oglaszamy24

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Prawo

• 218 / 21 / 0

Do tej pory kupiłem tam 120 bromazepamu 6mg 90 tramali 200 mg , 40 dizepamu 10 mg i DHC 60 90 mg.i jeszcze mi zagranicę wysyłają.Wiec nie wszystko tam to wał można trafić na dobre źródło.
  • 314 / 71 / 0

Ja raz zamawiałam majke z o24. Facet wysłał za pobraniem i ze sprawdzeniem zawartości, czyli jedyny uczciwy sposób robienia zakupów za pośrednictwem tej strony. Oczywiście cena mocno zawyżona, za liścia mst 100+ przesyłka zapłaciłam ok. 280zł, gdzie teraz za tą samą cenę mam liścia, ale mst 200. No ale wtedy myślałam, że to jest normalna, standardowa cena.
Niestety, potem jak chciałam znowu u tego samego sprzedawcy zamówić, to kontakt się urwał. Ogłoszenia zniknęły, do tej pory nie dostałam żadnej informacji zwrotnej, a minęły już ze 3 miesiące. Ciekawa jestem w sumie co się stało, wygląda na to, że chyba przypał i gościa zawinęli, no bo innego wytłumaczenia tak nagłego zerwania kontaktu nie znajduje.

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Toruń: nielegalne towary, w tym LSD, w przesyłkach kurierskich - kontrola w jednej z firm

W trakcie kontroli przesyłek przeprowadzonej w jednej z firm kurierskich, mundurowi z kujawsko-pomorskiej KAS ujawnili i zabezpieczyli 27 gramów suszu roślinnego z substancją psychoaktywną oraz 12 tzw. znaczków LSD (kartoników nasączonych substancją narkotyczną). Podejrzane paczki wskazał czworonożny funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, labrador Lilou wyszkolony do wykrywania narkotyków.
  • 185 / 13 / 0

Wysyłka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości - trzeba podawać prawdziwe dane? Bo w sumie skoro i tak płacę to chyba nie potrzebne są im moje dokumenty? Mówię przyszła taka i taka po odbiór, zapomniała dowodu, nie da rady?
  • 768 / 124 / 0

Nie da, choć szansa jakaś minimalna jest. W jednym UP przez jakiś czas nie prosili mnie o dowód, czasem tylko o końcówkę nr. tel, albo nr paczki, a czasem bez niczego, tylko samo nazwisko. Później znowu jakiś czas było losowo - raz pytali raz nie i obecnie też od jakiegoś już czasu wymagają zawsze. Może gdzieś w jakiś mieścinach <5tys. gdzie wszyscy się znają by przeszło, ale ogólnie ryzyko się nie opłaci, bo w 90% paczka pójdzie do zwrotu.
  • 137 / 18 / 0

Pomyślałem, że można by dac zdjęcie dowodu. Jak ktoś ogarnia grafike to wystarczy zmienic imie i nazwisko.
Nie namawiam do takich rzeczy ofc.
Ja sie tak nie bawię i od lat podaję prawdziwie dane, zadnego przypalu nawet przy paczkach + 400zl, 2/3 razy w miesiącu na tej samej poczcie, ale to stolyca, wiec wiadomo.
  • 137 / 18 / 0

Co do sprzedawców wymagających przedpłaty.
Proscie przynajmniej o zdjecia tych leków z czasoznaczkiem... jesli się juz na takie coś zdecydujecie.
  • 8726 / 1171 / 0

Legitymować się na poczcie zdjęciem dowodu osobistego? : )
Prawie w ogóle nie wyglądałoby to podejrzanie.
  • 185 / 13 / 0

A w jakichś punktach odbioru typu Żabka/Ruch to też wygląda zawsze w ten sposób? Raz coś zamawiałam i chyba tylko pokazywałam sms, ale to już trochę temu było, więc nie jestem pewna. I można tam w ogóle z opcją zapłaty na miejscu i sprawdzeniem zawartości?
  • 46 / 3 / 0

W sms jest kod tzw PIN pozwalajacy odebrac. Tak samo wyglada to w PU, Zabce, Freshu, ruchu i wielu innych.
Użytkownik nieaktywny
  • 49 / 18 / 0

Zdjęcie z czasoznaczkiem i kasa dopiero po sprawdzeniu zawartości przesyłki.
Nigdy nie zgadzajcie się inaczej.
I jeszcze jedno, przy sprawdzaniu sprawdzajcie zawartość opakowań. Same blistry/ampułki !
Uważajcie na podróbki leków.
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 1206 uczestników Wejdź na czata