz, bo chcę zobaczyć jak działa" jest pakowaniem się w gówno na własne życzenie. Ty jesteś młody, Tobie głupotę można wybaczyć i należy informować. Takie myślenie jest jak myślenie 3-latka "skoczę z kanionu, dobędę mocy Supermana i odlecę, wszystkich zadziwiając, że jednak można latać i będę już wiecznie spełniony". Tak sprawy się nie mają.

To jest gra niewarta świeczki, nędzna faza, która paradoksalnie wkręca się jak mało co. Znam lepsze sposoby na spieprzenie sobie życia niż próbowanie benzo z podejściem "na pewno się nie uzależnię".

Benzo stosuje się doraźnie i w ostateczności w stanach ciężkiego niepokoju w szpitalach, a poza nim tego typu leki są na receptę Rp, przez co prawie każdy pacjent psychiatryczny miał w historii jakiś okres NADUŻYWANIA benzodiazepin. Branie benzo często zamienia się w nawyk, granica gdzie lęk jest do zniesienia a gdzie nie ciągle się przesuwa na niekorzyść pacjenta, w efekcie niektórzy bez benzo nie przestąpią progu własnego mieszkania, gdyż panicznie boją się wyjść na ulicę.

Jeśli czytałeś o braku lęku i umiejętności odnalezienia się w każdej sytuacji po benzo, albo, że alprazolam jest kokainą wśród benzo, a klony upierdalają jak meserszmit - źle trafiłeś.
Nie próbuj w ogóle, nie uzależnisz się przynajmniej. Benzodiazepiny uzależniają zarówno fizycznie jak i psychicznie, człowiek uzależniony od benzo jest psychicznie chodzącym wrakiem ze skrajnie zaostrzonymi objawami niedokojarzenia, zanikami pamięci, zobojętnieniem, spłaszczeniem afektu.

Odstawka jest bardzo bolesna, a niezmiernie łatwo z powrotem wrócić do nałogu.

Są lepsze rzeczy, o mniejszym potencjale uzależniającym, dasz wiarę?! Wróć za kilka lat to Ci powiem jakie, sobie spróbujesz świadom ewentualnych konsekwencji.

Pomoc dla uzależnionych, bezpieczeństwo dla wszystkich

Ośrodki pomocowe dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych zawsze wzbudzają niepokój, ale w mieście trudno znaleźć lokalizację bez jakichkolwiek sąsiadów. Nie o to też chodzi. Miasto ma zarówno pomagać tym w tarapatach, jak i dbać o poczucie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. Rozmowa z wiceprezydentką Warszawy Aldoną Machnowską-Górą.

Dwóch chłopców w Irlandii w szpitalu — zjedli słodycze z narkotykami

Dwoje małych dzieci zostało przewiezionych do szpitala po tym, jak zjadły słodycze zawierające konopie indyjskie. Do zdarzenia doszło w środę w północnym Dublinie w schronisku dla bezdomnych w Coolock.
Rejestracja: 2014
  • 2305 / 294 / 1

benzo działają, jesli masz niepokoje oraz lęki, które każą ci sie w nocy skulić na podłodze w kuchni, objąć kolana ramionami i kołysać się w przód i w tył bo czeka cie rychła perspektywa więzienia.
Albo straciłeś dorobek życia, bo nie spłacałeś kredytu.

Kurwa, ciekawość...i to jeszcze "taka w sam raz"!

Sorry miss za ostra reakcje, ale
1) jak jest normalnym czlowiekem to benzo go tylko uspi
2) to top3 grup subst., których odstawka jest niewyobrażalna-

czy mam cos jeszcze dodawać>?
Chłopak powinien pić piwo w towarzstwie znajomych jak sie nudzi, jak potrzeba mu dopaminy to niech się z dziewczyna napije wina przed seksem.
A jak ma za duzo energii to idz pedałuj pod największe górki w okolicy, a jak nie masz roweru to biegaj. A jak pada to rób pompki albo uprawiaj joge w obcisłych leginsach.

Błądzisz!
Rejestracja: 2018
  • 130 / 13 / 0

Szczerze to zdawałem sobie sprawę z tego, przeczytałem wiele takich postów, jednak nie spodziewałem się tutaj takiej odpowiedzi.
Doświadczyłem teraz, że naprawdę każda osoba odradza benzo. Udało Wam się - przekonaliście mnie. Po tym wszystkim co przeczytałem, Wasze odpowiedzi są taką "dobitką". Potraktuję to poważnie, wybiliście mi ten pomysł z głowy na długi czas.

tso

Rejestracja: 2020
  • 1 / / 0

I bardzo dobrze, że wybiłeś sobie z głowy to świństwo.
Posty: 5 Strona 1 z 1
Wróć do „Benzodiazepiny”
Na czacie siedzi 2322 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Szelest1 i 0 gości