Alkohol a propranolol

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

• 0 / / 0

Witam
Od około 2 miesięcy za każdym razem gdy zaczynałem trzeźwieć po spożyciu alkoholu to moje serce zaczynało bić jak oszalałe, przy tym pojawiały się problemy z oddychaniem oraz pocenie się. Kardiolog przepisał mi propranolol 10 mg, zalecił brać go 2 razy dziennie oraz wtedy kiedy zaczyna się "atak". Kiedy miałem zaplanowane spożywanie alkoholu to nie brałem już leku w popołudnie aby nie mieszać tych substancji z alkoholem, a wracałem do leku z rana kiedy czułem że zaczynam trzeźwieć a serce powoli zaczyna się rozpędzać. Wszystko było cacy do momentu w którym atak złapał mnie podczas picia... szybko zwymiotowałem to co wypiłem, wziąłem 2 tabletki na raz i udało mi się po 10 minutach uspokoić serducho. Tu nasuwa się pytanie, czy mogę przed piciem połknąć 1 tabletkę i dobrze się bawić czy jest to zbyt niebezpieczne mieszanie tego leku z alkoholem?
  • 350 / 21 / 0

Nie pomyślałeś o tym, żeby przestać pić na jakiś czas, skoro alkohol powoduje u Ciebie takie akcje? Lepiej raczej nie będzie, więc na razie będziesz łykał 1 tabletę do picia, a co potem?

Stworzył program badania mikrodawkowania psychodelików

Dr James Fadiman jest psychologiem, który od ponad pięćdziesięciu lat zajmuje się badaniem oddziaływania psychodelików na ludzki potencjał. Wywiad z uczonym, który prezentujemy pochodzi z książki "Czy psychodeliki uratują świat", Macieja Lorenca, wyd. Krytyka Polityczna

Narkotyki prosto z apteki? Uzależnienie od kropli do nosa

W telewizji ich reklamy zobaczymy w każdej przerwie pomiędzy ulubionymi serialami. Czy jest więc możliwe, aby coś tak powszechnego mogło nas uzależnić?

• 0 / / 0

Nie jest to odpowiedź na moje pytanie... Odpuść sobie lekcje życiowe
  • 322 / 34 / 1

Propranolol działa ciutke słabiej na alko, ale moźna je normalnie łączyć. Nic się nie powinno złego stać.

Re:

• 863 / 196 / 0

15 maja 2018IgnisCarn pisze:
Nie jest to odpowiedź na moje pytanie... Odpuść sobie lekcje życiowe
ale kolega @farawayfromheaven ma racje.
  • 744 / 29 / 0

IgnisCam też ma racje ;)
  • 714 / 34 / 0

on sie pyta czy moze łaczyc a nie ze chce przestać pić , god where are you..
moj kolega laczy normalnie z alko i koko i zyje
  • 4843 / 236 / 0

16 maja 2018Brutalny pisze:
I jest to argument odnośnie czego? Łączenie kokainy z alkoholem jest popularne jednak znacznie zwiększa ryzyko zawału serca więc przykład poza tym że nietrafiony to szkodliwy.

Co do autora - myślę że warto byłoby pogadać z kardiologiem tłumacząc dokładniej sytuację, bo z tego co się dowiedziałem to alkohol po prostu osłabia działanie tego leku u osób leczących się. Jeśli Ty zażywasz lek tylko by uniknąć problemów spowodowanych piciem to lepiej najpierw wyjaśnić ich źródło, bo to nie jest normalne że serce szaleje gdy alkohol schodzi, poza tym lek może być źle dobrany.
  • 322 / 34 / 1

Boźe jaki offtop robicie niepotrzebny. Odpowiedz jest.
  • 863 / 196 / 0

16 maja 2018Brutalny pisze:
on sie pyta czy moze łaczyc a nie ze chce przestać pić , god where are you..
moj kolega tez tak robil i nie zyje.
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata