Obniżenie tętna ~140 bpm kodeiną

Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

• 336 / 19 / 0

Czy po spożyciu około 200 mg amfetaminy, około 50 mg bliżej niezidentyfikowanego stymulantu, mającego być "synthcoco" (po spożyciu samego analogu czułem się dobrze mimo tętna 126 bpm, ciśnienie miałem umiarkowane) i marihuany mogę obniżyć wysokie (w granicach140 bpm) tętno (plus kołatania) kodeiną w dawce 150 mg (Thiocodin syrop - 150 mg)?

W razie czego mam też propranolol, tylko czy to bezpieczne?
  • 192 / 24 / 2

Propanolol jest beta-blokerem, więc jego podanie nie jest tu bezpieczne.

kodeina w takiej ilości nie obniży ci znacząco tętna.

Wojna z dopalaczami pod flagą brytyjską. Czy Theresa May wygrała z Mocarzem?

Brytyjski Home Office podsumowuje dwa lata działania ustawy antydopalaczowej. Podobno wszystko działa jak należy, ale żeby powiedzieć coś konkretnego, „brakuje danych”. Polska znowelizowała prawo narkotykowe w sierpniu 2018 roku. Co dziś możemy powiedzieć o skutkach tej reformy?

Matka wiozła 5-latkę pod wpływem kokainy i marihuany. Zatrzymali ją antyterroryści

26-latka prowadząc auto, będąc pod wpływem narkotyków, powodowała zagrożenie na drodze S3 w Lubuskim. Obok siedziała jej córka. Niebezpieczny rajd przerwali funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych, którzy akurat jechali tą trasą.
Użytkownik zbanowany
  • 0 / / 0

Tak jak wyżej, przyłączam się, chociaż ledwo patrzę. A, przede mną leży. fifka nabita marysią. Chyba, ją rozpalę, dopiję piwko i pójdę spać. Dobry pomysł? Dla mnie, przejedwabisty.
  • 336 / 19 / 0

marihuana przyspieszy puls, może także podniesie ciśnienie. Zalecam nie sięgać po trawę, gdy ciśnienie jest znacznie podniesione.
  • 4194 / 406 / 0

12 sierpnia 2018LittleQueenie pisze:
Propanolol jest beta-blokerem, więc jego podanie nie jest tu bezpieczne.

kodeina w takiej ilości nie obniży ci znacząco tętna.
Zajrzyj moja pani w temat "beta ketony a beta blokery".
Wstawilem tabelke kiedy lekarze zalecaja podanie blokerow - sa to m.in zatrucia spidami.

Sam prywatnie pewnie bym sie nie podjal.
Z tego co mi lekarz mowil (w ub roku na badaniach mialem puls 120 a poza praca ok 90-100) to puls skacze przy deficycie potasu.
A jak dowalimy cos mocniejszego to moze byc bardzo nieprzyjemnie.

Czynniki hamujące uwalnianie reniny

wazopresyna
przedsionkowy peptyd natriuretyczny
potas
angiotensyna II
adenozyna

wydzielanie aldosteronu przez komórki kory nadnerczy.

Czynniki stymulujące uwalnianie reniny

obniżone stężenie sodu

spadek liczby jonów sodowych w obrębie plamki gęstej

spadek ciśnienia perfuzyjnego nerek (ciśnienia krwi w tętniczce doprowadzającej krew do kłębuszka nerkowego) – na przykład wstrząs kardiogenny, patologiczne zwężenie tętnicy nerkowej

zmniejszenie objętości płynu pozakomórkowego – na przykład wstrząs hipowolemiczny

Ja bym sie skupil na sodzie i potasie.
Aczkolwiek to bardziej w strone zapobiegania niz leczenia.
  • 336 / 19 / 0

A czy bisoprolol jest całkowicie bezpieczny po nadużyciu beta-ketonów?

Dzisiaj wciągnąłem za dużo 3-CMC, przez co moje ciśnienie kształtuje się od dwóch godzin tak: 138/91, puls: 125; 166/100, puls: 112; 147/95, puls: 119; z ostatniej chwili - 137/90, puls: 108.
Całe szczęście nie doskwierają mi kołatania serca, które w moim przypadku są tak mocne, że skacze mi cała klatka piersiowa. Jest mi skurwysyńsko gorąco, w związku z czym schładzam brzuch, klatkę piersiową, szyję i czoło zimnymi okładami. Nie mam żadnych leków na uspokojenie, niedawno wypiłem napar z dwóch torebek melisy.

No, i czy bisoprolol by pomógł?
  • 570 / 20 / 0

pomoże przestanie ćpania tego gówna :D
Wróć do „Minimalizacja szkód i prewencja efektów ubocznych”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata