Wzrost ciśnienia na antydepresantach

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 495 / 74 / 0

no

w sensie nie chcę mi się czytać ale czuję w miksie z fujitsu

ale paradoxalnie mniej się przejmuję
  • 2672 / 200 / 0

11 października 2018DexPL pisze:
Po 18 jak się puls utrzyma idz na SOR. Tam wszystko zrobią od ręki. Licz się jdnak z tym, że mogą zrobić toksykologię i jak wyjdzie np benzo+opio czy stimy to będa się pytać itd... Ale tętno zbiją na bank.
Wziąłem ten bisoprolol , nie będę cyrku robił żeby na SOR lecieć nie umieram, jutro pójdę do lekarza. Mnie chodzi o to co się odjebało bo od zeszłej niedzieli mi wyjebało ciśnienie i puls w te granicę. Niech robią badania jakieś na tarczyce , cukrzycę może coś z nerkami bo chuj wie nie wiem sam ale nie sądzę żebym był ciśnieniowcem bo to nagle się stało. Jestem czysty nie ćpałem żadnych stimów ani nic innego.

Australia: Pytamy dilerów, jak wpłynęły na nich związane z narkotykami zgony na festiwalach

"Zdecydowanie widzę większą ostrożność i słyszę więcej pytań. Kupujący chcą teraz zobaczyć produkt przed jego zakupem i wiedzieć, jak zareagowali inni."

Wielka operacja antynarkotykowa w Brazylii. Agenci zajęli 47 samolotów i… łódź

26 osób zostało już aresztowanych w Brazylii, a służby zatrzymały 47 samolotów. Jest to część wielkiej operacji antynarkotykowej przeciw sieci, która miała w ciągu ostatnich 2 lat przemycić do USA i Europy co najmniej 9 ton kokainy z Ameryki Łacińskiej.
  • 1819 / 597 / 1

W poradni lekarza rodzinnego dostaniesz w najleszym wypadku skierowanie do specjalisty i cos tam w labie (nie za dużo) Wizyta u specjalisty w styczniu najszybciej. Natomiast na SORze nad ranem będziesz miał diagnozę waz z wynikami i rozpoczniesz leczenie. OD czegoś ten SOR w końcu jest. Puls 130 u młodego męzczyzny jest bezwzględnie wskazaniem do udania się na SOR. Nikt tam nie będzie ci z tego powodu robił przykrości, a wręcz opierdolą, że dopiero teraz przychodzisz, a nie jak tylko się zaczęło. Obawiam się także, że zechcą zostawić Ciebie na kardiologii lub internie w celu pogłębienia diagnostyki, zrobienia badań obrazowych itd. Bo wybacz, ale nie jest normalne takie tętno w tym wieku bez powodu...
Ale zrobisz jak chcesz. Twoje tętno, twoje zdrowie!
  • 2162 / 388 / 0

Mnie i na czysto zdarzało się 180bpm pulsu, z samego stresu wyłącznie. [mention]serotoninowy[/mention], czy to nie Ty byłeś niegdyś specjalistą od mieszania stimów z neuroleptykami i antydepresantami? Teraz się dziwisz? Mi też wyszły nagle tego typu problemy, wczoraj była kolejna nocka z kategorii tych ciężkich i nieprzespanych. Rzucam stimy całkowicie, nie wiem co ja będę teraz ćpać, zabija mnie wizja bycia albo trzeźwym nudziarzem z problemami psychicznymi albo zimnym kąskiem dla nekrofila... Na razie nie biorę tylko tydzień, serce nijak nie odpoczęło, ba, jest coraz gorzej, mimo suplementacji, odstawienia kofeiny etc.
  • 2672 / 200 / 0

Zdarzalo się ale nie cpam nic od 3 miesięcy , brałem ten bupropion problem pojawił się nagle cóż idę jutro do przychodni a jak to nie załatwi problemu to pójdę prywatnie do kardiologa. Mnie przeraża fakt że jeśli mi nie przejdzie i mi wyjebalo nadciśnienie to znaczy że będę musiał na to brać leki do końca życia. Zawsze miałem wzorowe cisnienie 120/80 i puls 70 a tu nagle taka akcja ,martwię się kurwa.
  • 1374 / 190 / 154

[mention]DexPL[/mention] Mnie raz na SORze olano z 150-160, zrzucając wszystko na stres lub narkotyki (a miałam przerwę w stimach i byłam już 2 miesiące po opiatowym skręcie). Mam napadowy częstoskurcz nadkomorowy, czasem przekracza nawet 200 bpm, jak ustępuje, to sikam tyle jakbym jezioro wypiła i jestem tak słaba, że najchętniej bym leżała, no ale przecież praca się nie zrobi… Poważniej traktowano mnie już z arytmiami na skrętach i z torsade de pointes (hipokaliemia, głodówka, neuroleptyki, stimy, SSRI). Za to jak w psychiatryku robili mi EKG i moje QTc wynosiło wtedy niemal 640, to nawet mi go nie powtórzyli i jak mój stan psychiczny się poprawił, to po prostu wypisali mnie do domu ze skierowaniem do kardiologa (wizytę dostałam po 6 miesiącach). Polska służba zdrowia… :-D
  • 2162 / 388 / 0

No dokładnie, ja również spotykałam się raczej z olewczym i bagatelizującym stosunkiem służby zdrowia, trzeba ogromnej motywacji i orientacji by pokonać tę znieczuloną machinę.
  • 2672 / 200 / 0

Dokładnie o tym też piszę , kiedyś się udałem w podobnej sytuacji to mnie uznano za parnoika że to nerwy bla bla i dali 10mg hydroksyzyny i do widzenia :nuts:

Nie było lekarzy dziś tylko jakaś stara baba lekarka co mi matka mówiła że miała problem u niej recepty wypisać :kotz:

Pójdę w poniedziałek...

Dziś rano mierzyłem parametry , ciśnienie nie najgorsze 136/78 a puls 92 znów za wysoki ale przeżyje , zobaczymy w poniedziałek.

Z góry proszę o scalenie tego wszystkiego.

Wracam od lekarza, zlecił badania morfologie, tarczyce itd jednak on podejrzewa że to ciśnienie się po prostu wzięło nie wiadomo skąd bo tak jest w 90% przypadków i raczej badania wyjdą dobre.

Więc mam pytanie bo jeśli tak jest to będę musiał brać 5mg bisoprololu na dobę i czy przy tym leku będę mógł raz na jakiś czas zajebać jakąś kreskę? %-D bo jak nie to przecież kurwicy dostanę :/

Scalono. misspill
  • 1819 / 597 / 1

A może najpierw zrób badania, podiagnozuj trochę, a dopiero jak będzie wiadomo co i jak dopiero wróć do ćpania. Jeszcze wczoraj była panika, bo tętno podskoczyło. Dzisiaj już znowu spadło i chcesz walić?

Jak już musisz, bo nie wytrzymasz, to na czas ćpania zamień bisoprol na leki III generacji. 24-30 godzin przed ćpaniem zmieniasz leki i wracasz dopiero na dobę po zakończeniu ćpania. (to minimum) Na dłuższą metę nie łącz stymulantów z betablokerami.
  • 4343 / 427 / 0

15 października 2018serotoninowy pisze:

Wracam od lekarza, zlecił badania morfologie, tarczyce itd jednak on podejrzewa że to ciśnienie się po prostu wzięło nie wiadomo skąd bo tak jest w 90% przypadków i raczej badania wyjdą dobre.

Naprawde fachowiec.
Problemy z cisnieniem w tych 90% to chujowy styl i tryb zycia.

Nadmiar kofeiny, alkoholu czy paru innych substancji ktore jebia nerki.
Do tego slabe nawodnienie, deficyt wapnia, magnezu, sodu i potasu...
(lub paradoksalnie nadmiar sodu)
Brak lub chujowe sniadania itd.

Samo sie nic nie dzieje.

Btw - badania wyjda ok.

Ja w szczycie mialem 120/80 z pulsem 95. Innym razem lekarz podpial mipulsometr to po 10min rozmowy z pulsu 85 zrobilo sie 105.
:rolleyes:

Dzis mija nieco ponad rok od tych przebojow.

Mialem problem z badaniami do pracy (ekg wyszlo ok, morfologia ok, nerki ok, watroba ok) bo cisnienie bylo skokowe i dopiero 3-4 proba w ciagu 1h wyszla na tyle dobrze, ze lekarka podbila badania.
Gdybym w tym roku mial podobne przejscia to bym sie z tego nie wywinal.

Domowy zalecil duzo zrodel potasu, wapnia i min 3l a przy ciezkiej pracy wiecej wody.
Tylko znow- soki, wody wysokomineralizowane a nie sama czysta woda.

Szkoda, ze wywalilem foto ciśnienia 190/140 :rolleyes:

Ps. Nie nastawiaj sie, ze odstawisz uzywki, zaczniesz brac leki (albo jeszcze lepiejzaczniesz brac leki i wrocisz do nawykow) i nagle pyk wszystko wroci do normy.

Kluczem tutaj jest uderzenie w przyczyne- nie skutek.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata