Kofeina niszczy mi życie. Potrzebuję sposobu na szybkie wycofanie

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 6 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0


Ten tytuł to nie jest żart, kofeina naprawdę niszczy mi życie. Wszystko zaczęło się, gdy rzuciłem palenie. Zamiast palić papierosy zacząłem spożywać większe ilości kofeiny. Od tej pory zacząłem mieć problemy z pamięcią, koncentracją, motywacją, nieuzasadnionym lękiem i do tego fizyczne, szczególnie widoczne na twarzy w postaci obrzęków wokół oczu (a raczej słabym napięciem mięśni wokół nich), niezdrowej czerwonawej cery, suchych włosów. oczu bez blasku. Jestem pewny, że to wszystko jest spowodowane spożywaniem kofeiny, gdyż udało mi się rok temu przerwać nałóg na dwa miesiące i czułem poprawę swojego zdrowia fizycznego i psychicznego, lecz z głupoty powróciłem do nałogu. Jestem prawdopodobnie osobą nadwrażliwą na kofeinę, gdyż stany lękowe po krótkiej abstynencji zaczynam mieć już od dawki 100 mg, początkowo kofeina poprawia mi nastrój, ale chwilę później wprowadza mnie w jeszcze większe stany lękowe niż podczas abstynencji. Objawy jakie miewam po odstawieniu kofeiny są dla mnie horrorem, przez pierwszy tydzień miewam huśtawkę emocjonalną - od depresji do takiej jakby swobody, braku lęków. Przez pierwszy tydzień widzę także poprawę fizyczną, szczególnie widoczną na mojej twarzy z rana, ale po tygodniu wszystko się psuje, a następnie poprawia się w bardzo wolnym tempie. Przejdźmy do sedna tego wątku... Potrzebuję sposobu na szybką regenerację fizyczną i psychiczną, jakichś nootropów, suplementów, diety, czynności, czegokolwiek co przyspieszy ten proces.
Rejestracja: 2018
  • 5 / / 0


Jeśli chodzi o problemy z koncentracją i pamięcią, to może być to spowodowane niedoborami magnezu ( kofeina go wypłukuje) ---> bierz magnez

Wojna z dopalaczami pod flagą brytyjską. Czy Theresa May wygrała z Mocarzem?

Brytyjski Home Office podsumowuje dwa lata działania ustawy antydopalaczowej. Podobno wszystko działa jak należy, ale żeby powiedzieć coś konkretnego, „brakuje danych”. Polska znowelizowała prawo narkotykowe w sierpniu 2018 roku. Co dziś możemy powiedzieć o skutkach tej reformy?

Takiego referendum jeszcze nie było. O legalizacji marihuany zdecyduje nie rząd, ale obywatele

Nowa Zelandia słynie z kampanii podkreślających, czym jest czysty, zielony kraj. Od 2020 roku może być jeszcze bardziej zielony, bo Nowozelandczycy zdecydują w referendum o legalizacji (lub nie) marihuany.
Rejestracja: 2018
  • 174 / 12 / 0


Po prostu zacznij pic yerbe zamiast kawy, tez Cię pobudzi ale w inny sposób z reszta spróbuj zobaczysz o co mi chodzi
Rejestracja: 2018
  • 182 / 20 / 0


Ojciec alkoholik jak nie pił to przerzucał się na kawę, pił jej dość dużo, pił ją przed snem, rano wstawał. Ja również po sobie zauważyłem, że jak zaczynam pić kawę to zaczynam pić jej coraz więcej. Mam też sąsiada też pijaka alkoholika około 35 lat co ma ciągi to jak przestaje pić, pije 5 kaw dziennie i ma ich już dosyć ale pije.

Czytałem kiedyś że kawa podnosi poziom kortyzolu we krwi, hormonu stresu i ja jej radzę unikać. Polecanie yerby zamiast kawy osobie która ma problem to jak alkoholikowi mówić ej rzuć alko zacznij jarać cały czas weeda. Nie tak rozwiązuje się problemy drugą używką. Kawa wypłukuje dużo mikroelementów z organizmu przede wszystkim magnez. Przy kawie dobra jest dieta w orzechy czy do kawy ciastka jakieś orzechowe. Mleko zawiera w sobie też magnez, dlatego niektórzy dolewają mleka.

Kawa na świecie to chyba tuż obok sacharozy cukru największa używka, importowany produkt na świecie w czołówce. Kiedyś czytałem o kawie i za pare lat ma być problem z produkcją bo zapotrzebowanie na kawę na świecie rośnie. Taka niewinna używka.
Rejestracja: 2018
  • 83 / 2 / 0


Jeśli kofeina w dawkach 100mg powoduje u Ciebie lęki, to ja bym się zastanowił czy nie jest to związane z jakąś nerwicą lękową ,tym bardziej dziwne wydają mi się opisane przez Ciebie objawy odstawienia, które trwają aż tydzień ;O

Na pewno ponownie odstaw kofeinę + rozpatrzyłbym wizytę u psychiatry, ponieważ jeśli tak wrażliwie odczuwasz działanie kofeiny, to samoleczenie innymi suplementami typu ziołami, może też niepotrzebnie zaszkodzić.

Głowa do góry, będzie dobrze :D
Rejestracja: 2014
  • 1438 / 183 / 0


Ale co my mamy Ci polecić? Przestań pić kawę, skoro nie służy i bierz magnez z b6? %-D

Jak reagujesz na l-teaninę?
Obrazek
Najlepsza na naszym rynku z tych szeroko dostępnych. Byle nie jakieś ekspresowe śmieci z opuncją, czy inne big activ.
Posty: 6 Strona 1 z 1
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość