Nebiwolol i propranolol podczas odstawiania

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 5 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2017
  • 3 / 1 / 0


Witajcie,

chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami i skonfrontować je z Waszymi doświadczeniami. Od kwietnia odstawiam Tramal po półrocznym ciągu jakichś 300-400 mg dziennie z przerwami co 2-3 dni na chlanie - czasem jakąś kodę. Zaczęło mnie telepać, zmierzyłem sobie ciśnienie i z wynikiem 160/90/89 postanowiłem łyknąć coś na nadciśnienie. Jedyne co było w apteczce to Nedal (nebiwolol) i do tego na uspokojenie łyknąłem sobie 2000 mg ashwagandhy. Ku mojemu zdziwieniu, po godzinie czułem się jak gdyby nigdy nic. Zasnąłem jak dziecko, rano obudziłem się ze źrenicami jak koła młyńskie, ale też bez większych objawów. Po paru godzinach znowu poty, telepanie, depresja w cholerę i znowu ciśnienie 158/89/93. Powtórzyłem sam Nedal i większość objawów przeszła.

Przetrwałem tak tydzień, choć trudno to nazwać przetrwaniem, bo czułem się naprawdę w miarę przyzwoicie. Nedal się skończył, poszedłem na pomoc nocną i świąteczną do przychodni, coś tam nagadałem o objawach lękowych, zespole niespokojnych nóg itd. Lekarz wysłuchał, zajrzał do systemu przychodni (zobaczył tam Tramal - miałem przepisywany na bóle neuropatyczne) i wypisał mi Propranolol. Pomógł tak samo jak Nedal.

I teraz pytanie do Was. Czy ja się nie zdążyłem uzależnić, czy co? Widziałem odstawianie opiatów branych w podobnych dawkach. Słyszałem od odstawiającej opowieści, że po Tramalu jest jeszcze gorzej, a tu... gówno prawda?! A może po prostu znalazłem sposób na zespół odstawienny? Poradźcie, skrytykujcie, wymieńmy się obserwacjami. Jeśli komukolwiek to pomoże, to się ucieszę.

Pzdr!

 

Rejestracja: 2017
  • 585 / 57 / 0


https://hyperreal.info/news/pierwszy-le ... a-opioidow

w ameryce jak widac zarejestrowano agoniste rec alfa2-adrenergicznych jako lek na syndrom odstawienny opioidow. sporo osob chwali tez klonidyne, ktora dziala w ten sam sposob. sam sie z kolei posilkowalem kiedys na skretach propranololem. wszystkie leki maja na zadaniu to samo - zbic dzialanie noradrenaliny.

takze pomagaja, ale wedlug mnie bez szalu. lepiej sprawdzaja sie benzodiazepiny.

Jak to jest prowadzić największą na świecie internetową encyklopedię narkotyków ?

Strona Kenana Sulaymana o nazwie PsychonautWiki jest internetowym źródłem informacji na temat ponad 300 środków psychoaktywnych....

Dziecko połknęło narkotyki znalezione w zabawce. Zapadł wyrok

Rok w więzieniu spędzi ojciec dziewczynki, która połknęła narkotyk znaleziony w zabawce. W piątek przed sądem w Szczecinku zapadł wyrok w tej bulwersującej sprawie.
Rejestracja: 2014
  • 5009 / 462 / 0


Też stosowałem czasem Propranolol na skręcie i łagodził wiele objawów.
Rejestracja: 2018
  • 8 / 2 / 0


A może działa tu opisywany w dokumencie o neuroplastyczności mózgu ? Okazuje się po badaniach, że propranolol ma takze nieznane wcześniej właściwości, tj. odcina negatywne emocje skojażone z jakimś przeszłym, wyimaginowanym zdarzeniem zw pamięci . Pacjenci potrafili swobodnie opisywać traumy, a po okresie działania leku samo przeczytanie przypomina , że można się różnie czuć - co pomaga. A może wycinane jest też świerzozapamiętane poczucie....beznadziei poprzedzającej kompletne niewytrzymanie ... :) ?

 

Rejestracja: 2017
  • 585 / 57 / 0


w 1977 prof. Vetulani odkryl, ze klonidyna hamuje zespol odstawienny morfiny i sugerowal jej uzycie klinicznie.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21267
Posty: 5 Strona 1 z 1
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: TMq i 1 gość