Benzodiazepiny – wątek ogólny v.2

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

• 4 / / 0

Witam od roku zmagam się z zaburzeniami lękowymi uogólnionymi brałem asentre przez miesiąc ale się po niej zle czułem wiec postanowiłem po 2 tygodniach brania asentry sertraliny wziąć dodatkowo xanax alprazolam 0.25 i po poł godziny od wzięcia poczułem silny lek który ustapil po 3 godzinach. Moje pytanie to czy to możliwe żeby po tak malej dawce alprazolamu poczuć lęk i czy może ten lęk mołgo spowodować polaczenie tego benzo z asetra sertraliną?

Podawaj nazwy substancji, a nie nazwy handlowe leków. taurinnn
  • 1 / / 0

Można się natknąć w internecie na informacje a nawet konkretne badania pokazujące, że benzodiazepiny na dłuższa metę mogą powodować trwałe uszkodzenie mózgu i w różnym stopniu otępienie. Odczuwacie takie efekty u siebie? Jak myślicie, zażywanie w wyjątkowych sytuacjach bez wyjścia średnio raz np. na 3 miesiące może spowodować jakieś trwałe skutki uboczne?

P.S są jakieś inne leki przeciwlękowe bezpieczniejsze niż benzo ale równie sensownie działające?

Farmaceutyczny gigant oskarżony o wywołanie fali śmiertelnych przedawkowań

Nad potężną rodziną Sacklerów – właścicielami amerykańskiej firmy farmaceutycznej Purdue Pharma produkującej OxyContin – zbierają się czarne chmury. Czy w końcu nadszedł czas, by zapłacili za swoją rolę w rozpętaniu i podtrzymywaniu największej epidemii uzależnień w historii USA?

65 nosów na tropie narkotyków i broni. Jak pracują psy w Straży Granicznej?

Jest ich 65. Funkcjonariusze na czterech łapach codziennie skutecznie walczą z przemytem narkotyków i papierosów. Wykonują również szczególne zadania, tropiąc osoby, szukając materiałów wybuchowych oraz broni. Niestety nie mają programu emerytalnego.
  • 1147 / 163 / 0

raczej niespotykane jest to co opisujesz, bardzo dziwne zjawisko. na początek zaznaczę, że lek, który przyjmowałeś nie ma wpływu na działanie alprazolamu oraz innych benzodiazepin.

alprazolam to świetny lęk przeciwlękowy, nie wiem jak to możliwe, że czułeś tak silny lęk. benzodiazepiny miażdżą każdy objaw niepokoju/lęku. przyjąłeś bardzo niską dawkę, ona nie działa zbyt silnie. ciężko to skomentować, regułą jest, że alprazolam to idealny lek przeciwlękowy. w twoim przypadku mogła wystąpić tzw. reakcja paradoksalna. poczytaj o tym, wtedy zamiast pozytywnych objawów występują odwrotne. jest to rzadkie zjawisko.
  • 6 / / 0

Witajcie zażywałem lek alprazolam (alpragen) bralem go kilka dni doustnie i nic nie dzialalo.
dzisiaj zarzucilem do nosa 1mg i poczulem efekt, od czego to zalezy czy moj żąłądek nie wchlania tego czy co
  • 194 / 25 / 0

Pytałem wczoraj o grejpfrut i alprę - 5 mg i cały dzień na nektarze z grejpfruta, pigułki też popiłem sokiem, potem wypiłem do końca - bez większych rezultatów, nie poczułem różnicy między normalnym wzięciem 5 mg a 5 mg na grejpfrucie. Następnym razem spróbuję rzeczywiście z sokiem z wyciśniętego grejpfruta

@Zaniedbany
"nic nie działało" to znaczy? Brałeś pierwszy raz, jakie dawki i czego oczekiwałeś? Zapewne brałeś zbyt małe dawki, spróbuj wziąć 2 razy więcej niż dotychczas i doszukuj się ospania, kończyn z waty etc.
Nie przyjmuj tego nosem, śluzówki się walą od tego, nie ma sensu. Łykaj.
  • 4 / / 0

Sproboje zwiększyć dawkę do 0.5mg alprazolamu wydaje mi sie ze poprostu to byla za mala dawka i nie miala tyle siły zeby pokonać moj lęk myślicie ze to dobry pomysl?
Użytkownik zbanowany
  • 134 / 32 / 0

Jakie benzo najlepiej symuluje stan upojenia alkoholowego? Pamiętam że po klonach chodziłem jak najebany, po alprze nie miałem raczej czegoś takiego. Której benzodiazepinie jest najbliżej? ;-)
  • 7241 / 706 / 0

Z RC to Klonazolam a z aptecznych to właśnie klonazepam, ale jak zeżresz dużo alpry to tez będziesz miał stan upojenia alkoholowego.
Ale zastanawiam się po co ? Często właśnie po takim ``upojeniu alkoholowym`` odpierdalamy różne krzywe akcje, wiec nie widzę sensu.
  • 843 / 185 / 0

Jak to po co? Dorzucić komuś do drinka, pomyśli że to tylko alko za mocno weszło. Potem jazda na chatę i ruchanie. Tak teoretycznie, nie zachęcam, nie namawiam - ale podejrzewam że sporo osób tak robi, niektórych takich zawodników znam osobiście. Sami też wtedy mocno zbenzowani więc nie mają wyrzutów sumienia bo mało pamietają.

Ale według mnie najbliższy do tego stanu będzie klon.
Użytkownik zbanowany
  • 134 / 32 / 0

Dzięki za odpowiedzi, ale nie chodzi mi o odurzenie osoby postronnej na nieświadomce:-)
Pytałem, bo nie piję już alkoholu po prostu.
Chyba klony wygrywają.
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata