Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Stosujesz Żeń-szeń?
1.Tak bo warto
7
32%
2.czasem i powiem działa.
6
27%
3.W miksach tak.
4
18%
4.Nie.
5
23%

Liczba głosów: 22

ODPOWIEDZ
Posty: 32 • Strona 1 z 4
  • 2634 / 1448 / 34
opis:
https://neuroexpert.org/wiki/zen-szen-panax-ginseng/


Żeń-szeń właściwy (Panax ginseng C.A. Meyer), nazywany także ginsengiem lub wszechlekiem – gatunek reliktowej byliny z rodziny araliowatych.

Kiedyś dziko występował na północy Półwyspu Koreańskiego, północno-wschodnich Chinach, Japonii i wschodniej części Rosji (Kraj Nadmorski i zlewnia rzeki Ussuri). Jednak przez intensywny zbiór jego naturalny obszar występowania skurczył się do zaledwie trzech siedlisk znajdujących się na terenie Rosji i Chin. Od 1975 roku w Rosji żeń-szeń znajduje się w czerwonej księdze jako gatunek zagrożony.

Nazwa rośliny na Zachodzie pochodzi od chińskiej nazwy "rénshēn" (人蔘) oznaczającej "człowieka-korzeń", co nawiązuje do kształtu kłącza. W większości języków europejskich żeń-szeń jest określany jako "ginseng" – łacińską transkrypcją chińskiej nazwy ustanowioną przez europejskich misjonarzy, którzy badali chińską medycynę i ziołolecznictwo. Polska nazwa "żeń-szeń" została zapożyczona z rosyjskiego i stąd bierze się głoska "ń", niewystępująca w języku chińskim.

Amerykanska odmiana zen szenia jest bardziej uspakajajaca a orientalna stymulujaca, jesli zas chodzi o ekstrakty od 80% (chodzi o te standaryzowane na Ginsenozydow) juz czuc te dzialanie na GABA.
dokladniejszy opis:
http://www.czytelniamedyczna.pl/2609,ro ... aliza.html

wplywa na poprawe libido,nastroj wzmaga odpornosc ,dluzsze stosowanie zwieksza wytrzymalosc i sile.
jednak dlugotrwale stosowanie moze stale podniesc cisnienie krwi ,oraz powodowac bezsennosc oraz wysypke i poranna biegunke tzw. zespol zen-szeniowy.)Przyjmowany na noc powoduje bezsennosc.
normuje cholesterol,oraz pomaga wrocic do formy.
Nie należy stosować preparatów zawierających żeń-szeń w przypadku ciąży, może zwiększać to ryzyko uszkodzenia płodu. Ze względu na niewystarczający stan wiedzy nie zaleca się stosowania żen-szenia w trakcie karmienia piersią.
Odradza się stosowanie preparatów z żeń-szeniem w przypadku: zaburzeń krzepliwości krwi, bezsenności, chorób autoimunnologicznych (m.in. stwardnienie rozsiane, toczeń rumieniowaty, reumatoidalne zapalanie stawów), schizofrenii oraz po przeszczepie organów. Może prowadzić to niekorzystnych efektów ubocznych. Unikaj łączenia żeń-szenia z substancjami o działaniu pobudzającym. Jeśli zażywasz jakieś leki, stosowanie żeń-szenia skonsultuj ze swoim lekarzem.
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
  • 2634 / 1448 / 34
Podobno sfermentowany zen szen jest kilkadziesiąt razy silniejszy, prawdopodobnie odpowiedzialne za wzmocnienie sa bakterie żyjące z nim w symbiozie to po lisciach kanny i Czosnku trzecia roślina,ktora mocno zyskuje bedac sfermentowana.
Cena od 50zl do >200zl.
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
  • 189 / 9 / 0
Testował już ktoś może liquidu Ginseng-Ginko? To combo zapowiada się naprawdę ciekawie. Wydaję mi się że mocny konkurent dla syntetycznych nootropow :D
  • 2634 / 1448 / 34
Ja testowalam bardzo dobre kombo tylko uwaga na ciśnienie.
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
  • 14 / 1 / 0
Pił ktoś alkohol stosując jednocześnie żeń szeń?
Znalazłem badania, które mówią, że zen szeń obniża stężenie alkoholu we krwi i znacząco zwiększa poziomy ADH i ALDH czyli enzymów które metabolizuja alkohol i aldehyd octowy

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/27374757/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/3677487/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/1 ... 74/related
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/8 ... 87/related


zmniejsza również uszkodzenia wątroby wywołane alkoholem
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/22472111/#fft
  • 319 / 22 / 0
Możliwe, że to przez niego nie śpię teraz.
Zażywam preparat o nazwie Revitaben. Dwie do czterech dziennie. Chyba przesadzam z dawkowaniem.
Uwaga! Użytkownik psycholek1 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1960 / 225 / 0
Dużo tych żeń-szeniów, zamotali nazwami niepotrzebnie. Wcześniej stosowałem maca (żeń-szeń indyjski), i jest to żeń-szeń, który świetnie na mnie działa. Teraz stosuję Buzdyganek naziemny (Tribulus Terrestris), i działanie na granicy placebo. Właściwie to chyba nie działa w ogóle. Dzisiaj zacząłem suplementować żeń-szeń syberyjski (eleutherococcus senticosus). Mam nadzieje, że efekty będą, jak przy maca. PS aha, i ashwagandha (żeń-szeń indyjski) działał na mnie paradoksalnie, czyli byłem bardziej podatny na stres, niemniej jednak hydraulika poprawiona.
Uwaga! Użytkownik MartwyNarkoman nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2510 / 300 / 0
Jest sens stosowac zen-szen ?
  • 3 / 1 / 0
żeń szeń można stosować donosowo? chodzi mi o to aby zmniejszyć dawkę np. dla pobudzenia ale nie calodobowego tylko na krotszy okres. Mam korzeń ginseng w kpsulkach wolnouwalnijących się i powiem że testowalem juz takie opcje jak wsypywanie malych ilosci do wody itp i pobudzalo jak kawa nie wiem, może to efekt placebo.Dodam że ilość ktorą konsumowalem to ok. 1/20 zawartości calej bletki więc myslę ze ekonomicznie bardzo jakbym mial stosowac tak kilka razy dziennie. Może to dzialac jakoś na niekorzysc organizmu? Jestem nowy na forum i piszę wp ospiechu a więc peace :D
  • 336 / 67 / 0
Można a kto Ci zabroni, ale czy to ma sens? Raczej nie.
Uwaga! Użytkownik HardCracks nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 32 • Strona 1 z 4
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.