Fejkowy ślub Polaka z Ukrainką

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Prawo

• 776 / 13 / 0

Jeżeli mój temat nie nadaje się tutaj, to uprzejmie proszę przenieść do knajpy, czy gdzieś. Ostatnio tak jakoś wychodzi, że mam sporo do czynienia z Ukraińcami. Wiele ciekawego mógłbym o nich i nie o nich pisać - są strasznie podzieleni, jakby 2 różne, nielubiące się wzajemnie narody. Ale ja nie o tym.

U siebie zarabiają ze 100dolarów. Ukraińcy mogą u nas pracować przez 3 miesiące jeśli w rolnictwie, lub pół roku w przemyśle. Po zamążpójściu za Polaka, przed Ukrainką wyłaniają się świetlane perspektywy atrakcyjnej pracy, choćby przewijanie stetryczałych hitlerowców za grube siano w Rzeszy.

Domyślam się, że i innych intryguje podobna kwestia, być może nawet zna odpowiedzi na kilka moich pytań:
1. Ile Ukrainka powinna wpłacić wiana, by mąż ją spolsksił (nadał polskie prawa obywatelskie)? (jest jakiś cennik?)
2. Czy jest to legalne?
3. Kiedy można się rozwieść, by przypału małżonce nie narobić.
4. Ile kosztuje najtańsza opcja ślubu intercyzowego?
5. Czy dużo z tym latania.
6. Jak mi się jeszcze jakieś pytanie nasunie, to edydtę post i zmienię ten punkt.
Oczywiście ja nie chcę brać udziału, chcę tylko zaspokoić własną ciekawość.
Użytkownik zbanowany
  • 48 / 5 / 0

Takie coś jest nielegalne, jako czynność mająca na celu obejście ustawy.

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.

Luksemburg jako pierwsze unijne państwo legalizuje marihuanę?

Maleńki Luksemburg już wkrótce zalegalizować ma rekreacyjny użytek marihuany. Będzie to pierwszy przypadek całkowitej legalizacji marihuany w Unii Europejskiej
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata